laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pon 03 Cze 2024, 23:43



Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
 Asus X53SV czy to dobry wybór 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 16 Kwi 2012, 07:50
Posty: 7
Post Asus X53SV czy to dobry wybór
Witam,

Potrzebuje wymienić laptopa w kwocie ca. 2500 zł.

Po "analizach" wybór padł na Asus X53SV-SX759V.

Czy jest do dobry wybór w swoim przedziale cenowym do zastosowań jak poniżej?
- internet
- poczta
- filmy
- czasem gry
- no i obróbka zdjęć - na własny użytek

Ewentualnie co innego można wziąść?

Przeglądałem sklep x-kom.pl ale z tego co widzę, ten model został wycofany ze sprzedaży. Jaki był tego powód?


Pon 16 Kwi 2012, 08:14
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 16 Kwi 2012, 09:43
Posty: 5
Post Re: Asus X53SV czy to dobry wybór
Witam,
Ja kupiłam laptopa w X- KOM w Poznaniu , który jest w grupie laptopów Asus X 53 -mój laptop to Asus SX 346 i cieszyłam się nim 12 dni, po 12 dniach się zepsuł.Panowie z X-KOM próbowali mi wmówić,że to przepięcie na szczęście dał się uruchomić u nich w sklepie(czyli nie moja wina)Musiałam wysłać do serwisu i od 2 kwietnia mój 12-dniowy laptop czeka w serwisie na część, która idzie z Tajwanu.DIAGNOZA-POSZŁA PŁYTA GŁÓWNA.Najgorsze jest to,że ciągle przesuwają termin -czyli termin się wydłuża, a ja jestem bez narzędzia do pracy, bo kupiłam go do swojej firmy.
NIE POLECAM ANI ASUSA ANI FIRMY X-KOM.[color=#000000]MOJA RADA ZANIM KUPISZ POCZYTAJ O SERWISIE, BO SERWIS ASUSA TO TRAGEDIA-SZKODA ŻE NIE POCZYTAŁAM O SERWISIE POSZCZEGÓLNYCH FIRM PRZED ZAKUPEM LAPTOPA[/color]
NIGDY WIĘCEJ ASUS, ANI FIRMA X-KOM-TEŻ SPRZEDAJE W SWOJEJ FIRMIE I GDYBY KTOŚ PRZYSZEDŁ PO 12 DNIACH DO MNIE Z POPSUTYM PRODUKTEM, TO NA PEWNO WYMIENILABYM NA INNY-BO MI ZALEŻY NA TYM ,BY KLIENT BYŁ ZADOWOLONY, ŻEBY DO MNIE WRÓCIŁ I MNIE POLECAŁ INNYM


Pon 16 Kwi 2012, 10:05
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 16 Kwi 2012, 07:50
Posty: 7
Post Re: Asus X53SV czy to dobry wybór
nie obraź się ale z tego co piszesz wydaje mi się, że jesteś trochę przewrażliwiona
laptop to tylko urządzenie które może ulec awarii i producent w gwarancji zastrzega sobie jakiś czas na jego naprawę
a serwisy w każdej marce nie są jakoś szczególnie chwalone


Pon 16 Kwi 2012, 10:20
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7690
Post Re: Asus X53SV czy to dobry wybór
@Jowita39 dużo firm (nie wszystkie) daje swoim Klientom możliwość wymiany produkt w przypadku jego usterki w przeciągu określonego terminu od daty zakupu. W przypadku naszej firmy okres ten wynosi 10 dni od daty odbioru sprzętu, a w przypadku innych firm termin ten jest nawet krótszy i wynosi zaledwie 7 dni. Niezmiernie nam przykro, iż notebook tak szybko uległ awarii. Niemniej jednak jest to sprzęt elektroniczny, który może się zepsuć i niestety nie mamy na to najmniejszego wpływu, tyczy się to również każdego producenta. W tym wypadku serwis podjął decyzję o wymianie podzespołu, a nie jego naprawie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla Klienta ponieważ otrzyma notebooka z nowym wymienionym podzespołem, a nie naprawionym. Niestety wiąże się to z czasem oczekiwania, aż uszkodzony element zostanie dostarczony od producenta do autoryzowanego serwisu.

