laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Nie 16 Cze 2024, 09:27



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 942 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 63  Następna
 Aktualizacja AINOL 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 13 Lis 2012, 15:03
Posty: 20
Post Re: Aktualizacja AINOL
do kingpl :D
Co twoim zdaniem jest pełnowartościowym urządzeniem?
Nazwa na urządzeniu?
Uważam że te tablety ainola wcale nie odstają od tabletów markowych. Najważniejszą różnicą jest oczywiście CENA!!!
Za każdy kabelek, przejśćiówkę trzeba bulić spore pieniądze.
A wracając do głównego problemu"aktualizacji" to chyba jedyny mankament tego tableta!
Zadziwiające jest właśnie to iż taka firma komputerowa ma problem z aktualizacją?
Dziwne!!


Sob 24 Lis 2012, 10:59
Profil
Moderator
Moderator

Rejestracja: Czw 02 Sie 2012, 18:29
Posty: 742
Post Re: Aktualizacja AINOL
Może źle to sformułowałem. Dla jednego 300 zł będzie dużo, dla innego 6000 starczy jedynie "na waciki". W każdym razie za porządny produkt i jego wsparcie trzeba zapłacić więcej. Sam byłem niezmiernie zadowolony ze swojego L702X, do momentu, aż za podobne pieniądze (~5k) kupiłem M6600 i doświadczyłem przepaści w prawie każdym aspekcie (jedynie dźwięk w XPS był dużo lepszy). Począwszy od użytych materiałów, spasowania elementów, wsparcia serwisu, dostępu do podzespołów (np. w celu wymiany lub czyszczenia) no i osiągów (choć to najbardziej naturalna rzecz której się wymaga gdy płaci się więcej, i mógłbym mieć jeszcze wydajniejszy sprzęt w tej cenie, to jednak postawiłem na wcześniej wymienione aspekty). Podobnie ma się sprawa, ze znienawidzonym przez większość ludzi, Apple - wbrew pozorom nie płaci za samo "jabłko" ;) (czy też logo Dell, HP itp) Może mniej to widać w Polsce, bo to dalej "dziki" (w wielu dziedzinach, które dopiero raczkują i potrzebują czasu by dogonić "zachód" ) kraj i inna mentalność ludzi (to też się zmienia), w związku z czym różnice pomiędzy naszymi oddziałami, a innymi europejskimi krajami widać od razu, w wielu aspektach ;)
Niestety różnice w cenie mają jakieś inne podstawy niż tylko samo logo, i już nie tacy gracze jak X-Kom polegli w swoich obietnicach i każdy producent smartfonów/tabletów zaliczył wpadki z produktami (choćby ostatnio HTC z grzejącym się One X za 2k, LG z nowym Nexusem) lub aktualizacjami (LG słynie z ich braku, przesuwane aktualizacje Sony, Samsunga, HTC, Motoroli) - jedynie mając produkty Apple lub te bezpośrednio od Google z linii Nexus można liczyć na wsparcie przez określony czas (nie wiem jak ma się sprawa Microsoftu i Nokii). W innym wypadku należy uzbroić się w cierpliwość.
Porażająca jest też mentalność większości społeczeństwa ze swoją roszczeniową postawą - już widzę to narzekanie gdyby się okazało że po aktualizacjach coś nie działa, bo zostało wydane zgodnie z planem ale nieprzetestowane ;) Ja osobiście wole dostać dopracowany produkt, nawet kosztem opóźnień.

Choć zgodzić się muszę, że X-Kom mógłby podać jakiś sensowny powód (sam upload to pewnie nie problem, gorzej ze ściąganiem przez użytkowników ale to i tak mocno naciągana teoria) i podać jakiś realny termin. No i gdyby miało go nie być to lepiej tego nie "obiecywać" bo jeden zadowolony klient przyciągnie dwóch nowych, ale niezadowolony zniechęci 10, a tak nikt by nie miał pretensji.

_________________
Nie jestem pracownikiem X-Kom ---> oficjalne konto sklepu to X-KOM.PL

Dell Precision M6600 - i7-2720QM // FHD LG Philips // AMD FirePro M8900 // 20GB RAM Kingston HyperX // 128 GB SSD Ssmsung 830 + 750 HDD (7200 RPM) Seagate // WiFi 6300 + 375 BT // WWAN 5550
Dell Lattitude E6420 - i5-2520M // 1366 x 768 Multitouch screen // NVIDIA NVS 4200M // 4GB RAM // 320GB (7200 RPM) // 9cell // WiFi N 6300


Ostatnio edytowany przez kingpl, Sob 24 Lis 2012, 11:40, edytowano w sumie 1 raz



Sob 24 Lis 2012, 11:09
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 13 Lis 2012, 15:03
Posty: 20
Post Re: Aktualizacja AINOL
Zgadzam się z przedmówcą
Nie obiecywać ale zaskakiwać konkretami!!
Nie pozostaje nic innego jak oczekiwać i miejmy nadzieję cieszyć się konkretną aktualizacją!!!
Pozdrawiam 8)


Sob 24 Lis 2012, 11:36
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7697
Post Re: Aktualizacja AINOL
Przepraszamy wszystkich użytkowników za wydłużony czas oczekiwania. W dniu wczorajszym problemy techniczne związane z naszym serwerem uniemożliwiły w pełni stabilny upload aktualizacji, dlatego w dniu dzisiejszym zamieściliśmy na okres przejściowy, aktualizację na serwerze zewnętrznym. Link zamieszczamy poniżej wraz z instrukcją aktualizacji.

