laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 19:02



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 PRoblem FPS-y 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 23 Kwi 2023, 14:22
Posty: 1
Post PRoblem FPS-y
Witam,
Mam problem i już nie mam pomysłu co jest nie tak.
Mianowicie od jakiegoś czasu zdarzało mi sie mieć w grach spadki FPS-ów ale np z 60 do 9 późnije powrót do 60.
I tak ciągle. Zresetowałem kompa albo właczyłem ponowną sesje gry i wróciło to do normy.
Nastepeni zaczeło sie to pojawiać coraz częściej i częściej aż nagle jest to już cały czas. Skoki od max do min co sekunde dwie. No nie ma możliwości grać w cokolwiek.
Resetowałem laptopa do ustawień fabrycznych,
Ustawiałem najmenijsze możliwe ustawienia w grach,
Czyściłem latpopta,
Zmieniłem paste na procku i karcie,
Sprawdziłem róznymi benchmarkami sprzęt,
Robiłem rózne testy od Lenovo w aplikacji Lenovo Vintage
Zmieniłem router na nowy,

Wszystko jest niby ok. Sterowniki aktualne, sprzet wydajny, internet też stabilny.

Co może być nie tak albo co i jak jeszcze sprawdzić ?

Pacjent to LENOVO L340-15IRH Gaming Laptop (ideapad) - Type 81LK


Nie 23 Kwi 2023, 14:28
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 07 Wrz 2023, 14:35
Posty: 1
Post Re: PRoblem FPS-y
Rozumiem, że masz problem ze spadkami FPS-ów w grach na swoim laptopie Lenovo L340-15IRH. Spróbuję ci pomóc.

Na podstawie informacji, które podałeś, wydaje się, że wypróbowałeś już wiele rzeczy, aby rozwiązać ten problem. Wymieniłeś pastę termoprzewodzącą na procesorze i karcie graficznej, zresetowałeś laptopa do ustawień fabrycznych i przetestowałeś sprzęt różnymi benchmarkami.

Oto kilka innych rzeczy, które możesz sprawdzić:

Sprawdź, czy nie ma problemów z oprogramowaniem. Upewnij się, że wszystkie sterowniki są aktualne, a system operacyjny jest w najnowszej wersji. Możesz również spróbować zaktualizować oprogramowanie BIOS.
Sprawdź, czy nie ma problemów z oprogramowaniem antywirusowym lub antymalware. Niektóre programy antywirusowe mogą blokować lub spowalniać gry. Możesz spróbować wyłączyć program antywirusowy lub antymalware podczas grania.
Sprawdź, czy nie ma problemów z przegrzaniem. Upewnij się, że wentylatory laptopa działają prawidłowo i że laptop nie jest zbyt gorący. Możesz spróbować użyć uchwytu chłodzącego do laptopa.
Sprawdź, czy nie ma problemów z dyskiem twardym. Upewnij się, że dysk twardy nie jest zapełniony i że nie ma na nim błędów. Możesz spróbować uruchomić narzędzie do sprawdzania błędów dysku twardego.
Jeśli sprawdzisz wszystkie te rzeczy i nadal będziesz mieć problemy, możesz spróbować skontaktować się z pomocą techniczną Lenovo.

Oto kilka dodatkowych wskazówek, które mogą ci pomóc:

Upewnij się, że laptop jest podłączony do zasilania podczas grania. Granie na baterii może spowodować spadek wydajności.
Zmień ustawienia graficzne w grach. Możesz spróbować obniżyć ustawienia graficzne, aby poprawić wydajność.
Uruchom gry w trybie pełnoekranowym. Tryb okienkowy może spowodować spadek wydajności.
Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą ci rozwiązać problem.


Śro 25 Paź 2023, 12:52
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.