laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 19 Kwi 2024, 19:25



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Shiru Hitomi 7 problem z Google Play 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 14 Lis 2012, 15:18
Posty: 4
Post Shiru Hitomi 7 problem z Google Play
Witam, czy jest możliwość uzyskania dostępu do pełnej oferty Google Play z tego tabletu? Wczoraj otrzymałem kurierem takiego tableta od Was i widzę iż ma on blokadę na rynek chiński i nie ma dostępu do różnych aplikacji jak np. Skype.


Śro 14 Lis 2012, 15:22
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7673
Post Re: Shiru Hitomi y problem z Google Play
Niestety przykro nam poinformować aplikacja Skype, w dostępnej aktualnie wersji, jest niekompatybilna z tym tabletem. Szerszych informacji na temat tego tabletu, można uzyskać pod linkiem zamieszczonym poniżej.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCIQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.tabletowo.pl%2F2012%2F11%2F06%2Fopinia-shiru-hitomi-7-jako-tablet-dla-dziecka%2F&ei=65ujULK8JMnysgaGpoHICA&usg=AFQjCNFNvZJA9zZi-2KpdOq24WUfxY8y_g&sig2=vAH6PBwdzP4sknlFUWNh_Q

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 14 Lis 2012, 15:26
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 14 Lis 2012, 15:18
Posty: 4
Post Re: Shiru Hitomi 7 problem z Google Play
Czy macie może Państwo informacje o tych 2 pozostałych możliwościach ominięcia zabezpieczeń regionalnych, po powiem szczerze ściągnąłem córce jej ulubioną grę i nie chce się ona zaktualizować do najnowszej wersji która bez problemu zaktualizowała się przez telefon, w opisie aukcji powinno być napisane że tablet posiada ograniczenia regionalne i jest ograniczony dostęp do marketu.


Śro 14 Lis 2012, 15:37
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 07 Lis 2012, 20:57
Posty: 5
Post Re: Shiru Hitomi 7 problem z Google Play
Jak kupiłeś przez internet to oddaj tablet do sklepu. Masz 10 dni na zwrócenie bez podania przyczyny. Nie ma sensu się męczyć z tak "ograniczonym" tabletem.


Śro 14 Lis 2012, 15:46
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 14 Lis 2012, 15:18
Posty: 4
Post Re: Shiru Hitomi 7 problem z Google Play
Właśnie się nad tym zastanawiam aby zwrócić ten tablet, tylko najlepsze jest to że jak dostałem tableta kurierem to muszę go odesłać kurierem, a nie mogę oddać do sklepu stacjonarnego, taką informację przed momentem otrzymałem po rozmowie telefonicznej z pobliskim sklepem. Może uda się coś wykombinować, gdzieś znalazłem w necie że można podmienić coś w pliku build.prop i wtedy market widzi go jako inne urządzenie.


Śro 14 Lis 2012, 15:53
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 07 Lis 2012, 20:57
Posty: 5
Post Re: Shiru Hitomi 7 problem z Google Play
Oczywiście możesz coś pokombinować ale dla mnie urządzenie po którym trzeba poprawiać producenta/dystrybutora nie jest w pełni działającym urządzeniem.
Wyciągasz tablet z pudełku i ma od razu wszystko działać, tym bardziej że w opisie jest napisane dostęp do "Google Play".

Napisz do x-kom.pl, może akurat wyślą kuriera na swój koszt.


Śro 14 Lis 2012, 15:57
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 14 Lis 2012, 15:18
Posty: 4
Post Re: Shiru Hitomi 7 problem z Google Play
Poczekam... może ktoś z serwisu x-kom się jeszcze tutaj odezwie dzisiaj do mnie, zobaczymy jak sprawa wygląda z ich strony.


Śro 14 Lis 2012, 16:02
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7673
Post Re: Shiru Hitomi 7 problem z Google Play
Jeśli chodzi o zmianę i edycję build.prop, poniżej znajduje się link do dobrze opisanego poradnika.

http://edwardweinert.com/elektronika/ta ... ogle-play/

Natomiast jako pliku do podmiany radzimy użyć:

build.prop

Dodatkowo można skorzystać z oprogramowania umożliwiającego szybkie załadowanie zmodyfikowanego build.prop poprzez dodanie go do folderu "Custom" i włączenia programu "!START - Shiru Hitomi 7". Warunkiem jest posiadanie oczywiście zrootowanego tabletu.
Shiru_Hitomi_7_Fixer.zip
http://www64.zippyshare.com/v/35186013/file.html