@jośko model X53SV-SX759V został wycofany z naszej oferty ponieważ bardzo szybko skończyła się jego dostępność co było spowodowane dużym zainteresowaniem ze strony Klientów. Powiedz proszę czy notebook musi koniecznie posiadać zainstalowany system operacyjny.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 16 Kwi 2012, 14:17
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 16 Kwi 2012, 07:50
Posty: 7
Post Re: Asus X53SV czy to dobry wybór
X-KOM.PL napisał(a):

@jośko model X53SV-SX759V został wycofany z naszej oferty ponieważ bardzo szybko skończyła się jego dostępność co było spowodowane dużym zainteresowaniem ze strony Klientów. Powiedz proszę czy notebook musi koniecznie posiadać zainstalowany system operacyjny.


A jeżeli nie musi być z systemem, to co możecie zaproponować?

nie sprawdzałem dokładnie cen ale kupienie laptopa z systemem jednak wychodzi chyba taniej niz kupowanie laptopa i systemu osobno ?


Pon 16 Kwi 2012, 14:23
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 16 Kwi 2012, 07:50
Posty: 7
Post Re: Asus X53SV czy to dobry wybór
Byłem niemal w 100% zdecydowany aby kupic teraz nowy laptop ale znajomy zbił mnie z tropu.

Zapytał się mnie dlaczego teraz chce kupić laptopa z windows-em 7 jak za miesiac, dwa wejdzie windows 8.

Czy miał on rację z tym wejściem Windows 8 ?

Jeżeli chciałbym kupić laptopa o parametrach Asus X53SV-SX759V z Windows-em 8 to cena takiego znacznie będzie się różnić od laptopa o takich samych parametrach z win 7?


Pon 16 Kwi 2012, 18:02
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 15 Kwi 2012, 11:46
Posty: 16
Post Re: Asus X53SV czy to dobry wybór
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Win ... 39280.html

Proszę.


Pon 16 Kwi 2012, 19:39
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 16 Kwi 2012, 07:50
Posty: 7
Post Re: Asus X53SV czy to dobry wybór
dawid251192 napisał(a):
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Windows_8_premiera_systemu_operacyjnego_w_rocznice_Windows_7.-39280.html

Proszę.

dziękuję

czyli nie będzie to tak szybko
tak wiec pozostaje brać sprawdzonego Win 7 :D


Pon 16 Kwi 2012, 20:10
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7690
Post Re: Asus X53SV czy to dobry wybór
Jeżeli nie musi być z systemem operacyjnym to możemy zaproponować model http://www.x-kom.pl/p/72306-notebook-la ... vd-rw.html. W przypadku konfiguracji z zainstalowanym już systemem operacyjnym system nie zawsze wychodzi taniej. W wielu przypadkach cena notebooka jest podniesiona o koszt zainstalowanego systemu operacyjnego. W kwestii Windows 8 to wielkiego przełomu raczej nie będzie więc nie wiemy czy jest sens, aż tak czekać na nowy system. Co do cen nowego systemu to niestety nie jesteśmy w stanie powiedzieć jak to będzie wyglądało po premierze.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 17 Kwi 2012, 13:29
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 18 Kwi 2012, 19:50
Posty: 2
Post Re: Asus X53SV czy to dobry wybór
U mnie masz 400 zl taniej za sprzet 2.5 miesieczny w idealnym stanie.
http://xxxxx.pl/show_item.php?item=xxxxxxx

Pozdrawiam :)


Śro 18 Kwi 2012, 19:54
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 16 Kwi 2012, 09:43
Posty: 5
Post Re: Asus X53SV czy to dobry wybór
X-KOM i Jaśko-dziękuje za komentarze
X-KOM- 10 dni na wymiane daje bardzo, bardzo wiele firm, laptop jest mi potrzebny do pracy,ciekawe jak serwis miałby naprawć płytę główną?, a skoro tak ważna część psuje się po 12 dniach lekkiego użytkowania?.Nie spodziewałam się tego ani po firmie ASUS ani po X-KOM

I z czego tu się cieszyć?,że jak na razie jestem bez laptopa od 27 marca, a część ma dojść, po kolejnym wydłużeniu terminu na dzisiaj 29 kwietnia(pewnie znowu się termin wydłuży)
A Jaśko-nie życzę Ci żebyś się przekonał jak działa serwis Asusa i nie mógł użytkować swojego świeżo kupionego laptopa przez co najmniej 5 tygodni, ale pewnie ten termin sie wydłuży.

