laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pon 30 Sty 2023, 10:52

Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 Szukam smartfona dla siostry 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Post Szukam smartfona dla siostry
Cześć,
potrzebuję telefonu dla siostry, jej IP8 umiera, a potrzebuje telefonu do dwóch rzeczy
1. Szkoła zdalna (teams, przesyłanie notatek, calle)
2. Trenuje jeździectwo i zależy na dobrym aparacie, żeby nagrywać sobie treningi - kwestia nagrywania z dalszych odległości
Przez to, że dużo nagrywa 256GB to minimum + nauczenie żeby uploadowac rzeczy na chmurę lub lapka
W grę wchodzi iphone, miała samsungi i teoretycznie jest to dla niej obojętne, ale przyzwyczaiła się do IP i chyba jej z tym dobrze. Pomimo, że sam ja mam andka to wydaje mi się, że będzie jej po prostu lżej z jabłkiem. Ma działać i tyle. Ewentualnie myślałem nad 22 ultra, bo aparat ale to już chyba zbyt duży telefon na jej dłoń.
I teraz tak, chciałem jej wziac go w ratach tak, aby suma kosztów nie przekroczyła 4500, ale im mniej tym lepiej. Raty 0% ofc, gdzieś w granicach 12-20 rat, aby nie przekroczyło miesięcznie 300 zł
Co do telefonów to myślałem nad:
IP 13 mini 256GB
IP 13 256 GB
IP 12 PRO 256GB
I teraz tak, wydawałoby się, że duża rozbieżność tu mini - tu pro. Z drugiej strony jak zrobiłem reasearch to w sklepach pokroju media Markt czy avans czy x-kom można dorwać mini za 4300-4500 zł, jak wezmę przez allegro z w/w sklepów to będę miał raty 0%
Potem dochodzą sklepy z allegro z oznaczeniami "super sprzedawcy" i 99% dobrych opinii, ale jak się wczytam w ofertę to dochodzą informacje typowe: "sprzęt z nadwyżek magazynowych", "otwarty w celu sprawdzenia", "powystatawowy". No i tu się zaświeca czerwona lampka, że może jednak nie warto ryzykować, że telefon będzie jednak refurbished. A z takimi mam złe doświadczenia.
Znalazłem też stronę iCentrum, którzy mają pozytywne opinie i ceny też zadowalające, można tam wybrać stan telefonu od "dobry" po "prawie jak nowy plus" i z baterią 100%. Oczywiście interesowałby mnie najlepszy stan. Dzwonilem zapytać sie czy są to refurbished, dostałem informację że - nie są, tylko są od zwrotów klientów. Czy ktoś miał już do czynienia z tą firmą i może mi doradzić czy warto? No i chyba nie ma oryginalnych pudełek i okablowania do tych urządzeń, ale to jestem w stanie przeżyć.
No i ogólne pytanie, którą drogą pójść? Kupić pewniaka 100% ze sklepu. Czy może pójść w telefon od nich, który ma wszystko tip top ale był ze zwrotu. Bo jeżeli do drugiej opcji nie macie zastrzeżeń, ktoś z Was skorzystał z oferty od nich to może czemu nie. Dodatkowo też mają raty 0% przez payU więc furtka dla mnie otwarta.
Również możecie się wypowiedzieć czy warto iść w 12 pro, czy kosztem aparatu, ale młodszego telefonu wziąć 13 mini/13 zwykly. Jak wypada bateria w obu przypadkach? I czy w którejś z tych generacji nie było problemu z faceID lub innymi rzeczami, które moglem pominąć. To sum up plusy i minusy każdego modelu. Będę wdzięczny za pomoc w tej sprawie

Pon 19 Gru 2022, 10:08
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Post Re: Szukam smartfona dla siostry
Z droższych zobacz Apple iPhone 13.

Z tańszych Apple iPhone 11.

Pon 19 Gru 2022, 11:42
nowicjusz
nowicjusz

Post Re: Szukam smartfona dla siostry
IP13 pro ciężko dorwać a już zwłaszcza w widełkach, 12 PRO już trochę przestarzały moim zdaniem, zwłaszcza z niepewnego źródła. Zostaje malutkie 13 mini które raczej do notatek itd się nie nadaje, więc obstawiam 13 i sprawdzam.
Sam kupiłem IP13 3 tygodnie temu i jestem bardzo zadowolony, kilka dni temu zrobiłem SOT na poziomie 8h i miałem jeszcze 19% baterii także tutaj raczej nie ma się o co martwić. Zdjęcia robi świetne, nagrania też. Minusem jest brak teleobiektywu i jeśli jest to absolutny must-have to niestety zostaje tylko szukać innego telefonu raczej.
Może jednak dobrze byłoby wycelować w Iphone 14?
https://ispot.pl/iphone-14
Cena jest coraz bardziej przystępna.

Pon 19 Gru 2022, 14:07
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości