laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 10:38



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 12 posty(ów) ] 
 Shiru Samurai 10" ma FATALNY zasięg WiFi!!! 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 29 Lis 2012, 23:34
Posty: 2
Post Shiru Samurai 10" ma FATALNY zasięg WiFi!!!
Właśnie dostałem paczkę z Shiru Samurai 10". Co mnie szokuje to zasięg Wifi! Jest FATALNY!!! W odległości 2m od routera może być ale od 5 m wzwyż mam 1mb/s i do tego przerywa!!! Nie da się stabilnie pracowac w drugim pokoju! Czy wy też macie taki zasięg na waszych egzemplarzach? Wiem że tanie chińczyki mają problemy z WIfi ale czy to sprzętowe?


Czw 29 Lis 2012, 23:37
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 29 Lis 2012, 23:44
Posty: 1
Post Re: Shiru Samurai 10" ma FATALNY zasięg WiFi!!!
Witam. Mam tak samo musiałem dokupić drugie urządzenie rozsiewające WIFI (i tak jest bardzo słabo3 metry od routera prawie nie ma zasięgu - tak nie może być, jeżeli nie pojawi się aktualizacja ktora to poprawi z ciagu kilku dni oddaje urzadzenie do serwisu). Do tej pory nie było problemu smartfony, laptopy telewizor wszystko działała - tylko z Shiru Samurajem jest problem.


Czw 29 Lis 2012, 23:48
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 29 Lis 2012, 23:34
Posty: 2
Post Re: Shiru Samurai 10" ma FATALNY zasięg WiFi!!!
Więc wygooglowałem że taki sam problem jest na bliźniaczym tablecie Kiano. Tam jednak producent zrobił firmware do JB który rzekomo poprawia Wifi: http://www.kiano.pl/index.php/pl/page/2 ... -dual.html w zakładce wsparcie do ściągn ięcia. Teraz pytanie do pracowników X-Komu - czy można wgrywać ten firmware bez utraty gwarancji? Jezeli nie to kiedy wydacie taki który poprawi zasięg Wifi? Myślę że wiele osób nie tylko ja skorzysta z prawa do odesłania wam tabletu jak nie zrobicie upgradu w kilka dni bo podstawą w tablecie jest Wifi skoro nie ma 3G...


Pią 30 Lis 2012, 02:15
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Śro 28 Lis 2012, 11:33
Posty: 57
Post Re: Shiru Samurai 10" ma FATALNY zasięg WiFi!!!
Soft według pracownika infolinii Shiru możemy zmienić i nie utracimy gwarancji ( aczkolwiek rozmawiałem na temat softu do CUBE ), zawsze można wgrać nieoryginalny a wrócić do oryginalnego, problem w tym że takowego nie znajdziesz aktualnie.
Soft z Kiano mimo że tablet jest na tych samych bebechach nie zadziała, tablet owszem włączy się ale nie działa ekran. Soft z Cube u20gt 4.1.1 działa w nim dongiel 3G, nie ma bt a wifi się nie chce włączyć.
Wifi ogólnie w porównaniu do poprzedniego mojego tableta ( GoClever A103 ) jest żenująco słabe, no i ogryginalny soft nie pozwala na korzystanie z dongla 3G... myślę jednak że JB dla tych sprzętów to kwestia niedługiego czasu.


Pią 30 Lis 2012, 10:20
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 30 Lis 2012, 18:53
Posty: 2
Post Re: Shiru Samurai 10" ma FATALNY zasięg WiFi!!!
u mnie z zasięgiem jest ok, łapie wszędzie gdzie laptop HP mini 210 i telefon Xperia U,
mało tego mam zasięg nawet w miejscu w którym nie miałem zasięgu w Motoroli Defy,
a mieszkam w bloku mieszkanie 70m2 i 4 ściany z czego dwie to żelbet nie sprawiają problemu..... więc z zasięgu jestem zadowolony
.....ale mam inny problem z WIFI
- po pierwsze wskazania są bardzo rożne, np 1 m od routera i jedna kreska a na koncu mieszkania dwie :P
- po drugie, jakby zrywa połączenie na hmm minute? przestają się strony ładować, filmiki buforować, pomaga włączenie i wyłączenie wifi - mam tablet od 2 dni i szczerze jest to bardzo denerwujące......


Pią 30 Lis 2012, 19:01
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 26 Lis 2012, 21:58
Posty: 12
Post Re: Shiru Samurai 10" ma FATALNY zasięg WiFi!!!
Fakt, wifi nie chodzi stabilnie. W ciągu kilku godzin dwa razy zgubił na połączenie z routerem.

Z pozytywnych rzeczy, mogę potwierdzić działanie modemu 3G Huawei E1750 (iplus).
Podłączam, odczekuję minutę i śmiga bez żadnej konfiguracji.

Pozdrawiam,
Paweł


Pią 30 Lis 2012, 19:48
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Śro 28 Lis 2012, 11:33
Posty: 57
Post Re: Shiru Samurai 10" ma FATALNY zasięg WiFi!!!
Wychodzi na to że android na tym sprzęcie chodzi różnie w zależności od numeru seryjnego


Sob 01 Gru 2012, 10:42
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 03 Gru 2012, 07:35
Posty: 12
Post Re: Shiru Samurai 10" ma FATALNY zasięg WiFi!!!
witam Wszystkich :-)
nie potwierdzam- u mnie wifi smiga bez problomu na odloglosc dwóch scian.


Pon 03 Gru 2012, 07:42
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Shiru Samurai 10" ma FATALNY zasięg WiFi!!!
W przypadku problemów z danym egzemplarzem, prosimy o kontakt z serwisem Retail-Service. Bezpośredni link zamieszczamy poniżej.

http://retail-service.pl/Gwarancja

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 03 Gru 2012, 12:15
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 24 Lis 2012, 17:02
Posty: 28
Post Re: Shiru Samurai 10" ma FATALNY zasięg WiFi!!!
Link nie działa.


Wto 04 Gru 2012, 12:48
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 05 Gru 2012, 12:54
Posty: 9
Post Re: Shiru Samurai 10" ma FATALNY zasięg WiFi!!!
Z tabletem działają modemy 3G w trybie RAS nie działają natomiast w trybie NDIS (sprawdzone na Huawei E160E można w nim zmieniać tryb pracy)


Śro 05 Gru 2012, 12:57
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Shiru Samurai 10" ma FATALNY zasięg WiFi!!!
Areecki napisał(a):
Link nie działa.


Sprawdziliśmy link w dniu dzisiejszym, który wciąż normalnie działa. Czy próbowałeś wyświetlić stronę poprzez inną przeglądarkę internetową?

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 05 Gru 2012, 13:07
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 12 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.