laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 25 Kwi 2024, 04:12



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 SHIRU SAMURAI 10 problem z łącznością po wifi 
Autor Wiadomość
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Śro 28 Lis 2012, 10:22
Posty: 88
Post SHIRU SAMURAI 10 problem z łącznością po wifi
Witam jako nowy użytkownik tego sprzętu.

Niestety słabo zaczęliśmy naszą znajomość, mianowicie od totalnego braku współpracy z routerem D-link DI-524.

Z routerem zrobione wszystko co możliwe, zmiana kanałów od 1 do 12, zmiana zabezpieczeń, zupełna otwartość sieci, nic nie pomogło. Sieć jest widziana przez tablet ale nie łączy się z nią.

W sposób awaryjny ustanowiłem na telefonie punkt dostępowy który przy zabezpieczeniu WPA2 również nie był obsługiwany, pomogło dopiero całkowite jego otwarcie, więc wifi działa. Jednak ograniczenia na chwilę obecną są nie do przeskoczenia.

Może jakieś rady czego spróbować? Instalowałem wifi helper, również bez rezultatu. Przywrócenie do ustawień fabrycznych z poziomu menu również nie pomaga, na zagranicznym forum znalazłem opcje przywrócenia ustawień fabrycznych z bootloadera, jeszcze nie próbowałem ale czy to może pomóc, jeśli tak to jak to zrobić żeby nie uceglić?

Czy pracujecie nad upgradem do JB 4.1? Bliźniak czyli Cube U20GT już go dostał.


Śro 28 Lis 2012, 10:38
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 28 Lis 2012, 11:30
Posty: 2
Post Re: SHIRU SAMURAI 10 problem z łącznością po wifi
zdzislaw140 napisał(a):
Witam jako nowy użytkownik tego sprzętu.

Niestety słabo zaczęliśmy naszą znajomość, mianowicie od totalnego braku współpracy z routerem D-link DI-524.

Z routerem zrobione wszystko co możliwe, zmiana kanałów od 1 do 12, zmiana zabezpieczeń, zupełna otwartość sieci, nic nie pomogło. Sieć jest widziana przez tablet ale nie łączy się z nią.

W sposób awaryjny ustanowiłem na telefonie punkt dostępowy który przy zabezpieczeniu WPA2 również nie był obsługiwany, pomogło dopiero całkowite jego otwarcie, więc wifi działa. Jednak ograniczenia na chwilę obecną są nie do przeskoczenia.

Może jakieś rady czego spróbować? Instalowałem wifi helper, również bez rezultatu. Przywrócenie do ustawień fabrycznych z poziomu menu również nie pomaga, na zagranicznym forum znalazłem opcje przywrócenia ustawień fabrycznych z bootloadera, jeszcze nie próbowałem ale czy to może pomóc, jeśli tak to jak to zrobić żeby nie uceglić?

Czy pracujecie nad upgradem do JB 4.1? Bliźniak czyli Cube U20GT już go dostał.



Mam identyczny router i smiga mi bez problemacji. Ciekawy problem, wiem ze moze to smiesznie zabrzmi ale sprobuj ustawic haslo bez zadnych znakow tylko same litery lub cyfry... a na samym WPA probowales ?


Śro 28 Lis 2012, 11:50
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Śro 28 Lis 2012, 10:22
Posty: 88
Post Re: SHIRU SAMURAI 10 problem z łącznością po wifi
Same litery próbowałem, i wszystkie opcje kodowania. Nic nie dawało. Normalnie mam nawet SSID ukryty, ale wtedy nawet nie próbował się łączyć.


Śro 28 Lis 2012, 11:54
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: SHIRU SAMURAI 10 problem z łącznością po wifi
Jeśli tylko otrzymamy informację o aktualizacji SHIRU Samurai 10, oczywiście poinformujemy o tym na naszym forum.

W przypadku routera, zalecamy aktualizację jego oprogramowania, oraz również jeśli to możliwe sprawdzenie łączności tabletu z innymi sieciami zabezpieczonymi.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 28 Lis 2012, 11:55
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Śro 28 Lis 2012, 10:22
Posty: 88
Post Re: SHIRU SAMURAI 10 problem z łącznością po wifi
Gdy ustawiłem zabezpieczoną na telefonie z możliwości hot spota również się nie połączył. Połączył się jedynie z telefonem na całkowicie otwartej sieci.


Śro 28 Lis 2012, 11:57
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: SHIRU SAMURAI 10 problem z łącznością po wifi
Czy przy wpisywaniu hasła przez przypadek słownik T9 nie poprawia znaków?