Podsumowując nigdy więcej X-KOM i ASUS- nie omieszkam opisać tej sytuacji w internecie i oczywiście ostrzec swoją rodzinę, znajomych i klientów mojego sklepu przed tymi firmami


Śro 18 Kwi 2012, 23:24
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 09 Cze 2009, 01:05
Posty: 103
Miejscowość: Kraków
Post Re: Asus X53SV czy to dobry wybór
Cytuj:
nie omieszkam opisać tej sytuacji w internecie i oczywiście ostrzec swoją rodzinę, znajomych i klientów mojego sklepu przed tymi firmami
Ale zdajesz sobie sprawę, że bezpodstawne, publiczne szkalowanie dobrego imienia firmy (mówię o X-KOM) jest karane z art. 212 § 1 i 2 ?

W czym według Ciebie zawinił X-KOM? W tym, że są uczciwi i trzymają się twardo ustalonych reguł? 10 dni to 10 dni, a nie 12. I to się ceni, profesjonalizm, a nie działanie pod dyktando klienta (w tym wypadku przedsiębiorcy), który chciałby naginać zasady. "Klient nasz pan" powiesz... zgadzam się, ale nie bezwzględnie. Każdego obowiązują zasady/prawa/przywileje - Ciebie jako w tym wypadku klienta i X-KOM jako sprzedawcę.

Ponadto, skoro prowadzisz działalność, pewnie kupiłaś lapka na firmę, tak? W świetle prawa nie przysługuje Ci zatem możliwość zwrotu towaru do 10 dni. Jeśli tak było, to cała afera jest tym bardziej kuriozalna.

Zacytuję kawałek swojego starego posta: "Sytuacja smutna, bo każdy chciałby po zakupie cieszyć się bezawaryjnym sprzętem, najlepiej przez cały okres korzystania z niego. Ale w takim razie po co by była gwarancja producenta, gdyby ten miał 100% pewności, że jego sprzęt nigdy nie ulegnie awarii. Wszystko to spowodowane jest właśnie awaryjnością elektroniki - niestety, Ty miałaś tego pecha, że trafiło na Ciebie"

PS. Statystyki nie kłamią, mówiąc że to Acer jest wielokrotnie bardziej awaryjnym producentem niż ASUS. Mąż miał szczęście, Ty miałaś pecha, ot co.

PS2. "ciekawe jak serwis miałby naprawć płytę główną" - a choćby przez wymianę elementów. Chipsetu, kondensatorów, bóg wie co jeszcze.


Czw 19 Kwi 2012, 01:13
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 16 Kwi 2012, 07:50
Posty: 7
Post Re: Asus X53SV czy to dobry wybór
Jowita39 napisał(a):
X-KOM i Jaśko-dziękuje za komentarze

A Jaśko-nie życzę Ci żebyś się przekonał jak działa serwis Asusa i nie mógł użytkować swojego świeżo kupionego laptopa przez co najmniej 5 tygodni, ale pewnie ten termin sie wydłuży.



tez nikomu nie życzę awarii sprzętu ale pamietaj to sa tylko urządzenia a urządzenia od czasu do czasu psuja się tak jak i ludzie.
kazdego denerwuje jak coś kupi i zepsuje sie zaraz po kupnie no ale nie można popadać w paranoję, jeden egzemplarz przez całe swoje zycie nie zepsuje się ani raz a drugi co kilka miesiecy bedzie lądował w serwisie. Takie jest życie i nie ma co szkalować danej firmy bo usterki sprzetu każda firma zalicza !!!

Życze szybkiego zwrotu sprzetu i mniej nerwów bo szkoda zdrowia :D


Czw 19 Kwi 2012, 07:04
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 13 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.