laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 19 Kwi 2024, 07:51



Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 Asus UL80JT czy U45JC - pomoc 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 27 Paź 2010, 19:32
Posty: 6
Miejscowość: Gdynia
Post Asus UL80JT czy U45JC - pomoc
Witam
poszukuję laptopa, który zastąpi mi komputer stacjonarny ale będzie również nadawał się do zabrania w podróż jak i na uczelnię.

Główne kryteria które musi spełnić to:
- długi czas pracy na baterii (ze względu na liczne podróże - dobrze
by było jakby wytrzymał 4h przy oglądaniu filmów
- możliwość pracy w AutoCadzie i SolidWorksie - małe projekty
- matryca min 14.1"
- dysk twardy min 500 GB
- dobrze by było z Windows 7 PROFESSIONAL
- możliwość od czasu do czasu odpalenia gier (mało gram ale czasami
zdarzy mi się włączyć Counter Strika, Call of Duty czy Fife)
- niezbyt duża waga z uwagi na podróże

Zostały mi polecone dwa modele Asusa (tak jak w temacie):
UL80JT: http://www.x-kom.pl/p/54794-notebook-la ... pro64.html

UL45JC: http://www.x-kom.pl/p/58014-notebook-la ... ro64x.html

W domu posiadam komputer o takich parametrach:
procesor: AMD Duron 1,8 GHZ
płyta główna ASRock K7S41GX
pamięć 2047 MB
karta graficzna Nvidia GeForce 7600 GS

Na tym sprzęcie AutoCad i SolidWorks dają radę bez problemu (przynajmniej przy potrzebnych mi zastosowaniach).

Bardzo proszę o pomoc. Jestem otwarta również na propozycje innych modeli
:wink:


Śro 27 Paź 2010, 19:46
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 21 Paź 2010, 18:38
Posty: 18
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Post 
Moim zdaniem bez względu jakiego dokonasz wyboru będzie on w 100% trafny. Jeżeli chodzi o serie UL moja dziewczyna korzysta z UL50 i jest bardzo zadowolona. Przy oglądaniu filmów do tego internet bez większych trudności wytrzymuje 8,5 - 9 godzin. w modelu U45 są zastosowane nowsze technologie chociażby takie jak nVidia Optimus i może się to okazać jeszcze lepszym wyborem niż seria UL.


Czw 28 Paź 2010, 14:35
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 27 Paź 2010, 19:32
Posty: 6
Miejscowość: Gdynia
Post 
Dzięki bardzo za odpowiedź!


Czw 28 Paź 2010, 19:07
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 10 Lut 2005, 01:51
Posty: 114
Miejscowość: Katowice
Post 
Ja bym sie jeszcze zastanowił nad serią N43JF
http://www.x-kom.pl/szukaj/N43JF-VX033
naprawdę ciekawie to wygląda, wydajnościowo też niczego sobie i kładzie na łopatki wymienione modele :)

_________________
Flame USER
Lap: Lenovo - IBM Y550 T6500 :: 3072MB :: 320GB :: GT130M DDRIII :: white edition ;]
wbrew opiniom - zero problemów ;]

Image
Image


Czw 28 Paź 2010, 22:16
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 21 Paź 2010, 18:38
Posty: 18
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Post 
Może i masz racje a nawet na pewno że N43JF sprzętem bije na głowę (no może troszkę przesadzamy) ale chodzi tu również o to aby długo trzymała bateria. W N43 nie ma 2 kart graficznych i tym samym ani Hybrydowego (UL80) ani technologi Optimus (U45) która by mogła ograniczyć zużycie bateria do tego stopnia żeby laptop pracował przez te minimum 8 godzin


Czw 28 Paź 2010, 22:55
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 27 Paź 2010, 19:32
Posty: 6
Miejscowość: Gdynia
Post 
papik, ale on ma zapewne bardzo słaby czas pracy na baterii a to też jest dla mnie ważne


Pią 29 Paź 2010, 17:11
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 27 Paź 2010, 19:32
Posty: 6
Miejscowość: Gdynia
Post 
A co sądzicie jeszcze o modelu Asusa N53DA lub Lenovo? Są tańsze od wcześniej wymienionych modeli, ale za to niestety z baterią dużo gorzej.

http://www.x-kom.pl/p/56882-notebook-laptop-15,6-asus-n52da-ex026x-n830-4096-640-dvd-rw-7pro64x.html

http://www.x-kom.pl/p/57748-notebook-laptop-15,6-lenovo-ibm-y560-i5-430m-4096-500-dvd-rw-7hp64.html


Ostatnio edytowany przez TheDestroyer Czw 11 Lis 2010, 17:16, edytowano w sumie 2 razy



Śro 10 Lis 2010, 16:38
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 27 Paź 2010, 19:32
Posty: 6
Miejscowość: Gdynia
Post 
dzisiaj przeglądając ofertę x-kom przez przypadek natknęłam się jeszcze na nowy model Ausua U41JF

Klik!

Co o nim myślicie? Warto zainwestować?
Pytanie z wypowiedzi wyżej też jest aktualne :wink:


Czw 11 Lis 2010, 19:08
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 21 Paź 2010, 18:38
Posty: 18
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Post 
Jeśli chodzi o pytanie z wyżej to ja nie brałbym nic z Radeonem. Nie wiem szczerze jak jest teraz ale wcześnie Radeony dość mocno się grzały i co chwile załączał się w laptopach wentylator który pracował jak mini odkurzacz. Jeśli chodzi o model U41 to porównując go z np z wcześniejszym U45JC to ma on nieco lepszy procesor i nowszą kartę graficzną. Jeśli nie ma błędu w opisie to również bateria jest nieco pojemniejsza. Wszystkie te różnice są niewielkie. Czy warte 700zł różnicy? to już zależy od Ciebie i Twojego portfela, Jeśli kasa nie gra roli to brać droższy jeśli się wahasz weź tańszy. Wystarczy Ci on.


Sob 13 Lis 2010, 09:33
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 27 Paź 2010, 19:32
Posty: 6
Miejscowość: Gdynia
Post 
Dzięki :wink:
chcę się pozbyć komputera stacjonarnego z domu bo i tak ledwo już chodzi, dlatego się zastanawiam czy jednak nie dołożyć tych pieniędzy żeby mieć trochę lepszy procek i kartę graficzną. Może dzięki temu trochę dłużej mi posłuży...


Sob 13 Lis 2010, 15:08
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.