forum.X-KOM.PL
https://forum.x-kom.pl/

Propozycje komputera do gier?
https://forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=42&t=19243
Strona 1 z 1

Autor:  TolanaAudery [ Czw 19 Paź 2023, 12:09 ]
Temat postu:  Propozycje komputera do gier?

Chcę zakupić komputer stacjonarny, który zapewni płynną rozgrywkę w grach typu H&S (takich jak Path of Exile, Diablo 3). Nie gram w inne gatunki gier, a mój maksymalny budżet to 3200 zł. Obecnie korzystam z laptopa sprzed 3 lat, który poradzi sobie z grami na średnich ustawieniach, jednak nadszedł czas na zmianę.

Aktualnie nie mam zbyt dużego doświadczenia w dziedzinie komputerów stacjonarnych, a ich różnorodność podzespołów sprawia, że potrzebuję pomocy w doborze odpowiedniego sprzętu. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Autor:  tapczan [ Czw 19 Paź 2023, 13:06 ]
Temat postu:  Re: Propozycje komputera do gier?

Nie napisałeś czy Windows ma być w zestawie w tej cenie więc rozumiem, że bez Windowsa.

Myślę, że warto wybrać coś jak ten zestaw PC. Tańsza opcja to Zestaw PC na AMD.
Niektórzy wolą gotowce ale parametry będą słabsze, tu masz przykładowy gotowy zestaw dla porównania.

Autor:  EdwaAnd7 [ Wto 28 Lis 2023, 13:39 ]
Temat postu:  Re: Propozycje komputera do gier?

Proponuję zainwestować w procesor średniej klasy, na przykład model AMD Ryzen 5 lub Intel Core i5, który zapewni wystarczającą moc obliczeniową do obsługi gier tego typu. W przypadku karty graficznej warto rozważyć model z serii NVIDIA GTX 1660 Super lub AMD Radeon RX 580, które są znane ze świetnego stosunku wydajności do ceny.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, 16 GB powinno być wystarczające do gier, a dysk SSD o pojemności 256 GB lub więcej przyspieszy ładowanie gier i systemu operacyjnego. Pamiętaj także o zasilaczu o odpowiedniej mocy i płycie głównej kompatybilnej z wybranymi podzespołami.

Zestaw oparty na tych podzespołach powinien zagwarantować płynne doświadczenie w grach hack and slash, przy jednoczesnym zachowaniu się w ramach ustalonego budżetu. Pamiętaj, że ceny podzespołów mogą się różnić w zależności od regionu i dostępności na rynku, więc warto śledzić promocje i oferty.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/