laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 19 Kwi 2024, 23:33



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Która lepsza matryca: GX660 czy GX740 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 15 Lut 2011, 13:53
Posty: 1
Miejscowość: Śrem
Post Która lepsza matryca: GX660 czy GX740
Jak w temacie: która matryca lepsza?
Laptop będzie używany u mnie w firmie do internetu, filmów i dokumentów.
W domu będzie podłączany do tele full HD do gier i filmów 1080p, więc nie ma znaczenia bo obydwa mają te same grafy, i podobne procki.
Jestem ogólnie przyzwyczajony do 17 cali ponieważ teraz siedemnastkę posiadam, mam też matową matrycę (plus że nie odbija światła, minus że jest strasznie ciemna po 2 latach używania).
Boję się (chodź mogę się z tym pogodzić) 15 cali w GX660 ale za to jest full hd i LED.
Tylko czy to nie za mały wyświetlacz? No i nie dość że sam sprawdzałem to i czytałem na internecie: LED jest jaśniejszy, żywsze kolory ale po czasie bolą oczy i kolory są ZA bardzo "kolorowe". Na duży plus GX660 jest możliwość założenia 2 dysków w RAID 0 co da ogromnego kopa, USB 3.0 można pominąć bo są już przejściówki Express CARD.
Trochę ta bateria też lepiej działa w GX660 (o godzinę) ale u mnie znaczenia dużego nie ma ponieważ pod prądem będzie większą ilość czasu.
Podsumowując: GX740 plusy: 17 cali( u mnie to właśnie stanowi problem wyboru), matowa nie odbijająca sie matryca , minus mniejsza rozdzielczość ( teraz u siebie działam na 1680x1050) i po czasie ciemna matryca.
GX660 plus 1920x1080, LED (nie do końca wiem czy LED to dobra rzecz), 2 dyski w RAIDzie, USB 3.0, dłuższa praca na baterii, ogromny minus 15,6 cala
doradźcie proszę bo czytam wszędzie, męczę się z tym już od chyba 2 tygodni :(


Wto 15 Lut 2011, 14:14
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 08 Lut 2011, 10:46
Posty: 3
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Post 
Mi też wydawało się, że FHD na 15,6 cala to masakra, ale jak dotarł do mnie mój egzemplarz to zmieniłem zdanie- wygląda to po prostu dobrze i patrzy się na to przyjemnie. Jeżeli planujesz podłączac laptop pod zewnętrzny monitor/telewizor to chyba lepiej by był bardziej przenośny poza domem, a więc mniejszy, no nie? :)
Nie wiem jak jest wykonany GX740, ale 660 wygląda na prawdę imponująco i solidnie. Diody i sensory dotykowe bardzo ładnie połyskują, ogółem wyglądem wymiata. Poza tym ma wbudowane wysokiej jakości głośniki 2.1, które na prawdę ładnie i głośno grają.
GX660 jest, jakby nie patrzec modelem nowszym, o stopień, potem jest G*680.


Czw 17 Lut 2011, 02:01
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 13 Lut 2011, 01:04
Posty: 1
Miejscowość: Inowrocław
Post 
a jak jest ze skalowaniem w tym modelu? bo podejrzewam ze w full hd nawet ta karta nie udzwignie wszystkich gier na high, a i dowiedziales sie moze czy te wersje gx 660 obecnie sprzedawane w xkomie maja mozliwosc bezproblemowego dodania drugiego dysku?


Pią 18 Lut 2011, 10:59
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 08 Lut 2011, 10:46
Posty: 3
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Post 
Co do skalowania to jest to jeden z najczęsciej poruszanych tematów. Na forum notebookcheck.pl trwa niekończąca się dyskusja na ten temat:
nhl.pl
Jeżeli chodzi o moje prywatne zdanie to obraz skaluje się o dziwo całkiem dobrze- przy 1280x720 obraz jest na prawdę leciutko rozmyty, w innych rozdzielczościach nieco bardziej, ale biorąc pod uwagę korzyści, jakie daje matryca FullHD jest to do zaakceptowania.
Co do wydajności- rozdzielczość FHD to samo w sobie polepszenie jakości względem niższej rozdzielczości i granie na gorszych ustawieniach nie powoduje dyskomfortu-zazwyczaj pozbywamy się wtedy dodatkowych efektów, a daje dodatkowe korzyści- statystycznie rzecz biorąc więcej informacji, co daje drobną przewagę w grach MMO.
Swoją drogą jest sporo starych gier, które warto sobie odświeżyć na nowym sprzęcie, w wyższej rozdzielczości i wiele wspomnianych MMO, w których wymagania sprzętowe docelowo nie mogą być zbyt wysokie.

Co do dysku- do prawidłowego zamontowania dodatkowego dysku potrzebny jest mały, metalowy element, którego MSI nie sprzedaje osobno i w ogóle trudno na niego trafić. Teoretycznie można docisnąć dysk jakimś papierkiem albo czymś w tym stylu, ale jeżeli spowoduje to uszkodzenie to nie obejmie tego gwarancja.
Dodam, że dolną pokrywę laptopa można zdjąć bez utraty gwarancji, nawet jeśli znajduje się na niej naklejka. Oczyw. sprzedawca może mieć odmienne zdanie, ale pytałem na forum MSI i wszystko będzie dobrze jeżeli się niczego nie uszkodzi. Tak więc RAM i dysk można spokojnie wymienić, tyle, że jeśli odsyłamy na gwarancję konieczne jest włożenie oryginalnych części. Tak przy okazji- trzeci port na ram znajduje się pod klawiaturą(wbrew pozorom jest przykręcona od dołu, nie trzyma się tylko na zatrzaskach)


Pią 18 Lut 2011, 14:58
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 68 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.