laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Nie 28 Kwi 2024, 09:09



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Pytanie do X-com odnośnie wysokiej temperatury komputera. 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 20 Lut 2012, 19:37
Posty: 5
Post Pytanie do X-com odnośnie wysokiej temperatury komputera.
Dzień dobry.
Parę tygodni temu zakupiłem laptopa firmy Asus serii X53S z procesorem i7, 8GB pamięci oraz kartą graficzną GT 540M, a także dyskiem 750 GB. Wybór padł na ten komputer ponieważ stosunek ceny do osiągów wydaje się być wysoki, przynajmniej w tym przedziale cenowym. Głównym zastosowaniem komputera jest wykorzystanie go do programowania, oraz zwykłych codziennych zajęć typu film, net, muzyka, czasem jakaś drobna obróbka zdjęć. Nie ukrywam również, iż przez kupnem laptopa myślałem również o wykorzystaniu go do gry w starcraft'a II, który na komputerze ACER z 1GB kartą graficzną po fajnym okresie bezawaryjnego działania zaczął się wieszać z powodu wysokiej temperatury. Jako, że laptop ACER jest ciągle na gwarancji, nie chciałem ingerować w zawartość nawet za cenę grania. Komputer dla siebie i tak miałem zamiar zakupić (tamten jest mojej dziewczyny). Zauroczony engine'em gry BattleField 3 zakupiłem ją. Wszystko wygląda bardzo fajnie, śmiga i hula, ale.... temperatury osiągane podczas grania osiągają na poszczególnych rdzeniach blisko 90 stopni, a 2 z nich zwykle je przekraczają. Stąd moje obawy, czy to wszystko nie "klęknie" w najbliższym czasie? czy to niebezpieczne, a jeśli tak to dlaczego? Jak wysoka temperatura wpływa na żywotność??? (wiem, że nie ma wprost takiej zależności, ale jakieś wytyczne dla serwisów może prędzej). Czy jeśli max temp wynosi 100 stopni, to czy 90 stopni nie zniszczy elektroniki w szybkim czasie?
Bardzo proszę o odpowiedź w tej sprawie.

P.s. wiem że laptop to nie jest najlepszy wybór do gier, no ale...jeżeli posiada takową kartę, to czy nie może w sposób bezpieczny wykorzystać jej parametrów?


Pon 20 Lut 2012, 19:57
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Cze 2009, 01:05
Posty: 103
Miejscowość: Kraków
Post Re: Pytanie do X-com odnośnie wysokiej temperatury komputera
Pod maksymalnym obciążeniem takie temperatury są jak najbardziej realne, to norma w lapkach. Jeśli lapek by się przegrzewał, to by się wyłączył albo parzył po dotknięciu obudowy.

PS. Tak na offtopie, wypadałoby znać nazwę firmy w jakiej dokonuje się zakupu ;) X-Com to najwyżej jest taka gra.


Wto 21 Lut 2012, 08:53
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Pytanie do X-com odnośnie wysokiej temperatury komputera
Zgadza się, przy dużym obciążeniu tak mocne konfiguracje osiągają temperatury rzędu 90 stopni i jest to normalne. Oczywiście wysoka temperatura ma wpływ na żywotność elektroniki jednak nie w tak dużym stopniu. Ciągłą praca na notebooku z taką temperaturą może spowodować jego szybsze zużycie, lecz nie tak sporadyczna jak kilkugodzinne granie. Tak jak powiedział kolega Dawidek1, jeżeli dla notebooka temperatura będzie za wysoka to zwyczajnie on się wyłączy w celu uniknięcia spalenia. Oczywiście można zastosować podkładkę chłodzącą w celu uniknięcia takich temperatur co też będzie miało pozytywny wpływ na kulturę pracy notebooka. Do momentu, w którym notebook nie przegrzewa się (wyłącza podczas grania) taka temperatura jest bezpieczna.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 21 Lut 2012, 12:10
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 20 Lut 2012, 19:37
Posty: 5
Post Re: Pytanie do X-Kom odnośnie wysokiej temperatury komputera
Witam.
z góry dziękuję za szybką odpowiedź, która przyznaję mnie trochę uspokoiła. Nie jestem fanatycznym graczem i nie porywam się na całe noce czy nawet godziny grania, nie mniej jednak trochę mnie niepokoiła ta temperatura.
Za literówkę przepraszam, co nie oznacza, że nie znam nazwy firmy, w której zakupiłem komputer.
Pozdrawiam


Wto 21 Lut 2012, 17:48
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Pytanie do X-Kom odnośnie wysokiej temperatury komputera
Michal_K napisał(a):
Za literówkę przepraszam, co nie oznacza, że nie znam nazwy firmy, w której zakupiłem komputer.
Pozdrawiam

@Michal_K nic się nie stało, każdemu może się zdarzyć :wink:

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 22 Lut 2012, 10:23
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 108 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.