INSTALACJA STEROWNIKÓW
1> Włącz USB Debugging/Debugowanie USB (Menu>Settings>Applications>Development/Opcje programisty)
2> Podłącz kabel USB do Twojego tabletu i PC. Na tablecie wyświetli się informacja o połączeniu USB, umieścić tablet w trybie pamięci masowej USB
3> Otwórz Menedżer urządzeń
4> System wykryje urządzenie Cube, wskaż je.
5> Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Aktualizuj oprogramowanie sterownika
6> Kliknij "Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika"
7> Kliknij na "Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze"
8> Kliknij na "Pokaż wszystkie urządzenia", a następnie "Next". Nie wybieraj żadnego urządzenia z listy !
9> Kliknij przycisk "Z dysku"
10> Kliknij przycisk "Przeglądaj"
11> Przejdź do katalogu sterowników i wskaż miejsce sterowników z rozpakowanego folderu Shiru Hitomi 7 fixer
13> Kliknij przycisk "OK"
14> Wybierz 'Android Composite ADB interfejs "i kliknij przycisk" Dalej "
15> Kliknij "Tak" na ​​"Aktualizuj sterownik" w oknie z ostrzeżeniem

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 14 Lis 2012, 16:29
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 19 Lis 2012, 03:51
Posty: 2
Post Re: Shiru Hitomi 7 problem z Google Play
Witam
Jestem również posiadaczem Hitomi i mam pytanie , gdzie można znaleźć podane "Shiru Hitomi 7 fixer" i "!START - Shiru Hitomi 7"?


Pon 19 Lis 2012, 09:00
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7673
Post Re: Shiru Hitomi 7 problem z Google Play
Shiru_Hitomi_7_Fixer.zip
http://www64.zippyshare.com/v/35186013/file.html

Z powodu problemu technicznego, link do oprogramowania znikł z naszego forum. Wszystko zostało przywrócone do normy. :)

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 19 Lis 2012, 10:58
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 21 Lis 2012, 22:28
Posty: 1
Post Re: Shiru Hitomi 7 problem z Google Play
Najlepszym sposobem po zrootowaniu (i chyba jedynym działającym bo coś podmiana tego build.prop nic u mnie nie dała) jest sposób z tej strony
http://andwise.net/?p=253

Czyli podmiana numeru 'operatora' tabletu z chińskiego na jakiś polski - ja ustawiłem 26001 to chyba jest Plus.
Można też użyć lub przetestować to najpeirw przy pomocy aplikacji (niedostępnej w play market) Market enabler, który robi to samo co powyższe tylko tymczasowo do czasu restartu tabletu


Śro 28 Lis 2012, 22:33
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 19 Cze 2012, 07:22
Posty: 9
Post Re: Shiru Hitomi 7 problem z Google Play
Dajcie sterowniki ponieważ Win 7 HP x64 nie rozpoznaje w ogóle urządzenia jako Cube, jest Unknown Device.

Nie rozpoznaje go w ogóle. A przy sterownikach dodanych w linku pokazuje komunikat: "Określony folder nie zawiera zgodnego oprogramowania sterownika dla urządzenia. Jeśli folder zawiera sterownik, upewnij się że sterownik jest przeznaczony dla urządzenia System Windows dla systemów opartych na procesorze x64"

Ktoś zasugerował gdzieś, że to wina kabla USB i oczywiście racja... Na innym działa bez problemu... Nie ładnie nie testować sprzętu wysyłanego do klientów...


Sob 15 Gru 2012, 22:44
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 11 Maj 2011, 19:10
Posty: 8
Post Re: Shiru Hitomi 7 problem z Google Play
potwierdzam kabel usb to szajs , nie moglem sie połaczyc z win 7 64, xp 32, zmiana na nokiowski i połaczył raz dwa., a i rozumiem ze zamiana pliku builid powoduje pełny dostep do sklepu.mam shitomiego bez rota. co do skype sciagnac apk i działa elegancko.


Sob 15 Gru 2012, 23:51
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 19 Cze 2012, 07:22
Posty: 9
Post Re: Shiru Hitomi 7 problem z Google Play
Zmiana pliku build nie pomaga... nadal nie można ściągnąć nic :/


Sob 15 Gru 2012, 23:53
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 14 Gru 2012, 23:19
Posty: 58
Post Re: Shiru Hitomi 7 problem z Google Play
Takie ograniczenia występują tylko na tym tablecie, czy na pozostałych Shogunach np. 10 również?


Pon 17 Gru 2012, 00:36
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.