laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Śro 01 Maj 2024, 05:57



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
 Laptop z matrycą przyjazną dla oczu do 2500 zł 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 04 Mar 2012, 16:01
Posty: 3
Post Laptop z matrycą przyjazną dla oczu do 2500 zł
Witam,

Staram się wybrać laptop dla mojej siostry, jednak utknąłem.

Wymagania: główne parametry to cena [do około 2500 zł], matryca koniecznie 17 cali, matowa. Właściwie najważniejsze kryterium przy wyborze to matryca przyjazna dla oczu.

Zastosowanie: przeglądanie internetu, pakiety biurowe, czasami filmy i inne multimedia.
Laptop będzie non-stop w domu [ wiem że komputer stacjonarny byłby lepszy, ale nie mam miejsca]. Oczywiście z systemem.

Jak już napisałem na wstępie zależy mi na dobrej matrycy, z tego względu ograniczyłem swoje poszukiwania do laptopów z 17 calowym, matowym ekranem. W tym przedziale cenowym [ z rozsądnymi pozostałymi parametrami] znalazłem:
Dell Vostro 3750 z i3 – niestety znalazłem opinie w recenzjach że matryca jest raczej słaba.
Toshiba Satellite PRO 17,3" LED L770-14N z i3 – nie znalazłem opinii o matrycy

Co myślicie o matrycach w tych laptopach? Macie jakieś swoje propozycje?

Pozdrawiam


Sob 10 Mar 2012, 16:33
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 25 Lut 2012, 21:52
Posty: 22
Post Re: Laptop z matrycą przyjazną dla oczu do 2500 zł
Hej, jeśli matryca przyjazna dla oczu to matowa. Tanie Delle bym od razu pominął, to jest jakieś nieporozumienie jeśli chodzi o matrycę... Natomiast Toshiba jest nie najgorsza, aczkolwiek jeśli miałbym polecać to bez wahania Samsunga:
http://www.x-kom.pl/p/75834-notebook-laptop-17,3-samsung-300e7a-i3-2350m-4gb-500-dvd-rw-7hp64.html#
Dobre kąty widzenia, bardzo dobre nasycenie kolorów i jeszcze GeForce na wszelki wyp. Dalej, niezłe wykonanie, i dobre parametry jak za tą cenę.

No i oczywiście HP: http://www.x-kom.pl/p/71818-notebook-laptop-17,3-hp-probook-4730s-i3-2330m-4gb-640-dvd-rw.html#

Nie przepadam za HP-kami bo zawsze muszą jakieś udziwnienie wymyślić... np. pomniejszone strzałki na klawiaturze (góra-dół).


No, to tyle :) Ja wziąłem ASUS-a X53SV z matową, ale niestety z 17,3 nie ma nic w macie ;)

Pozdrawiam


Sob 10 Mar 2012, 22:26
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 04 Mar 2012, 16:01
Posty: 3
Post Re: Laptop z matrycą przyjazną dla oczu do 2500 zł
Witam ponownie,


Muszę przyznać że z początku byłem dość sceptycznie nastawiony do Samsunga 300E7A, a teraz to jest mój faworyt. Szkoda tylko że jest tak mało informacji w sieci na temat tych laptopów [ nie znalazłem żadnej recenzji z prawdziwego zdarzenia].

Pozdrawiam


Nie 11 Mar 2012, 15:41
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 25 Lut 2012, 21:52
Posty: 22
Post Re: Laptop z matrycą przyjazną dla oczu do 2500 zł
Hmm, przypuszczam że nie wiele będzie się różnić od 300E5A
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Sa ... 606.0.html

Oczywiście wielkością przede wszystkim ;)


