laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 20 Kwi 2024, 15:59



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 Mocny laptop dla programisty - do 12k 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 02 Kwi 2024, 13:03
Posty: 1
Post Mocny laptop dla programisty - do 12k
Obecnie pracuję na Laptopie Dell Inspiron 7577 i po 6 latach od zakupu pora coś ulepszyć.

Kwota przeznaczona na zakup: lekka granica do 8000zł, twarda granica to ~12000zł

Rozmiar matrycy 15 calowy, rozdzielczość 1920x1080 mi wystarczy. Może być ewentualnei 14 cali, ale 16 już nie - chyba, że to będzie tak naprawdę w rozmiarze 15 calowego laptopa z prawie zerowymi ramkami wokół ekranu.

Główne zastosowanie:
Programowanie. 99% czasu spędzam z odpalonym VS Code, tuzinem kontenerów dockerowych (które przez większość czasu wiszą i czekają aż będę coś testował w przegląðarce) i przeglądarką. Robię rzeczy webowe/fullstackowe, więc jest to dość lekkie dla procka.
Na potrzeby grania możemy założyć, że nie będę na nim grał wcale - najsłabsza współczesna zintegrowana grafika będzie przekraczała moje wymagania.

Wymagania specjalne
Z absolutnych wymagań to:
  • 32GB Ramu
  • 1TB dysk M.2
  • Możliwość pracy na baterii minimum 3h (i mam tu na myśli pracy chociaż nie bardzo intensywnej, nie samego przeglądania neta)
  • Ładowanie przez USB 3. Może nawet wymagać własnej potężnej ładowarki, ważne by nie był to klocek pokroju tego co mam w tej chwili przy Dellu.
  • Żeby na baterii pracował tak samo dobrze jak podłączony do prądu. Obecny Dell zawsze działał tragicznie na baterii.
Preferowane rzeczy i bonusy to:
  • Możliwość rozszerzenia ramu do 64GB
  • Możliwość wymiany dysku na większy albo zamontowania drugiego dysku albo od razu dysk 2TB
  • Nie potrzebuję dedykowanej grafiki, wolę nawet jej nie mieć wcale by
  • Jasny ekran - obecnie mam niby ~250 nitów i nie pogardziłbym ciut jaśniejszym
  • Dobra jakość wykonania
  • Klawiatura numeryczna
  • Mniej ale mocniejszych rdzeni w CPU będzie lepiej pasowało do moich zastosowań.
Rzeczy, które mnie nie obchodzą:
  • Wybitna jakość ekranu. Ten co mam mi wystarcza.
  • Wybitna jakość dźwięku. Dopóki nie brzęczy jak PC Speaker jest git.

System operacyjny: Brak, będę instalował linuxa

Z tego co sam szukałem mam ogólnie problem. W internecie widziałem głównie polecajki co do ThinkPadów T i X1 oraz Delli z Serii XPS... Ale za każdym razem jak próbuję w to wejść po prostu przytłacza mnie z jednej strony mnogość opcji a z drugiej to, że nagle mam do wyboru 40 prawie identycznych laptopów i nie wiem na co patrzeć.


Wto 02 Kwi 2024, 16:21
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 05 Paź 2020, 08:41
Posty: 379
Post Re: Mocny laptop dla programisty - do 12k
Znalazłem kilka modeli:
Dell Precision 3580 i7-1370P/32GB/1TB/Win11P RTX A500 najmocniejsze rdzenie.
Acer Nitro V i5-13420H/32GB/1TB RTX4050 144Hz bez systemu, szybka pamięć RAM.
Acer Nitro 5 i5-12450H/32GB/512+1TB RTX4050 165Hz bez systemu, 2 dyski SSD M.2.

_________________
Polecam ranking sprzętu komputerowego => Pan Laptop


Śro 03 Kwi 2024, 07:54
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Pabloesc oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.