laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 27 Kwi 2024, 17:53



Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
 Uniwersalny notebook w przedziale 2500-2700zl 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 13 Lut 2012, 02:46
Posty: 5
Post Uniwersalny notebook w przedziale 2500-2700zl
Witam wszystkich serdecznie!

Pozwolicie ze opowiem od poczatku swoj przypadek.
Ponad pol roku temu stalem przed wyborem notebooka i wtedy upatrzyłem sobie swietnego Samsunga RF511 w wersji S01PL. Niestety budzet nie wypalił (mam tylko nadzieje ze teraz wypali! Kwestia kredytowa). Teraz ponownie przychodzi mi sie zmierzyc z ciezkim dylematem wyboru lapka. Moj RF511 niestety przepadl. Dostepne sa juz niestety tylko juz jego drozsze odpowiedniki. W dodatku ostatnio cos przeczytalem o mrowiacej obudowie w tym modelu hmmm...

Tak czy inaczej! Przystapilem ponownie do poszukiwan i natknalem sie na czesto polecanego Samsunga RC530(Wersja S01PL). Mowi sie o nim ze jest bardzo podobny do RF511 z ta roznica, ze nie ma aluminiowych wstawek i usb 3.0. Jestem w stanie to przezyc jednakze jak zaglebilem sie w recenzje na notebookcheck i opiniach w euro rtv agd to doszukalem sie nastepujacych wad:

- glosny dysk twardy
- kiepskiej jakosci gładzik
- kiepskiej jakosci glosniki

Nie wiem co mam teraz o tym sądzic...zastanawiam sie czy ktos byl po prostu zbyt nadgorliwy w ocenie i te same komponenty zostały uzyte w RF511(gdzie glosniki i gladzik byly chwalone) czy tez jednak jest roznica i warto byloby sie zastanowic. Do tego jeszcze dochodzi ten rzekomo glosno dzialajacy dysk twardy. Po prostu chcialbym wiedziec jak to w praniu jest z tym podobienstwem RF511 do RC530. Zastanawia mnie jeszcze dlugosc pracy na baterii w tych modelach

Sam Laptop bylby tak jak w tytule - uniwersalnego zastosowania do 2.7k(ewentualnie po ciezkich bolach do 2.8k). Głownie z mysla o AutoCadzie. Czasami jakas rozrywka np gra czy film oraz mozliwosc odpalenia muzyki w zaciszu swojego pokoju. Zdecydowalem sie na 15.6 cala uznajac ze do autoCada powinno mi to wystarczyc(zwlaszcza ze z laptopem bylbym czesto na uczelni). Karta min. GT540M. Zalezy mi tez na wygodnej klawiaturze - najlepiej wyspowej.

Rozwazalem jeszcze nastepujacy model:

http://allegro.pl/packard-bell-tsx66-i5 ... 84089.html

Jednakze jest to Packard Bell i nie wiem co za bardzo o nim sądzic i nie wiem jak wypadlby w porownaniu z RC530. Sercem jestem jakos za samsungiem ale jesli ten Packard mialby "mniej wad" to moze warto byloby go chwycic?

Chetnie a nawet bardzo bardzo chetnie wysluchalbym tez waszych propozycji! Napewno sa bowiem jakies modele ktore mi umknely! Jesli brakowaloby jakis danych zeby mi pomoc to czym predzej je uzupelnie

Z gory dziekuje wszystkim za odpowiedz!


Pon 13 Lut 2012, 03:31
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Uniwersalny notebook w przedziale 2500-2700zl
Powiedz proszę czy przeglądałeś ofertę na model http://www.x-kom.pl/p/71484-notebook-la ... 7hp64.html?

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 13 Lut 2012, 12:19
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 13 Lut 2012, 02:46
Posty: 5
Post Re: Uniwersalny notebook w przedziale 2500-2700zl
Hmm musze w tym momencie stwierdzic swoja glupote i posypac glowe popiolem, bo owy model mi zwyczajnie umknal. Przyznaje sie ze przegladalem oferte X-komu bazujac na allegro i tam tego nie wypatrzylem. Widocznie jestem bardzo bardzo slepy! <facepalm>

Bardzo bym prosil jesli jest mozliwosc o wypowiedzeniu sie jeszcze na temat RC530 (jak to wyglada w zestawieniu z RF511. Czy roznica jest faktycznie tylko w USB u aluminiowych wstawkach - tak ja to zrozumialem). Jeszcze jedna wazna rzecz mnie trapi. Czy w RF511 faktycznie jest problem z mrowiaca obudową?(spowodowane ma to byc niby tym aluminium w obudowie - tak sie doczytalem na forum NHL).

Chcialbym tez bardzo wiedziec co panstwo sądzą o tym Packard Bellu. Przyznaje sie jeszcze do jednego grzechu ze piszac o przedziale do 2.5-2.7k dobrze by bylo zeby trzymalo sie to nizszej granicy. Ten RF511 juz troche wykracza poza 2.7k. Co prawda pisalem ze przy ciezkich bolach doloze ale.....z drugiej strony czego sie nie robi z milosci dla marki

Z gory dziekuje za odpowiedz!

Za wszelkie sprzecznosci oraz nerwy zwiazane z moja wypowiedzia najmocniej przepraszam


Pon 13 Lut 2012, 14:02
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Uniwersalny notebook w przedziale 2500-2700zl
Co do różnicy pomiędzy serią RF511, a RC530 to niestety jest ona zauważalna i na niekorzyść modelu RC530 najbardziej przemawia słaba jakość wykonania obudowy. Ten fakt powoduje, iż model RC530 jest niższą półką jakościową w porównaniu do RF511 stąd różnica w cenie około 250zł. Jeżeli budżet jest już przekroczony to może warto zainteresować się konfiguracją http://www.x-kom.pl/p/72805-notebook-la ... 7hp64.html. :)

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 13 Lut 2012, 14:33
Profil WWW
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Sob 09 Lip 2011, 12:16
Posty: 165
Post Re: Uniwersalny notebook w przedziale 2500-2700zl
Jak najbardziej wymieniony przez X-KOM RF511 jest godny uwagi.
Faktycznie wg niektorych mrowienie wystepuje. Mysle, ze nie jest to jakis wielki problem. Gdzies przeczytalem ze podono problem ustepuje po podlaczeniu go do gniazdka z uziemieniem co w sumie moze byc prawda.

Wydajemi sie ze warto jednak kupic RF511 zamiast RC530, ale co bys nie wybral to bedzie dobrze w tym przypadku.

Jesli chcesz to mozesz wziac rownie dobry, a moze nawet lepszy:
http://www.x-kom.pl/p/72807-notebook-la ... vd-rw.html
lub to samo z windosem jesli jest potrzebny
http://www.x-kom.pl/p/72808-notebook-la ... vd-rw.html

Jak widac oba laptopy oferuja to samo. W Asusie jest nawet troche wydajniejszy procesor, ale jest tylko 1 usb 3.0. Ogolnie laptopy prawie identyczne, a Asus wychodzi taniej. Dolna granica jest zachowana.


Pon 13 Lut 2012, 14:38
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 13 Lut 2012, 02:46
Posty: 5
Post Re: Uniwersalny notebook w przedziale 2500-2700zl
Witam ponownie!

Dziekuje bardzo za odpowiedzi. Jestem po całodniowym laptopowym przegladzie i nasuwa mi sie takie podsumowanie

Samsung RF511 - model idealny. Jedyne co mnie boli to to mrowienie. Zastanawiam sie czy ono przeszkadza podczas pisania (zakladajac ze nie mam gniazdka z uziemieniem) czy tez mozna sie do niego przyzwyczaic

Asus X53SV - serdecznie dziekuje za polecenie go! Przyznaje ze ten model najprawdopodobniej nie spedzi mi dzisiaj snu z powiek. Jest kilka rzeczy ktore jednak no....wstrzymuja mnie przed owym modelem, moze nieslusznie:

1. Problemy z glosniczkami - powstal tutaj w dziale niedawno wątek o jakims trzaskaniu.
2. Kiepskie spasowanie klawiatury - z tym pewnie moze byc przeroznie. Zastanawiam sie jak jest w praniu z wygoda pisania
3. Słaba antena - na NHLu ludzie rozpisywali sie odnosnie problemu z łapaniem sygnału wi-fi

Wiecej grzechow tego asusa poki co nie pamietam. Bardzo mnie cholera bola te glosniczki i klawiatura. Recenzja na notebookcheck jakos nie napawa optymizmem w tej sprawie. Moze przesadzaja? Duzo pisze i chcialbym zeby na lapku pisalo mi sie wygodnie, zeby to nie byla meka.

