laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 23 Kwi 2024, 09:21



Odpowiedz  [ 1 post ] 
 Laptop do 16GB ram, USB 3.0 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 01 Lut 2011, 13:39
Posty: 2
Miejscowość: Warszawa
Post Laptop do 16GB ram, USB 3.0
Witam,

Już myślałem, że wszystko wybrane. Byłem obejrzeć i zacząłem grzebać w testach, opiniach i takich tam innych i jak zwykle nastąpiły dylematy im więcej grzebałem. Do rzeczy:

Założenie było: 16 GB RAM, USB 3.0, raczej i7, XP PRO
No i odkąd znalzałem DELL XPS'a 17'' to przekonałem się do tego, że przyda mi się:
- czytnik kart z SDHC i SDXC
- rozdzielczość 1600x900 (na 15 FHD jest zbyt duża, a z wymaganiami nie znalzłem 17 z FHD)
Twardy dysk nie gra rali, może być jeden 500 GB. Napęd to samo. Karta graficzna też większego znaczenia nie ma oczywiście w granicach rozsądku :) (w każdym razie grać nie zamierzam).

Już byłem zdecydowany na tego XPS 17'' (http://www.x-kom.pl/p/62454-notebook-la ... pro64.html), ale chciałem wywalić BRAY i dysk. Nie da się oczywiście. Znalazłem dokładnie to samo u konkurencji właśnie z wywalonym BRAY i dyskiem, ale cena tylko 600 zł mniejsza, więc sumarczynie jakbym miał tam to dołożyć to laptop byłby droższy :)

No więc poszedłem zobaczyć jak to wygląda. No i troszkę jednak wielkość mnie przeraziła i dziś znalazłem 15'' ASUSA.
http://www.x-kom.pl/p/63006-notebook-la ... ro64x.html
http://www.x-kom.pl/p/63015-notebook-la ... ro64x.html
RAM można dokupic oddzielnie już (w ofercie x-kom nie ma z 16GB ramem).

Do czego mi to potrzebne?
Jakbym miał taką maszynę w domu to używałbym zamiast stacjonarnego (3 letniego już, więc żeby go zmodernizować musiąłbym i tak praktyzcnie od płyty zacząć) podpięty do monitora.
- obróbka zdjęć. Na plenerach i warsztatach na lapku na szybko coś zrobić, sprawdzić. Ostatecznie obrabiałbym i tak w domu na monitorze.
- jestem programistą, więc może zdarzyć się okazja, że będę musiał zainstalować jakieś VS 2010

Najczęściej będę używał na nim:
Photoshop 4, Capture NX2, Lightroom 3.0, Visual Studio 2010, Internet

Zabierałbym go ze sobą z domu pewnie 4-5 razy w roku samochodem, więc ta 17'' jednak kusi.

Kwota: śliski temat, założyłem na początku, że 4000 netto, ale już nawet zdecydowałem się na XPS 177 wiec 4800-5000 zł netto też przejdzie.

PS
Jeszcze trafiłem na mSI, ale on za bardzo świeci! :) Design też w jakimś stopniu się liczy, a choinki nie zamierzam mieć.

EDIT:
A ważne jest też to (teraz się dopatrzyłem), że miło byłoby dostać płytkę z windą.
Na matrycę matową z taką konf. chyba nie mam co liczyć

Rafał


Ostatnio edytowany przez Sendilkelm Śro 02 Lut 2011, 13:28, edytowano w sumie 2 razy



Śro 02 Lut 2011, 13:25
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: emindflow oraz 42 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.