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 28 Lis 2012, 12:02
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Śro 28 Lis 2012, 10:22
Posty: 88
Post Re: SHIRU SAMURAI 10 problem z łącznością po wifi
Nie :) Wpisuje na widocznych literkach, znaków też nie myli.


Śro 28 Lis 2012, 12:15
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 28 Lis 2012, 21:35
Posty: 3
Post Re: SHIRU SAMURAI 10 problem z łącznością po wifi
u mnie pomogła aktualizacja oprogramowania routera . Miał 2 zaległe , chociaż był świeżo kupiony .
jakby co to pamiętaj , że należy aktualizować każdą , aż po kolei dojdziesz do najnowszej .


Śro 28 Lis 2012, 22:15
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Śro 28 Lis 2012, 10:22
Posty: 88
Post Re: SHIRU SAMURAI 10 problem z łącznością po wifi
Udało się połączyć z WPA złożonym z samych cyfr. WPA2 PSK z innego routera również nie obsługiwany.


Pią 30 Lis 2012, 07:55
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: SHIRU SAMURAI 10 problem z łącznością po wifi
zdzislaw140 napisał(a):
Udało się połączyć z WPA złożonym z samych cyfr. WPA2 PSK z innego routera również nie obsługiwany.


Jeśli występują nadal problemy z Wi-Fi, prosimy o kontakt z firmą http://retail-service.pl/.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 30 Lis 2012, 12:30
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Śro 28 Lis 2012, 10:22
Posty: 88
Post Re: SHIRU SAMURAI 10 problem z łącznością po wifi
Polaczyl sie z siecia, gdy poszperalem troche w ustawieniach. Odznaczylem sieci komorkowe, przesyl w roamingu, jeszcze kilka opcji dosc losowo i sie laczy. Jutro dalsza czesc testow. Coraz nowe ciekawostki wychodza.


Nie 02 Gru 2012, 02:30
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: SHIRU SAMURAI 10 problem z łącznością po wifi
W przypadku problemów z siecią Wi-Fi prosimy o kontakt z firmą http://retail-service.pl/Gwarancja.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 03 Gru 2012, 14:34
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 05 Gru 2012, 18:38
Posty: 1
Post Re: SHIRU SAMURAI 10 problem z łącznością po wifi
Witam, jestem nowicjuszką w temacie tabletów a zrobiłam sobie mikołajkowy prezent -Tablet SHIRU Samurai 10 2x1.6GHz 16GB IPS Android. W skróconej instrukcji obsługi pisze, że pełna instrukcja jest dostępna pod adresem: http://www.shiru.pl ale tam nie mogę jej znaleźć. Czy ktoś może mnie poinstruować gdzie takowa się znajduje? No i liczyłam na wi-fi a tu widzę problem będzie.


Śro 05 Gru 2012, 19:16
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 26 Lis 2012, 21:58
Posty: 12
Post Re: SHIRU SAMURAI 10 problem z łącznością po wifi
Po testach, niestety muszę potwierdzić zrywanie połączenia wi-fi w sposób nieakceptowalny.
Wcześniej to zauważyłem, ale wada nie przeszkadzała w przeglądania internetu.

Dzisiaj ustawiłem sobie klienta DLNA w celu przeglądania zdjęć i filmików z kamery i niestety tutaj klapa.
Filmy odtwarza płynnie ponieważ bufor wystarcza na zerwanie połączenia, które występuje kilka razy na minutę (widać to na pasku na dole).
Zdjęć (na których mi najbardziej zależy) nie da się odtwarzać lub pokazuje co 10 zdjęcie. Reszta to komunikat o utracie połączenia z serwerem.
Na komórce i laptopie śmiga, na Samuraiu nie :/

Pozdrawiam,
Paweł


Pią 07 Gru 2012, 15:09
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: SHIRU SAMURAI 10 problem z łącznością po wifi
Gogo53 napisał(a):
Witam, jestem nowicjuszką w temacie tabletów a zrobiłam sobie mikołajkowy prezent -Tablet SHIRU Samurai 10 2x1.6GHz 16GB IPS Android. W skróconej instrukcji obsługi pisze, że pełna instrukcja jest dostępna pod adresem: http://www.shiru.pl ale tam nie mogę jej znaleźć. Czy ktoś może mnie poinstruować gdzie takowa się znajduje? No i liczyłam na wi-fi a tu widzę problem będzie.


Na stronie www.shiru.pl w niedługim czasie w zakładce aktualności, pojawi się pełna instrukcja obsługi. Prosimy zatem o cierpliwość. :)

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 07 Gru 2012, 16:43
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.