Ponad to mam jedno pytanie odnosnie tego modelu. Naczytalem sie ze nie ma on portu USB 3.0 a widnieje on w specyfikacji na X-komie

Samsung RF711 - Dopiero niedawno mnie natchnal pomysl zakupienia go. Laptop w sumie teraz bedzie moim jedynym sprzetem dzialania. Moze warto byloby sie pokusic na wieksza matryce ale z drugiej strony czesto bylbym z nim tez na uczelni.....no ale to tylko yy..400g roznicy? W praniu naprawde jest to takie niewygodne jak sie mowi? Ponad to ciekawia mnie dwie rzeczy: Czy w tym modelu jest taka sama jakosc glosnikow jak w RF511 i czy tutaj tez wystepuje problem mrowienia

Jeszcze ten Packard Bell mi chodzi po glowie.....ale juz na dzisiaj dosc. Jakby co to pozwole sobie brakujace elementy dopisac jutro.....a raczej dzisiaj.....ciezko sie wybiera notebooka cholera.

Z gory bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi!


Wto 14 Lut 2012, 04:56
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Uniwersalny notebook w przedziale 2500-2700zl
Co do modelu X53SV to problem z dźwiękiem dotyczy jedynie pojedynczych sztuk. Notebook posiada klawiaturę typu chiclet, na której praca jest bardzo wygodna dzięki dużym przerwą pomiędzy klawiszami. Dodatkowo nie spotkaliśmy się ze złą opinią na temat klawiatury w modelu X53SV.
Naszym zdaniem model RF711 w przypadku podróżowania nie będzie dobrym wyborem. Przemieszczanie się z notebookiem o przekątnej 15,6" może poszczególnym osobom przeszkadzać nie wspominając już o 17,3". Jednak praca na notebooku o tak dużej przekątnej ekranu w przypadku programów graficznych jest bardzo komfortowa i jeżeli nie boisz się dźwigać takiego bagażu to będziesz bardziej zadowolony z większej matrycy.
Biorąc pod uwagę takie firmy Jak ASUS czy też Samsung proponowalibyśmy nie zastanawiać się na notebookiem od firmy Packard Bell, możesz być rozczarowany jakością wykonania.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 14 Lut 2012, 11:29
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 13 Lut 2012, 02:46
Posty: 5
Post Re: Uniwersalny notebook w przedziale 2500-2700zl
Dziekuje bardzo za odpowiedz!

Po kolejnym internetowym szturmie w poszukiwaniu notebookowego szczescia i paru przemysleniach na placu boju został:

RF511
X53SV
RC530 - tylko i wylacznie z obawy przed mrowieniem. Pisali panstwo o innej obudowie. Z tego co przeczytalem w jej przypadku nie bylby juz odczuwalny problem mrowienia

Dziekuje za rozwiaznie moich watpliwosci dotyczacych klawiatury w X53SV. Mam serie pytan ktore nadal mi siedza w glowie

