laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Nie 16 Cze 2024, 22:05



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Tablet - opinia 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 18 Lut 2018, 20:41
Posty: 11
Post Tablet - opinia
Dzień dobry,

Mam zamiar kupić tablet i w związku z tym potrzebuję pomocy. Mam na oku tablet Blackview Mega 1. Czy jest on warty uwagi?
Tablet będzie używany do oglądania filmów, może jakieś gry, ewentualnie do pracy w programach MS Office, jako nawigacja.
I jeszcze jedna sprawa - patrzyłem też na tablet Samsung Galaxy Tab S9 FE 6/128GB - jest droższy od tego powyżej. Jeżeli chodzi o pamięć, częstotliwość odświeżania, 4g LTE, to ten Blackview chyba wygląda lepiej.
I teraz pytanie: czy watro dopłacić do S9 FE? Czy różnica w użytkowaniu będzie adekwatna do różnicy w cenie?

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,
Jacek


Pią 24 Maj 2024, 19:35
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Czw 22 Mar 2018, 15:02
Posty: 503
Post Re: Tablet - opinia
Część, Blackviev Mega 1 ma duży ekran 11,5", cztery głośniki, baterię 8800mah, to będzie dobrym wyborem. Alternatywnie
OPPO Pad Neo 8/128GB Grey LTE to tegoroczna nowość znanego producenta smartfonów.
OUKITEL OT5 LTE 12" 12/256GB 11000mAh niebieski ma pojemną baterię 11000mAh.

S9FE będzie lepszy pod względem wyglądu i wykonania, oraz szybkości otwierania stron od tabletów z niższej półki, które mają mniej wydajne procesory.
Samsung Galaxy Tab S9 11" 8/128GB, 5G, S Pen, beżowy ma lepszy ekran oled. Lenovo Tab P11 Pro 8GB/256GB Android 12 WiFi Gen. 2 jest świetny, tylko ma wi-fi bez modemu. Lenovo Tab P11 6GB/128GB/Android12L/LTE Gen 2 bez pro ma ekran ips, modem, to będzie spełniał wszystkie wymogi. Warto dokupić etui z pleckami do oparcia tabletu.


Sob 25 Maj 2024, 15:24
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 18 Lut 2018, 20:41
Posty: 11
Post Re: Tablet - opinia
Dziękuję za informację.
Jeżeli chodzi o galaxy Tab S9, to jest on poza moim budżetem:( Rozważałem S9FE...
To jeszcze jedna rzecz - który bardziej godny uwagi: Blackview Mega 1 czy Lenovo P11?
Blackview Mega 1 ma zdecydowanie więcej RAMu (i ROMu)niż Lenovo i S9FE... Czy ta różnica w RAMie będzie wyraźnie odczuwalna w trakcie używania tabletu?

Pozdrawiam,
Jacek


Pon 27 Maj 2024, 09:31
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 05 Paź 2020, 08:41
Posty: 417
Post Re: Tablet - opinia
Z tych dwóch ten ma lepsze parametry ale nie ma Bluetooth.

_________________
Polecam ranking sprzętu komputerowego => Pan Laptop


Pon 27 Maj 2024, 11:59
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 18 Lut 2018, 20:41
Posty: 11
Post Re: Tablet - opinia
Dzięki.
Jeżeli chodzi o bluetooth, to Blackview Mega 1 go ma - mam taką informację od x-komu.


Pon 27 Maj 2024, 14:55
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 05 Paź 2020, 08:41
Posty: 417
Post Re: Tablet - opinia
Japo napisał(a):
Jeżeli chodzi o bluetooth, to Blackview Mega 1 go ma - mam taką informację od x-komu.

To pewnie zapomnieli go dodać w opisie :D

_________________
Polecam ranking sprzętu komputerowego => Pan Laptop


Wto 28 Maj 2024, 07:48
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Czw 22 Mar 2018, 15:02
Posty: 503
Post Re: Tablet - opinia
Japo napisał(a):
Dziękuję za informację.
Jeżeli chodzi o galaxy Tab S9, to jest on poza moim budżetem:( Rozważałem S9FE...
To jeszcze jedna rzecz - który bardziej godny uwagi: Blackview Mega 1 czy Lenovo P11?
Blackview Mega 1 ma zdecydowanie więcej RAMu (i ROMu)niż Lenovo i S9FE... Czy ta różnica w RAMie będzie wyraźnie odczuwalna w trakcie używania tabletu?
Pozdrawiam,
Jacek

Mega 1 ma więcej pamięci od Lenovo, to pod tym względem będzie lepszym wyborem, natomiast nie powinno być odczuwalnej różnicy, jeśli nie otworzysz bardzo wielu kart google, lub innych zajmujących pamięć aplikacji. Blackviev mega to tegoroczna nowość, natomiast Lenovo na rynku tabletów jest już od lat. Oukitel ot5 ma podobny konfig pamięci co Blackviev, tylko otrzymał pojemniejszą baterię. Oba są dobrym wyborem.
Krótka recenzja tabletu: Blackview Mega 1: Nowy tablet z większym wyświetlaczem, Widevine i 120 Hz


Czw 30 Maj 2024, 12:00
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.