laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 16:52



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 dobry lapek do 2500 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 22 Sie 2010, 17:44
Posty: 5
Miejscowość: Bydgoszcz
Post dobry lapek do 2500
Witam Was serdecznie. W stycznie mam zamiar kupic nowego lapka z tym ze do 2.5tys.
Wiem ze to nie wystarczy na bardzo dobrego ale prosze abyscie mi pomogli/doradzili jakiego wybrac.
Interesuja mnie takie rzeczy jak:
- windows 7 <<koniecznie 32bit>>
- jesli tylko da rade jak najlepsza karta graficzna z duza pamiecia wlasna
- dysk najlepiej do 320GB (wiecej nie potrzebuje) jak bedzie np: 250GB nic sie nie stanie
- nie chce HP-eka
- Intel Core i3 od 320 w zwyz (najlepiej 350-tka)
To chyba na tyle.


Nie 22 Sie 2010, 17:58
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 22 Lip 2010, 16:18
Posty: 104
Miejscowość: Wodzisław Śląski / Częstochowa
Post 
Zanim Ci podeślę jakieś propozycje napisz jaką wielkość ma mieć matryca.


Pon 23 Sie 2010, 13:24
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 22 Sie 2010, 17:44
Posty: 5
Miejscowość: Bydgoszcz
Post 
Do matrycy to nie przykladam zbyt duzej wagi jednak to 15.4 jako minimum musialoby byc.

Zastanawialem sie nad ASUSEM K72F ale jakos ta karta graficzna mnie zniecheca czyli:
Intel Graphics Media Accelerator HD

Cofajac sie do wersji systemu to tak na dobra sprawe nie jestem pewny bo choc napisalem <<32bit koniecznie>> z tego wzgledu ze wiem na czym bym sta.l Na temat wersji 64 to nie wiem w sumie nic czyli jakie sa plusy jakie minusy na co moge sobie pozwolic itd mozna by wymieniac.
Wiec jesli ktos bedzie wstanie mi napisac wszystko na temat 64bitowej wersji 7demki to bardzo poprosze moze nawet wtedy propozycje moglyby sie poszerzyc o tego windowsa.
JEsli bedzie trzeba moge rozpisac swoje pytania i watpliwosci co do win7 64bit


Pon 23 Sie 2010, 23:14
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 22 Lip 2010, 16:18
Posty: 104
Miejscowość: Wodzisław Śląski / Częstochowa
Post 
1. http://www.x-kom.pl/p/55845-notebook-la ... 7hp64.html
2. http://www.x-kom.pl/p/52869-notebook-la ... vd-rw.html
3. http://www.x-kom.pl/p/56308-notebook-la ... 7hp64.html
4. http://www.x-kom.pl/p/56157-notebook-la ... w-7hp.html

A teraz trochę o tych propozycjach:

1. Wydajna karta graficzna i dobry procesor przy niewygórowanej cenie. System operacyjny Windows 7 Home Premium PL 64-bit.
2. Lepszy procesor, słabsza karta graficzna, brak systemu operacyjnego.
3. Procesor jak w pierwszym przypadku. Karta graficzna wydajnością plasuje się pomiędzy tą z notebooka nr 1 a 2. System operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium PL.
4. Najwydajniejszy procesor ze wszystkich proponowanych, jednak najsłabsza karta graficzna i nieco wyższa cena. System operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium PL (wersja 32-bitowa).

Co do Windowsa to zauważ, że coraz więcej komputerów jest dostarczana z wersjami 64-bitowymi. Jest tak dlatego, że system w wersji 32-bitowej może obsłużyć maksymalnie do 3,5 GB pamięci RAM. Większość notebooków w tej cenie posiada 4 GB pamięci. Jeżeli nie masz zamiaru uruchamiać jakichś starych aplikacji (których duża ilość i tak zadziała na wersji 64-bitowej), to nie bierz wersji 32-bitowej.

Nie pakuj się w zintegrowane układy graficzne.


Ostatnio edytowany przez D154573R Wto 24 Sie 2010, 09:54, edytowano w sumie 2 razy



Wto 24 Sie 2010, 09:45
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 22 Sie 2010, 17:44
Posty: 5
Miejscowość: Bydgoszcz
Post 
co do 7 64bit nie bede mial problemu z podlaczeniem jakiego kolwiek urzadzenia zewnetrznego typu drukarka skaner itp?

a jak z grami na takim systemie pytam gdyz mam mlodszego brata i chcac nie chcac musze sie liczyc z tym ze bedzie bral od czasu do czasu laptopa

co do zintegrowanych kart graficznych to zdaje sobie z tego sprawe z reszta wiele takich ukladow nie tylko graf. jest slabsza

interesuje mnie jeszcze ocena pod wzgledem jakosci wykonania produktow zaproponowanych przez ciebie wiem ze w samsungu bedzie napewno tzw "palcowka" na obudowie


Ostatnio edytowany przez kinio263, Wto 24 Sie 2010, 23:15, edytowano w sumie 1 raz



Wto 24 Sie 2010, 23:09
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 22 Lip 2010, 16:18
Posty: 104
Miejscowość: Wodzisław Śląski / Częstochowa
Post 
W gry jak najbardziej pogra na Windows 7 64-bit.

Sterowniki Windows 7 sam pobierze do tego sprzętu. Możesz napisać co dokładnie posiadasz i wtedy dokładnie sprawdzę czy wszystko jest na liście obsługiwanego sprzętu.

Co do palcowania, no to niestety już jest ZŁO takiego materiału. Nie wiem co producenci w tym widzą. Jeżeli patrzeć na możliwości to Acer będzie najlepszy, ale czy wygląd ma ciekawy? Sam musisz ocenić.


Wto 24 Sie 2010, 23:38
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 22 Sie 2010, 17:44
Posty: 5
Miejscowość: Bydgoszcz
Post 
http://www.x-kom.pl/p/52522-notebook-la ... 7hp64.html

Acer Aspire 7540G-504G64MN

Seria: Aspire 7540G
Matryca: 17,3" 1920x1080
Procesor Turion II M500 2,2
Wielkość dysku: 640GB
Pamięć RAM: 4GB
Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD 5650 1 GB VRAM; Max. 1530 MB HyperMemory
Napęd optyczny: DVD-RW
System: Windows 7 Home Premium

Kolego zastanawiam sie nad tym laptopem gdyz nie odbiega wg. mnie bardzo od pierwszego przykladu podanego przez ciebie: http://www.x-kom.pl/p/558...d-rw-7hp64.html poza tym ze ma starszy procesor, bardziej pojemny dysk twardy oraz wieksza matryce.

Jednak chcialbym o opinie na temat danego zestawenia jak rowniez "JESLI DA RADE" mozliwosc porownania procesora powyzszego z procesorem i3 330m.


Ostatnio edytowany przez kinio263 Sob 28 Sie 2010, 14:44, edytowano w sumie 4 razy



Sob 28 Sie 2010, 14:35
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 22 Lip 2010, 16:18
Posty: 104
Miejscowość: Wodzisław Śląski / Częstochowa
Post 
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Pro ... 436.0.html

Porównaj sobie o ile słabszy jest ten Turion.


Sob 28 Sie 2010, 16:20
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.