1. Czy X53SV posiada USB 3.0? Na stronie w specyfikacji widnieje iz posiada on to USB, jednakze w recenzjach K53SV jest napisane, iz 3.0 nie ma. Zapewne cos zle zrozumialem
2. Do RF511 - zakladajac ze nie mam gniazdka z uziemieniem - czy komfort pracy z tym mrowieniem jest w jakis sposob zaburzony? Boje sie ze po prostu po np. pol godziny pisania na notebooku nie dam rady pisac dalej bo mi owy problem mrowienia bedzie przeszkadzal. Jak panstwo sobie radzili podczas testowania notebooka? Ja akurat lubie duzo pisac wiec nie chcialbym zeby przyjemnosc z tego zostala mi odebrana :D
3. Do RF511 - czy w danym modelu S06PL wystepuje problem tzw throttlingu?
4. Czy konfiguracja z procesorem i5 i karta GT540M bedzie do Cada wystarczajaca? (np do wersji 2010)
5. do RC530 - Czy sa panstwa zdaniem jakies odczuwalne roznice w stosunku do RF511 poza brakiem USB 3.0 i jakoscia obudowy?
6. Poboczne pytanie do RF711 - czy tutaj tez wystepuja w obudowie elementy aluminiowe jak w przypadku RF511? ( zastanawiam sie czy w RF711 tez wystepuje problem mrowienia)
7. do RF511 - podobno model cechuje sie slabym katowaniem matrycy. Czy to oznacza ze jesli bede chcial obejrzec film z dwojka znajomych to beda oni juz mieli problem z dojrzeniem prawidlowej jakosci obrazu? Jak to wypada w stosunku do X53SV?

Jak ogolnie waszym zdaniem wypada starcie RF511 vs X53SV? Zdaje sobie sprawe ze to pytanie padalo juz tysiac razy ale nigdy jakos nie zostalo to rozstrzygniete.

Z gory dziekuje za odpowiedz i cierpliwosc!


Śro 15 Lut 2012, 04:44
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Uniwersalny notebook w przedziale 2500-2700zl
Model X53SV oczywiście posiada jeden port USB 3.0 oraz 2x USB 2.0.
Kwestia mrowienia w modelu RF511 oraz RF711 zależy od wielu czynników. Duży wpływ ma na to gniazdo zasilające, do którego jest podłączony notebook. Również zależy to od samego użytkownika notebooka ponieważ nie każdy odczuwa przebicia prądu na obudowie. Można też zastosować folię ochronną na obudowę, która całkowicie wyeliminuje mrowienie oraz dodatkowo zabezpieczy obudowę.
W modelu RF511-S06PL nie stwierdzono efektu throttlingu podobnie jak w modelu X53SV.
Podana konfiguracja poradzi sobie w programie AutoCAD, lecz zależy też co konkretnie będziesz wykonywał w tym programie.
Poza wymienionymi różnicami pomiędzy RF511, a RC530 innych nie stwierdzono.
Matryca w notebooku posiada typowe dla tego segmentu notebooków kąty widzenia, które będą praktycznie identyczne jak w modelu X53SV.
Ciężko jest jednoznacznie powiedzieć, który notebook będzie lepszy. Notebooki posiadają identyczne konfiguracje od różnych producentów, którzy cieszą się bardzo dobrą opinią na rynku.
Zapraszamy do naszego salonu firmowego w celu porównania notebooków co zapewne pomoże w wyborze odpowiedniej konfiguracji. :)

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 15 Lut 2012, 12:10
Profil WWW
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Sob 09 Lip 2011, 12:16
Posty: 165
Post Re: Uniwersalny notebook w przedziale 2500-2700zl
No tak na pewno jeden bedzie odczuwal przebicie, a drugi nie tzn. tez, ze nie jest to jakos mocno odczuwalne. Zalezy jaka masz rezystancje skory dloni. Ja np. ostatnio bawilem sie kabelkami telefonicznymi, gdzie mam akurat ok. 50 V (nie wszedzie podobno jest tak samo). Wzialem sobie kabelki i podlaczylem do dwoch palcow u jednej dloni (bedac ciekawy co sie stanie), no oczywiscie mnie delikatnie pokopalo, jednak gdy to samo zrobil moj kolega to juz nic nie poczul. Gdy wzialem kabelki do dwoch dloni to takze nic nie odczulem. Moja siostra odczuwa np. juz napiecie 12V (jednak to wlasnie tylko delikatne mrowienie). Znaczenie tez pewnie maja spocone rece.

