laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 19 Mar 2024, 12:53



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Zmiana laptopa do gier. 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 25 Mar 2022, 12:01
Posty: 1
Post Zmiana laptopa do gier.
Cześć wszystkim,
Piszę ponieważ zamierzam zmienić mojego dotychczasowego OMENA na coś mocniejszego.
Budżet to 4500-4700 zł.
Obecny laptop to HP OMEN 15 (wersja z podwójnym zawiasem).
Procesor - i5 9300H
Grafika - GTX 1650 - 4GB
Ram - 16GB
Matryca 60Hz
Dysk 256GB nvme + 1TB HDD
Komputer sprawuje się wyśmienicie trzyma odpowiednie temperatury (nie przekraczające 75 stopni na GPU i 82 stopni na CPU) ale szukam czegoś nowszego na czym poczuję przeskok wydajności.
Myślałem o:
- ASUS TUF GAMING F15 z RTX 3050 ti, i5 11400H;
- ASUS ROG STRIX G15 z RTX 3050 ti, Ryzen 7 4800H;
- Lenovo Legion 5 z Ryzen 5 5600H + RTX 3050 ti.
Wszystkie powyższe mają po 16GB ram.

Warunki konieczne to matryca o odświeżaniu co najmniej 120Hz, odwzorowanie sRGB nie jest jakoś super ważne (nie zajmuję się obróbką filmów i zdjęć) ale już kąty widzenia powinny być dobre.
Kolejna rzecz to dobre chłodzenie które nie będzie "wyło" podczas grania np. w CYBERPUNKA (gram często późnym wieczorem w łóżku w którym obok śpi żona) i jednocześnie będzie trzymało niskie temperatury chociażby jak mój obecny OMEN.
Aluminiowa obudowa nie jest konieczna ale za to ekran nie może się chybotać podczas pisania jak np. w HP VICTUS (to był mój faworyt tak długo aż nie zobaczyłem go na żywo w sklepie i nie zobaczyłem co dzieje się z matrycą podczas np. szybkiego pisania).
Ważne też aby karta graficzna miała max TDP na poziomie minimum 75W.
Jeszcze jedna rzecz to w miarę możliwości wejście do ładowania z tyłu laptopa (nie pogardzę też jakimś USB z tyłu).

I na koniec zostaje ostatnia kwestia a mianowicie wycena mojego obecnego laptopa, posiada on jeszcze 4 miesiące gwarancji i sam nie wiem za ile wystawić go na sprzedaż przy obecnych uwarunkowaniach rynkowych. Sam laptop nie jest zniszczony posiada normalne ślady wynikające z użytkowania.

Jeśli ktoś przeczytał moje wypociny to serdecznie dziękuję za to i liczę na konkretne propozycje.

Pozdrawiam


Pią 25 Mar 2022, 12:19
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 05 Paź 2020, 08:41
Posty: 365
Post Re: Zmiana laptopa do gier.
Zobacz Lenovo Legion 5 Pro-16 Ryzen 5/16GB/512 RTX3050 165Hz. Ma ekran 16" o wysokiej rozdzielczości i dużej jasności, mocną grafikę 95 W, zasilanie podłączane z tyłu, HDR 400, cały w aluminium.

_________________
Polecam ranking sprzętu komputerowego => Pan Laptop


Pią 25 Mar 2022, 12:57
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Śro 18 Mar 2020, 12:36
Posty: 107
Post Re: Zmiana laptopa do gier.
Też byłbym za Legionem. ROG z 8 rdzeniowymi Ryzenami często osiągają dość wysokie temperatury, o TUF już w ogóle nie wspominam.
"gram często późnym wieczorem w łóżku w którym obok śpi żona" proponuje zmienić ten nawyk, bo granie w łóżku, to nie jest dobre rozwiązanie dla lapka gamingowego. Chyba, że masz jakąś podstawkę i nie trzymasz lapka na kołdrze.. Tak to łatwo takiego lapka zagotować i później dzieją się cuda z lutowanymi układami.


Pon 28 Mar 2022, 12:15
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Zmiana laptopa do gier.
Zerknij sobie na:
Gigabyte G5 KD i5-11400H/16GB/512 RTX3060 144Hz
Masz tu już RTX'a 3060 więc do gier będzie to lepsza opcja niż RTX 3050/Ti.
Choć TDP karty nie jest najwyższe to jednak już jest tu RTX 3060 (80/105W). Do tego dochodzi matryca 144Hz, z dobrymi kątami (IPS) oraz porty z tyłu obudowy (RJ45, USB-C, HDMI 2.0, port ładowania )

Image

Z wad to układ chłodzenia jest jednak przeciętny jeżeli chodzi o temperatury i głośność.


Śro 30 Mar 2022, 19:33
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.