Aktualizacja AINOL Flame

Foldery zostały podzielone na ETAP 1 oraz ETAP 2.

1. etap to wgranie soft Feyiu 1031 <- powoduje odpowiedni podział partycji

Tutaj zawartość pierwszego etapu kopiujemy na kartę pamięci - na wyłączonym tablecie wkładamy kartę pamięci do tabletu i wciskamy jednocześnie power i vol (-) - puszczamy jak pojawi się logo - całość przejdzie automatycznie i włączy się w 4.0.4 Feyiu 1031 - (oprogramowanie będzie po chińsku) -> tutaj wystarczy przygotować drugą kartę pamięci z drugiego katalogu z paczki - 3 pliki zip i jeden recovery image (CWM).


2. Wyłączamy tablet -> Power + vol (-) - puszczamy na logo android. Włącza się CWM.


-> Install zip from sdcard -> (power) - choose zip from sdcard -> 1.zip -> (power) -> Yes - Install 1.zip


-> Po komunikacie "Install from sdcard complete." -> - choose zip from sdcard -> (power) -> 2.zip -> (power) -> Yes - Install 2.zip


-> Po komunikacie "Install from sdcard complete." -> - choose zip from sdcard -> power -> 3.zip -> (power) -> Yes - Install 3.zip


-> Po komunikacie "Install from sdcard complete." -> +++++Go Back+++++ -> (power) -> reboot system now -> (power)


Gotowe

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Sob 24 Lis 2012, 15:07
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 23 Lis 2012, 16:44
Posty: 88
Post Re: Aktualizacja AINOL
To jest razem dla każdej wersji ekranu tm i qm?


Sob 24 Lis 2012, 15:20
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 13 Lis 2012, 15:03
Posty: 20
Post Re: Aktualizacja AINOL
Gorąca prośba- czy mógł by ktoś pozbierać wszystko do kupy i opisać krok po kroku jak to zaktualizować?
Nigdy tego nie robiłem i jestem zielony!
Jak wgrać soft?
Jak aktualizację?
z góry dzięki 8)


Sob 24 Lis 2012, 18:11
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 23 Lis 2012, 21:35
Posty: 11
Post Re: Aktualizacja AINOL
... i jak to w ogóle pobrać?... no chyba że coś mam nie tak ze wzrokiem...


Sob 24 Lis 2012, 18:16
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 13 Lis 2012, 15:03
Posty: 20
Post Re: Aktualizacja AINOL
hmmm właśnie ja też nie mam pojęcia co tam pobrać?
Naściągałem kilka plików i nie wiem co do czego?
chyba będzie ciężko:)


Sob 24 Lis 2012, 18:17
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 23 Lis 2012, 21:35
Posty: 11
Post Re: Aktualizacja AINOL
Jak pobrać już wiem :)
Kliknij "START TIMER" :)


Sob 24 Lis 2012, 18:20
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 23 Lis 2012, 21:35
Posty: 11
Post Re: Aktualizacja AINOL
A z instalacją to sam się boję. Niektórym może się wydaje, że każdy kto ma tablet, jest informatykiem ;) i kuma ten gryps...


Sob 24 Lis 2012, 18:22
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 13 Lis 2012, 15:03
Posty: 20
Post Re: Aktualizacja AINOL
gregork pliki już mam ale co dalej?
Czy samo wgranie softu Feyiu 1031 odbywa się poprzez włączenie power i przycisku głośności(-) i pobranie poprzez download z sieci?


Sob 24 Lis 2012, 18:26
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 23 Lis 2012, 21:35
Posty: 11
Post Re: Aktualizacja AINOL
Ja jeszcze nie zaczalem, na razie sciagam plik.


Sob 24 Lis 2012, 18:30
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 23 Lis 2012, 21:35
Posty: 11
Post Re: Aktualizacja AINOL
Moze ktos juz zainstalowal I cos podpowie?


Sob 24 Lis 2012, 18:34
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 24 Lis 2012, 18:55
Posty: 6
Post Re: Aktualizacja AINOL
Witam serdecznie, to moj pierwszy post.
Wlasnie zaktualizowalem. Pokazywana wersja to 4.1.2. Jest jezyk polski. Wybudza sie chyba szybciej niz poprzednio. Tyle na razie moge powiedziec po minucie zabawy.


Sob 24 Lis 2012, 19:00
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 23 Lis 2012, 21:35
Posty: 11
Post Re: Aktualizacja AINOL
Czy wszystkie pliki aktualizacji muszą być od razu na karcie pamięci, czy też trzeba je wrzucać "na raty"?


Sob 24 Lis 2012, 19:03
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 942 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 63  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.