laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Nie 28 Kwi 2024, 06:47



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Wybór laptopa do pracy i nie tylko... 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 03 Mar 2012, 13:10
Posty: 28
Post Wybór laptopa do pracy i nie tylko...
Potrzebuję pomocy w wyborze laptopa. Laptop ma być wykorzystywany głównie do mobilnej pracy biurowej, przeglądania internetu, ale również do obróbki zdjęć w Photoshopie. Ze względu na tą ostatnią czynność wskazana byłaby matryca w miarę wiernie oddająca kolory, jednak ograniczone środki (max 2800zł na sprzęt + system) raczej wykluczają della XPS z matrycą 1080i. Wydajność w grach jest dla mnie sprawą drugo/trzeciorzędną. Zależy mi również na solidnej konstrukcji i trwałej baterii. Z tego co przeglądałem różne oferty najbardziej póki co odpowiada mi HP z serii ProBook 4530s. Asus X53SV też jest jakimś wyjściem, jednak trochę odstrasza mnie kiepskawa wg testów świecąca matryca. Co sądzicie na ten temat? Może doradzicie mi jeszcze inna opcję? Z góry dziękuję za opinie i pomoc.


Sob 03 Mar 2012, 13:36
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Sob 09 Lip 2011, 12:16
Posty: 165
Post Re: Wybór laptopa do pracy i nie tylko...
Nie wiem czy w tej cenie moze byc mowa o jakiejkolwiek wiernosci wyswietlania kolorow. Mozesz liczyc jedynie na zwykle matryce TN, ktore maja zle odwzorowanie kolorow. Roznica miedzy poszczegolnymi matrycami, ktore i tak sa slabe, nie jest wcale tak mocno widoczna. I tak bedziesz musial sie zaopatrzyc w jakis monitor, bo kazda matryca ma podobne wlasciwiosci tylko roznia sie troche jasnoscia itp.
Ja bym mogl polecic ze swojej strony jeszcze:
http://www.x-kom.pl/p/71484-notebook-la ... 7hp64.html
Ma i tak dosc dobra matryce jak na laptopy w tej cenie Roznice w odwozrowaniu kolorow i tak beda niewielkie, pewnie nawet niezauwazalne, ale za to laptop posiada dobra jasnosc co moze sie przydac podczas pracy na dworze. Jesli chodzi o solidnosc wykonania to moze cos z vostro. Dodatkowo bedzie dluzsza gwarancja, ktora moze sie przydac tym bardziej jesli laptop bedzie sluzyl do pracy. No i matowa matryca, ktora sie przyda na pewno (oczywiscie odwzorowanie kolorow bedzie slabe). Plusem takze jest podswietlana klawiatura.


Sob 03 Mar 2012, 22:30
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Cze 2009, 01:05
Posty: 103
Miejscowość: Kraków
Post Re: Wybór laptopa do pracy i nie tylko...
Co do RF511 - właśnie IMO matryca jest jego słabą stroną, zwłaszcza odwzorowanie czerni, która zwyczajnie jest fioletowo-granatowa.
Asusy z serii X53 pomimo widocznej ziarnistości mają o tyle lepszą (o zgrozo!) czerń, że wpadającą bardziej w szarości.

4530s, pomimo, że ma matową matrycę (co z reguły oznacza bardzo kiepskie odzworowanie, kąty itd), to odwzorowanie nie jest takie złe.


Nie 04 Mar 2012, 14:12
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 03 Mar 2012, 13:10
Posty: 28
Post Re: Wybór laptopa do pracy i nie tylko...
Sądząc po testach w notebookcheck odwzorowanie kolorów w 4530s najbardziej pokrywa przestrzeń sRGB (z trójki 4530s, X53SV, RF511). Niby każdemu z nich daleko do pełni zakresu, ale jednak 4530s najbliżej.


Nie 04 Mar 2012, 18:45
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Wybór laptopa do pracy i nie tylko...
Model ProBook 4530s to seria biznesowa, w której są zwykle montowane matryce lepszego typu niż w seriach multimedialnych takich jak X53, RF511.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 05 Mar 2012, 11:57
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 110 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.