Mysle, ze problem nie jest az tak duzy zeby mial wplynac na zakup tego laptopa. Najwyzej bedziesz pisal w gumowych rekawiczkach;D. Natomiast konfiguracja z i5 i gt540 do Cada powinna wystarczyc (oczywiscie mysle tu o zastosowaniach uczelnianych). Dla profesjonalnych projektow musialoby byc cos mocniejszego. Zalezy tez czy to ma byc do zastosowan 2D czy 3D. Ale i tak na uczelnie to w zupelnosci wystarczy.

Nie znajdziesz w tym przedziale cenowym dobrej matrycy niestety. Te w samsungu czy asusie sa w tej cenie i tak jednymi z lepszych. Dobrze by bylo miec jednak 15,6" i do tego jakis monitor przynajmniej 19", jesli zamierzasz brac laptopa na uczelnie. Roznica miedzy 17,3", a 15,6" to nie tylko waga, ale tez rozmiar. Niby moze sie wydawac na pierwszy rzut oka niewiele, ale jakbys mial obok siebie RF511 i RF711 to mysle, ze zauwazylbys roznice. Jednak jesli bedziesz bral go rzadko to mozna sie pomeczyc od czasu do czasu z 17,3".


Śro 15 Lut 2012, 13:52
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 13 Lut 2012, 02:46
Posty: 5
Post Re: Uniwersalny notebook w przedziale 2500-2700zl
Witam i dziekuje za odpowiedzi!

Na placu boju ostatecznie zostali:

1. Samsung RF511 S06PL
2. Asus X53SV

Wybor jest bardzo ciezki. Ostatnie juz chyba pytania:

1. Przeczytalem na NHLu o problemie z glosniczkami w RF511 - polega on na tym ze czasami, co jakis czas przebijaja sie jakies trzaski, brzdekniecia. Wystepuje to tez rowniez w sluchawkach. Czy słyszeli panstwo o tym problemie i czy moga zweryfikowac jego wiarygodnosc?
2. Czy jakosc klawiatury w Samsungu jest o klase wyzsza od tej w Asusie czy tez porownywalna?
3. Blizniacze pytanie: Czy jakos glosniczkow w Samsungu jest o klase wyzsza od tych w Asusie czy tez porownywalna?
4. Czy w obydwu notebookach wystepuje dobra ..jakby to ujac "stabilnosc systemow"? Mam na mysli plynnosc, bardzo mala ilosc zwiech, szybkosc i tym podobne. Mam troche obaw co do tej stabilnosci w modelu Samsunga i zastanawiam sie czy jest to sluszna obawa czy tez przesadzona.
5. Czy w Asusie jest Bluetooth? Kilka watkow na forum NHL, jakby zaprzeczalo temu i teraz sam juz nie wiem
6. Czy wolniejszy dysk 5400 moze w jakis sposob przeszkadzac? Np podczas korzystania z CADa?

Juz mi sie chyba skonczyly pomysly o co mam jeszcze pytac. Moje serce sklania sie ku RF511, jednakze mam dziwne przeczucia odnosnie jego stabilnosci i tym podobne(czytalem watek o restartach w tym modelu przy duzym obciazeniu. Co prawda update biosu niby zalatwil sprawe no ale nieufnosc pozostala). Dodatkowo sprawa tych glosniczkow mnie zmartwila.

Jestem tez ciekaw panstwa opinii! Ktory z tych modeli byscie wybrali i dlaczego? ( Bron boze nie ma to nic wspolnego z podejmowaniem decyzji za mnie! ;) )

Z gory wam bardzo bardzo dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam!


Czw 16 Lut 2012, 02:39
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Sob 09 Lip 2011, 12:16
Posty: 165
Post Re: Uniwersalny notebook w przedziale 2500-2700zl
Jesli akurat chodzi o mnie to nie slyszalem nic o tych trzaskach w glosnikach. Jednak jedno wiem na pewno, ze w zadnym z tych modeli nie sa najwyzszej jakosci. Do sluchania czegos jednak niezbedne beda dodatkowe glosniki lub sluchawki. Gorzej jesli faktycznie problem lezy gdzie indziej niz w samych glosnikach. Na to moze jednak X-KOM bedzie potrafil odpowiedziec. Co do samej jakosci dzwieku nie sadze, aby roznica byla jakos specjalnie zauwazalna pomiedzy poszczegolnymi modelami - mysle, ze jeden bedzie uwazal tak, a drugi inaczej. Przy i tak dosc slabej jakosci dzwieku w tych laptopach mysle, ze nie jest to tak istotne, wazne jednak zeby nie bylo tych trzaskow. Nie jest to specjalna przyjemnosc sluchania muzyki tylko na samych tych glosniczkach nawet dla ludzi o malo wrazliwym sluchu.

