laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 23 Kwi 2024, 15:00



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Laptop dla projektatna 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 08 Sty 2011, 12:24
Posty: 2
Miejscowość: Koszalin
Post Laptop dla projektatna
Witam jak w temacie. Na internecie mało takich info tylko gry gry lub filmy...a ja potrzebuje sprzętu do pracy. Pracuję na Autodesk Civil 2011. Wymagane na 100% dobre chłodzenie i min 8gb ramu. Karta mocna ale nie wiem której firmy ati czy nvidia....Monitor 17 cali, natomiast jeżeli chodzi o procesor to 4 procesory chyba aż tak ważnie nie są - póki co autocad wykorzystuje tylko jeden....

Cena do 7-8 tysięcy - choć nie musi być aż tyle

Pozdrawiam


Sob 08 Sty 2011, 12:29
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 30 Gru 2010, 14:07
Posty: 8
Miejscowość: kalosz
Post 
MSI GX740 - Jedna z mocniejszych grafik do laptopów (od ATI), 8GB RAM, napęd BluRay i bardzo mocny procesor i7, 17-to calowa matowa matryca o rozdziałce 1440 x 900, a do tego cena tego lapka na x-kom jest baaardzo niska jak na taką maszynę - 4600,- Jako jedyny (z przytoczonych) ma wejście FireWire.

ASUS G73JW - 2x większy dysk niż u poprzednika (1 TB), do tego rozdzielczość full HD i karta od nVidii (mniej więcej ten sam poziom wydajności co u poprzednika), ale z powodu większej natywnej rozdzielczości wydajność może być niższa. Aha, oczywiście też 17 cali, ale matryca jest błyszczące niestety i na dokładkę napęd BluRay i 2000 zł dodatkowo (sporo jak za większy dysk w sumie). Jeszcze jeden minus odnośnie poprzednika to mniejsza bateria i większa waga. Za to dużym plusem tego modelu jest Hybrydowy dysk twardy co może oznaczać w niektórych zastosowaniach nawet kilkanaście % szybsze działanie (uruchamianie aplikacji itp.. Procesor to też i7 (ten sam model).

Jest też TEN potwór od Della (XPS L701), 16GB RAM, procesor jak u poprzedników, trochę słabsza karta od nVidii (ale i tak jest dobrze), która za to obsługuje technologie 3-D (raczej zbędny bajer). 2 dyski po 640 GB, więc jest sporo miejsca na dane, 17 cali o rozdzielczości 1600 x 900, BluRay. Wagowo plasuje się pomiędzy dwoma wyżej.


Sob 08 Sty 2011, 16:44
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 08 Sty 2011, 12:24
Posty: 2
Miejscowość: Koszalin
Post 
Za asusem przemawia serwis - jestem z Koszalina i mam do niego 1km :>

I z tych 3 podanych jeżeli chodzi o chłodzenie wygląda on najlepiej


Nie 09 Sty 2011, 21:28
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 30 Gru 2010, 14:07
Posty: 8
Miejscowość: kalosz
Post 
W zasadzie jeżeli cena nie gra roli to też bym wybrał ASUS'a chyba. :P


Nie 09 Sty 2011, 23:12
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 15 Sty 2011, 22:54
Posty: 1
Miejscowość: Ostrowiec Św./Łódź
Post 
ASUS tu jak dla mnie wygrywa :wink:


Sob 15 Sty 2011, 23:21
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 05 Lut 2011, 18:11
Posty: 3
Miejscowość: Bydgoszcz
Post 
Zamierzam kupić laptopa z przekątną 17". Do tej pory pracjuję na Toshibie. Oprócz "normalnego" używania komputera, zawodowo zajmuję się projektowaniem głównie w Corelu.
Znalazłam model XPS L701x i5-460M/4096/640/7HP64, który mnie zinteresował.
Moje wymagania nie są tak wysokie, jak kolegi, tóry projektuje w CADzie...
Proszę o ocenę tego laptopa i ewentualne sugestie.
Będę wdzięczna... :mrgreen:


Sob 05 Lut 2011, 18:19
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.