laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 18 Kwi 2024, 19:57



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 10 posty(ów) ] 
 Tablet Shiru Hitomi 7 - problemy z USB, baterią 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 16 Lis 2012, 14:16
Posty: 2
Post Tablet Shiru Hitomi 7 - problemy z USB, baterią
Witam,
przedwczoraj dotarł do mnie zamówiony u Was tablet Shiru Hitomi 7.
Niestety nie mogę go podpiąć do USB do żadnego komputera (próbowałam na kilku z systemami Windows XP i Windows 7) - za każdym razem pojawia się komunikat, że urządzenie ma awarię.
Jak można temu zaradzić? Resetowałam go do ustawień fabrycznych, ale sytuacja jest bez zmian.
Wątpię, aby było to normalne w tych urządzeniach.

Czy pozostałym użytkownikom bateria również wytrzymuje 40 min przy przeglądaniu internetu/oglądaniu filmu?


Pią 16 Lis 2012, 14:26
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 14 Lis 2012, 17:27
Posty: 4
Post Re: Tablet Shiru Hitomi 7 - problemy z USB, baterią
Ja od tygodnia mam Samuraia 7, praktycznie to samo tylko w nieco bogatszej wersji.
Nie mam żadnych problemów z USB - przy pierwszym podpięciu do kompa z Windowsem 7 od razu sprzęt został wykryty i zainstalowany jako Samurai. Może spróbuj innego przewodu USB (u mnie doskonale się sprawdza od telefonu HTC)
Jeśli chodzi o baterię to jest dokładnie taka sama jak w Twoim modelu i niestety też nie jestem z niej zadowolony. Przy przeglądaniu internetu/oglądaniu filmu i kilkunastominutowym pograniu w jakąś gierkę mam wrażenie że bateria wytrzymuje max 1-1,5h. Jest mój pierwszy tablet, więc może to normalne, dodatkowo nie spodziewałem się cudów jak go kupowałem (wiedziałem jaka jest bateria),ale wg. testu na tabletowo.pl mój model powinien wytrzymać ok. 3.5 godziny oglądania filmu na włączonym wi-fi i max jasności, a twój model nawet coś ok. 4h.
U siebie zauważyłem dziwną rzecz, sprawdź u siebie czy też coś takiego ma miejsce; mianowicie gdy tablet Ci się sam wyłączy z powodu rozładowania baterii, nie podłączaj go do ładowania tylko od razu włącz go ponownie - u mnie potrafi wtedy pokazać stan naładowania nawet powyżej 20% i bateria rozładowywuje się w "normalnym" tempie, na pewno nie zauważalnie szybciej. Tablet znowu się wyłącza, ja go znowu włączam i jest kilkanaście % naładowania. Maksymalne rozładowanie wymaga nawet 5-krotnego włączania sprzętu po rozładowaniu. Po kliku dniach użytkowania zauważyłem, że teraz, po pierwszym włączeniu po "rozładowaniu" nie ma już ponad 20%, tylko max 18%. Niestety nie wpłynęło to jakoś na wydłużenie pracy baterii. Używałem już progamu Battery Calibration (czy coś w tym stylu) i niestety nie przyniosło to żadnego efektu.


Pią 16 Lis 2012, 14:58
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 16 Lis 2012, 14:16
Posty: 2
Post Re: Tablet Shiru Hitomi 7 - problemy z USB, baterią
Dzięki za wyczerpujący post i podpowiedź o innym kablu USB, bo rzeczywiście wyciągnęłam jakiś z szuflady i... działa!!! :)))

Co do baterii - wczoraj wieczorem miałam podobną sytuację. Niby tablet był rozładowany, ale po ponownym uruchomieniu bateria wskazywała 40%...
Też czytałam tę recenzję na tabletowo.pl i spodziewałam się jeśli nie 4 to chociaż ok 3 godzin swobodnego oglądania a tu takie rozczarowanie :/

Wiem, że 250zł to nie są duże pieniądze, ale ja mam dla niego tylko jedno zadanie - wyświetlanie filmów podczas codziennych podróży autobusami/tramwajami i jeśli bateria po godzinie będzie odmawiać posłuszeństwa no to dla mnie tablet nie spełnia swojej podstawowej funkcji...


Pią 16 Lis 2012, 15:11
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7673
Post Re: Tablet Shiru Hitomi 7 - problemy z USB, baterią
W przypadku problemów z baterią, zalecamy użycie poniższego programu. Działa on na zasadzie wyczyszczenia statystyk baterii, które powodują błędne obliczenia w systemie Android co skutkuje wcześniejszym wyłączeniem się urządzenia.

https://play.google.com/store/apps/deta ... 4ucGFpZCJd

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 16 Lis 2012, 15:39
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 14 Lis 2012, 17:27
Posty: 4
Post Re: Tablet Shiru Hitomi 7 - problemy z USB, baterią
Dwa dni temu użyłem dokładnie tego samego programu - zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją i niestety nie zauważyłem poprawy.

Poprawka: użyłem PODOBNEGO, darmowego programu o tej samej nazwie https://play.google.com ... batterycalibration.
Według tego co wyczytałem obydwa robią to samo, ale może rzeczywiście skuteczność płatnego jest większa...


Pią 16 Lis 2012, 16:13
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 20 Lis 2012, 09:57
Posty: 2
Post Re: Tablet Shiru Hitomi 7 - problemy z USB, baterią
Problemu z baterią nie mam dopóki nie włączę wifi, swoją drogą nie mogę ni jak połączyć się ze studencką siecią edurom( może ktoś zna rozwiązanie)
Niestety mimo 2 kabli nadal nie mogę podłączyć tego urządzenia do komputera, zarówno do xp, win7 jak i ubuntu, ma ktoś jakiś pomysł?


Wto 20 Lis 2012, 10:00
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7673
Post Re: Tablet Shiru Hitomi 7 - problemy z USB, baterią
Czy ustawienia USB (debugowanie) są włączone czy też wyłączone?

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 20 Lis 2012, 10:28
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 20 Lis 2012, 09:57
Posty: 2
Post Re: Tablet Shiru Hitomi 7 - problemy z USB, baterią
Włączone


Wto 20 Lis 2012, 10:39
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7673
Post Re: Tablet Shiru Hitomi 7 - problemy z USB, baterią
A czy po wyłączeniu debugowania USB, jest jaka kol wiek reakcja od strony systemu operacyjnego?

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 20 Lis 2012, 16:56
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Nie 18 Lis 2012, 21:06
Posty: 80
Post Re: Tablet Shiru Hitomi 7 - problemy z USB, baterią
A głupie pytanie, rozładowałeś i naładowałeś tą baterie chociaż kilka razy? Nowoczesne baterie sie muszą nauczyć swojego czasu "trzymania"

Pamiętam że stare NOKIE miały tak ze jak sie rozladawa, włączyło się ja jeszcze raz, to trzymała jeszcze kupę czasu :D


Czw 22 Lis 2012, 20:00
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.