forum.X-KOM.PL
https://forum.x-kom.pl/

Far Cry 2
https://forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=42&t=1368
Strona 1 z 1

Autor:  daniel154 [ Pią 11 Lip 2008, 00:01 ]
Temat postu:  Far Cry 2

Far Cry 2 jest oficjalną kontynuacją wydanej w 2004 roku i bardzo wysoko ocenianej przez graczy strzelaniny. Akcję ponownie obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, dowolnie przemieszczając się po przygotowanych przez producentów mapach i staczając walki z wyjątkowo inteligentnymi przeciwnikami. Jednym z podstawowych elementów odróżniających opisywany sequel od pierwszej części Far Cry’a jest całkowita zmiana lokalizacji rozgrywanych misji. O ile w poprzedniej odsłonie serii była to tropikalna wyspa, o tyle przedstawione w kontynuacji wydarzenia rozgrywają się w Afryce. Badamy więc między innymi sawanny, pustynie oraz nieliczne dżungle i lasy.

Całkowita zmiana wystroju map nie wpłynęła jednak znacząco na właściwą rozgrywkę. W trakcie zabawy po każdej z przygotowanych plansz przemieszczamy się bez żadnych ograniczeń. Decydujemy również w jakiej kolejności wykonywać poszczególne misje, a ponadto możemy zajmować się wykonywaniem zleceń pobocznych. Przewidziano także możliwość podejmowania współpracy z lokalnymi organizacjami. Do przemieszczania się po mapach możemy używać różnych środków transportu, których w sumie jest czternaście. Są to zarówno pojazdy kołowe, jak i na przykład paralotnie.

Sztuczna inteligencja komputerowych przeciwników prezentuje wyższy od pierwszej części poziom zaawasowania. Wrogowie są w stanie między innymi przystosować taktykę działania do aktualnie panujących warunków pogodowych czy pory dnia. Do ich likwidacji możemy używać około trzydziestu różnych rodzajów broni. Oprócz zwykłych karabinów czy pistoletów są to też na przykład wyrzutnie rakiet. Warto też dodać, iż bronie w miarę ich używania mogą podlegać zniszczeniu. To samo tyczy się także otoczenia. Gracz może niszczyć wybrane obiekty, tak aby oczyścić sobie drogę czy pozbyć się trudno dostepnej grupy przeciwników. Far Cry 2 oferuje pełne wsparcie dla bibliotek Direct-X 10.

(http://www.gry-online.pl/s016.asp?ID=10281)


2 filmiki z gry :)
http://pl.youtube.com/watch?v=rYZKN6jZVwE
http://pl.youtube.com/watch?v=cfSBHJRU9_Q

Gra zapowiada się świetnie, być może przebije Crysis-a, co wy myślicie na temat tej gierki ? może macie jakieś ciekawe info :)?

Autor:  Arti [ Pią 11 Lip 2008, 19:59 ]
Temat postu: 

Widziałem wiele zapowiedzi i jest na obecną chwile nieźle.

daniel154 napisał(a):
...kontynuacją...


Niestety nie jest to kontynuacja. To będzie zupełnie inna gra. Gre robi Ubi a nie jak tamtą Crytec. Poczekamy zobaczymy.

Autor:  rafa [ Sob 12 Lip 2008, 04:57 ]
Temat postu: 

A jako że to Ubisoft to fabuła może byc zajefajna :mrgreen:

Autor:  PeterD [ Nie 13 Lip 2008, 23:18 ]
Temat postu: 

większej ilości fanów pierwszej serii nie przypadły potworki do gustu, więc teraz ma ich nie być, nie będzie jednocześnie pięknego kontrastu natury i jakiegoś mroku :) tylko pięknie pięknie i dobra akcja ;)

Autor:  rafa [ Pon 14 Lip 2008, 00:41 ]
Temat postu: 

No to akcja z czym? fajne te mutanciory były :) A tak to znowu do ludzi strzelać? :mrgreen:

Autor:  PeterD [ Wto 15 Lip 2008, 22:46 ]
Temat postu: 

rafa napisał(a):
A tak to znowu do ludzi strzelać? :mrgreen:


do złych ludzi :) którzy zło roznoszą ;P

Autor:  Arti [ Śro 16 Lip 2008, 19:50 ]
Temat postu: 

http://www.gametrailers.com/player/36506.html

nowy trailer

Autor:  daniel154 [ Pią 14 Lis 2008, 14:07 ]
Temat postu: 

No i po mojemu z tej gry to jedno wielkie NIC.
Po prostu grafa gorsza niż w Crysis ,a miała być lepsza.
Inteligencja ludzi - po prostu mniejsza niż w FC1.
A co najgorsze to nudna ta gra w kółko to samo sie robi...


Zawiodłem się na FarCry...

Autor:  Arti [ Pią 14 Lis 2008, 18:32 ]
Temat postu: 

No ja jestem po około godzinie grania. Kilka fajnych rozwiązań jest i to trzeba przyznać. Szczególnie mapa mi sie podoba, wstawki z naprawianiem wozów (żeby to było takie proste :) ).
Niestety grafa jakaś taka... powiedziałbym że widac ewidentnie w niej grafike z Ubisoftu. Jest szczególna. Coś ala Splinter Cell Double Agent niektóre tekstury. Jak narazie szoku nie ma. A i klimat z Farcry`a uciekł. Pogram jeszcze chwile to może zdanie zmienie ale opinie w necie nie sa przychylne. Za dużo jeżdżenia z jednego miejsca w drugie. Jedź i wróć.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/