Nie 11 Mar 2012, 16:45
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Sob 09 Lip 2011, 12:16
Posty: 165
Post Re: Laptop z matrycą przyjazną dla oczu do 2500 zł
Nie wiem czy to dobrze decydowac sie na matowa matryce skoro laptop ma byc uzywany caly czas w domu. Paramtery matryc matowych w tej cenie sa bardzo slabe mimo, ze zwykle matryce takze maja podobne wlasciwosci. Katy widzenia w tym samsungu i tak sa slabe. Nie wiem czy dwie osoby beda mogly ogladac wygodnie np. film tzn. zmieniac choc delikatnie swoja pozycje tak, aby obraz nadal byl ladny. Do tego jest spore ograniczenie w wyborze, dlatego ze matowa matryca to rzadkosc. Jednak jesli tak zalezy na takim ekranie to wymieniony wczesniej probook prezentuje sie pod tym wzgledem lepiej. Nalezy zauwazyc, ze posiada bardzo dobre odwzorowanie kolorow i dobre rozswietlenia, oraz przyzwoite katy widzenia. Wykonanie tego laptopa tez jest przyzwoite. Oczywiscie mozna rozwazyc tego samsunga - nie wiadomo jednak jak z ta matryca. Model 15,6" moze miec calkiem inne parametry od 17,3", wiec ciezko ocenic, a sam nic nie znalazlem interesujacego na ten temat. W przypadku 15,6" samsunga jednak matryca wyglada troche slabo ze wzgledu na rozswietlenie.


Nie 11 Mar 2012, 23:22
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 25 Lut 2012, 21:52
Posty: 22
Post Re: Laptop z matrycą przyjazną dla oczu do 2500 zł
Dziś na zakupach, z partnerką ;) miałem okazję zobaczyć E5A, V5A z matowymi matrycami... Potwierdza się co mówi Tomek - kąty widzenia kiepskie, nasycenie kolorów słabe... niestety nie było możliwości zbyt dużej diagnostyki z modelem na ekspozycji ale ogólnie, jeśli miałbym się na niego decydować to w ostateczności. Na całe szczęście znalazłem ASUS-a z tanią a dobrą matrycą (X53SV-SO1009V w x-kom) i jestem... zadowolony (w 80%). Natomiast miałem też przez chwilę X54HY-SO155V z rewelacyjną matową matrycą (!), jednak cóż z tego, jeśli bateria w tym modelu trzymała 2h :(


Pon 12 Mar 2012, 00:09
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7676
Post Re: Laptop z matrycą przyjazną dla oczu do 2500 zł
Niestety w podanym przedziale cenowym decydując się na matrycę matową musimy liczyć się ze słabymi kątami widzenia oraz kiepskim odwzorowaniem kolorów, taki urok matrycy matowej. Oczywiście największą zaletą takiej matrycy jest brak refleksów światła oraz jest bardziej przyjazna dla oczu podczas dłuższej pracy. Z wymienionych modeli notebooków model probook 4730s powinien posiadać najlepszą matrycę, lecz najlepiej jest samemu się o tym przekonać. Zapraszamy do naszego salonu firmowego w celu porównania matryc, jednak przed przyjazdem proponujemy potwierdzić telefonicznie dostępność interesujących Cię modeli.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 12 Mar 2012, 11:14
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 04 Mar 2012, 16:01
Posty: 3
Post Re: Laptop z matrycą przyjazną dla oczu do 2500 zł
Witam ponownie,

Znalazłem jeszcze trochę opinii na zagranicznych stronach i postanowiłem zrezygnować z Samsunga 300E7A.

Teraz zastanawiam się pomiędzy Dell Vostro 3750 a HP Probook 4730s. Przeczytałem testy obu modeli :

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP ... 111.0.html
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-De ... 810.0.html

Nie jestem ekspertem jeśli chodzi o podane parametry matryc, ale model HP wypada w teście dużo lepiej. Dziwi mnie tylko że wg ww. stron oba laptopy mają te same matryce AUO129E, także skąd więc takie różnice w teście?

Z kolei na notebookcheck.net HP również wypada lepiej, tyle że tam podają że HP ma matrycę Samsunga (SEC3254), a Dell AUO129E. Jak to jest z tymi matrycami w takim razie?

http://www.notebookcheck.net/Review-HP- ... 146.0.html
http://www.notebookcheck.net/Review-Del ... 260.0.html

Pozdrawiam


Pon 12 Mar 2012, 15:37
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7676
Post Re: Laptop z matrycą przyjazną dla oczu do 2500 zł
Przykro nam, lecz niestety nie jesteśmy w stanie powiedzieć jakie modele matryc są zastosowane w modelach Vostro oraz ProBook ponieważ nie sprawdzamy notebooków pod tym względem.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 12 Mar 2012, 16:29
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.