laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pon 03 Cze 2024, 18:26



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 Jaki laptop do 8000 zł? 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wczoraj, 15:54
Posty: 2
Post Jaki laptop do 8000 zł?
Hej. Poszukuje laptopa (następcy Lenovo Legion Y520 Intel Core i7-7700HQ / 16 GB / GTX 1050Ti 4GB). Laptop będzie służył głównie do pracy - dużo otwartych zakładek w przeglądarce - od 100 w górę).

Wymagania:
- Najlepiej LENOVO i NOWY
- Dobry procesor - najlepiej INTEL [chyba że w AMD coś się zmieniło? i7 albo i9? Widzę, że w Intel są teraz: Rdzenie (performance) + eRrdzenie (efficient) czyli rozumiem, że to jest teraz standardem te Core i eCore?]
- RAM - myślę, że co najmniej 64GB DDR5?
- SSD co namniej 1TB + możliwość instalacji drugiego SSD/HDD [z tego co widzę M.2 SDD to obecnie stardard? A drugie gniazdo też zawsze jest M.2 - czyli HDD odpada już zupełnie?]
- Podświetlana klawiatura + klawiatura NUMERYCZNA
- Matryca Matowa od 15" w górę [widzę, że teraz popularne są 16" i mała ramka?]
- Rozdzielczość w sumie im większa tym lepsza [WQXGA - myślę, że to ok?]
- Czasami jakaś gra (na grafice mi aż tak bardzo nie zależy, ale chce żeby jednak była dobra)
- Laptop ma posłużyć co najmniej 5-7 lat (ten obecny mam 7 lat, ale zaczyna już wszystko powoli działać)
- Windows 11? [obecnie mam 10 i w sumie 11 już chyba warto brać?]
- Dobra bateria [3-5h? 80-100Wh to chyba jest dobra?]
- Budżet? 7000 zł- 10 000 zł? [7 lat temu dałem 5500 zł za obecnego... Więc obecnie za coś dobrego trzeba będzie chyba trochę więcej zapłacić, koło 8K?] Oczywiście cena im bliżej 6-8K tym lepiej :) [cena=wyjdajność]

Ktoś coś poleci? Trochę wyleciałem z obiegu (przez te 7 lat laptop działał idealnie ) i nie wiem jakie parametry są teraz na topie...

Tak szukając i czytając czegoś znalazłem:
Legion Pro 5 Gen 8 16IRX8 - i7-13700HX / 64GB DDR5 / M.2 2TB / 80Wh w cenie 8300 zł lub z M.2 4TB za 9100 zł
https://allegro.pl/oferta/laptop-lenovo ... 4448920280 8300 zł 9100 zł Legion Pro 5 Gen 8 16IRX8
Widzę, że w i7-13700HX jest 8 Rdzeni (performance) i 8 eRrdzeni (efficient) z 24 wątkami - rozumiem, że fizycznych jest 16 rdzeni łącznie?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i sugestie. Pozdrawiam.


Wczoraj, 15:59
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 05 Paź 2020, 08:41
Posty: 406
Post Re: Jaki laptop do 8000 zł?
Są jeszcze ostatnie sztuki MSI Sword 16 i7-14700HX/32GB/1TB/Win11X RTX4070 240Hz.

_________________
Polecam ranking sprzętu komputerowego => Pan Laptop


Dzisiaj, 13:56
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wczoraj, 15:54
Posty: 2
Post Re: Jaki laptop do 8000 zł?
Trochę za drogo.

Znalazłem tego mojego Legion Pro 5 Gen 8 16IRX8 - i7-13700HX 512TB 32GB za 6400 zł, kupię sobie dysk 4TB albo 2TB+2TB za 1000 zł i myślę, że w 7500 zł się zamknę.


Dzisiaj, 15:20
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.