Jesli chodzi o klawiature to faktycznie samsung ma zdecydowanie lepsza, jednak to jest moja subiektywna opinia.

Co do stabilnosci to po aktualizacji biosu nic nie slyszalem zeby problem nadal wystepowal, wiec nie ma co sie przejmowac.

Jesli jest napisane, ze jest bluetooth tzn. ze jest. Niektore modele chyba faktycznie nie mialy tak samo jak nie mialy usb 3.0.

Im szybszy dysk tym lepiej, jednak pomiedzy 5400, a 7200 mozesz i tak nie zauwazyc roznicy co innego gdybys mial dysk ssd. W przypadku 7200 mozesz za to odczuc pogorszenie sie kultury pracy, a takze moze to delikatnie wplynac na przebiegi laptopa na baterii. Czyli ogolnie to i tak zainwestuj w przyszlosci w ssd, a teraz to bez specjalnej roznicy. Gorzej jesli 7200 jest zamontowany w calkiem malych urzadzeniach.


Czw 16 Lut 2012, 03:20
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Uniwersalny notebook w przedziale 2500-2700zl
Niestety nasza firma nie testuje notebooków stąd też nie jesteśmy w stanie porównać głośników w nich zamontowanych i jedynie możemy opierać się o opinie użytkowników. Klawiatury stosowane w notebookach firmy ASUS są dość specyficzne i nie zawsze odpowiadają użytkownikom, lecz to już jest indywidualna kwestia. Komputery posiadają takie same podzespoły i w takim wypadku system będzie podobnie się zachowywał na obu konfiguracjach. Dysk 7200obr. ma niewielki wpływ na wydajność, a jednak może przeszkadzać ze względu na głośniejszą pracę. Oczywiście model X53SV posiada interfejs bluetooth 3.0. Nie możemy powiedzieć, którego notebooka byśmy wybrali ponieważ jest to już indywidualna kwestia w przypadku identycznych konfiguracji różnych producentów. Zapraszamy do naszego salonu firmowego w celu porównania notebooków dzięki czemu na pewno wybierzesz model najbardziej odpowiadający Tobie.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Czw 16 Lut 2012, 10:21
Profil WWW
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Sob 09 Lip 2011, 12:16
Posty: 165
Post Re: Uniwersalny notebook w przedziale 2500-2700zl
Co do tego mrowienia jeszcze to i tak nie jestem pewny czy do konca ten problem rozwiazuje uziemienie, ale podobno tak jest. Jesli nie masz gniazdka z uziemieniem zawsze mozesz sobie kupic taka mala zlodziejke z bolcem i nawet jesli masz instalacje dwuprzewodowa to taki bolec spelnia funkcje uziemienia - moze nie jest to najlepszy sposob, ale powinno to rozwiazac problem. Idealnie jak masz nowa instalacje, wtedy nie powinno byc problemow z porzadnie podlaczonym uziemieniem, poza tym mamy tu na mysli pozbycie sie tego mrowienia, a nie jak najbezpieczniejsza instalacje, wiec moze taki sposob okaze sie wystarczajacy.

Co do laptopow to faktycznie lepiej przetestowac w sklepie jak jest taka mozliwosc, albo mozna tez zamowic przez internet i ewentualnie zwrocic w nienaruszonym stanie oczywiscie do 10 dni.

Kazdy z tych laptopow ma inne wady i zalety, a usterki, ktore sa opisywane na forach czesto zdarzaja sie w pojedynczych egzemplarzach lub ewentualnie jakiejs konkretnej partii laptopow. I tak trzeba miec troche szczescie zeby trafic na idealny egzemplarz.


Czw 16 Lut 2012, 12:15
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 88 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.