laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 25 Kwi 2024, 05:54



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4 posty(ów) ] 
 Shiru Samurai 10 - pierwsze wrażenia po kilku godzinach. 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 23:33
Posty: 25
Post Shiru Samurai 10 - pierwsze wrażenia po kilku godzinach.
1. Jakość wykonania i spasowanie, zwłaszcza po przeczytaniu opinii w necie, mile mnie zaskoczyła. Nie skrzypi, nic nie odstaje. "Plecki" to taki kubełek (i mógłby być sztywniejszy - bo naciskając na środku ugina się i jakby lekko się przyklejał do czegoś i po puszczeniu odklejał z cichym "mlaśnięciem"), z przodu szkło a pomiędzy, dookoła tafli szklanej minimalnie wystająca opaska ok. 2mm szerokości z szorstkiego plastiku. To minimalne wystawanie paska powoduje, że po położeniu na płaskiej powierzchni szkło nie dotyka do podłoża. Czyli obudowa składa się z 3 części - u mnie dobrze spasowane.

Wady - megawidoczne odciski palców zarówno na plecach jak i na szkle.

2. Matryca. Kąty widzenia super. Jasność i kolory OK.
Na ekranie fabrycznie była folia zabezpieczająca wraz z folią zabezpieczającą folię ;) Obydwie zdjąłem. Czy glass jest Gorilla - nie wiem.
Wady - jeżeli kamerkę mamy na górze, to z prawej strony są dwa jaśniej podświetlone miejsca.
Widoczne na czarnym tle - w normalnym użytkowaniu niewidoczne.
Ekran bardzo błyszczący - niewiele widać pod światło i zostają odciski palców. Lepiej zostawić folię.


3. Modem GSM - Huawei 173-U2 (brandowany Play) działa z Aero2. Prawie...
Trzeba wejść w ustawienia --> więcej (w sekcji "sieci zwykłe i bezprzewodowe") --> sieci komórkowe --> punkty dostępowe i dodać APN "darmowy". I zaznaczyć "dane w roamingu".

Nie wiem, czy to kwestia Samuraja, czy miejsca, w którym sie znajduję - ale Aero2 rozłącza się bardzo często.

4. GPS na BT działa. Sprawdzałem z Naviebe Bluetooth GPS GB735 na SiRF Star III. Trzeba zainstalować Bluetoth GPS Provider z Google Play. Po sparowaniu GPS w tym programie działa GPS w Google Maps. Z innymi programami do nawigacji nie sprawdzałem.

5. Działa klawiatura i mysz na USB - sprawdzone z zestawem bezprzewodowym Fujitsu Siemens.

6. Obraz FullHD działa na TV. Dźwięk również - przy czym nie wyłącza się w tablecie (idzie z TV i z tabletu w tym samym czasie). Obejście jest proste - trzeba do tabletu podłączyć słuchawki (albo samą wtyczkę mini jack).
Obraz z tabletu jest resizowany do TV bez zachowania proporcji. Czyli pulpit na telewizorze panoramicznym jest rozciągnięty (ikony okrągłe robią się owalne). Z kolei film panoramiczny, żeby na TV panoramicznym wyglądał prawidłowo musi zostać "rozciągnięty" na ekranie tabletu.
Standardowy player odtwarza napisy tekstowe zintegrowane w pliku mkv i wyświetlają się one również na TV. Niestety - przy bardziej wymagającym filmie (x264 1080p) film przycinał się i tracił synchronizację audio. Jak dotąd spotkało mnie to na jednym filmie - ale spodziewałem się, że zapas mocy będzie znaczny. Nie instalowałem jeszcze żadnych innym playerów czy kodeków.

7. Karta microSD wystaje kilka mm. Nie rozumiem tego rozwiązania - bez sensu.

8. Kamerki są dwie. I to wszystko dobre, co można o nich powiedzieć.

9. Głośniki są dwa, grają stereo i całkiem przyzwoicie. Nie wiem czemu są na krótszym boku. Przy stereo sensowniej byłoby dać na dłuższym boku.

Problemów z WiFi (zabezpieczenie WPA2, zasięg dużo słabszy niż w laptopie, ale nie zrywa mi połączenia - jak ktoś ma taki problem, to proponuję najpierw sprawdzić, WiFi Analyzerem, czy nie warto przestawić kanału w routerze), wybudzaniem ani szalejącym ekranem po wybudzeniu jak dotąd nie stwierdziłem.

Podsumowując - jak na razie nie żałuję zakupu, chociaż wad tabletowi nie brakuje. Mam nadzieję, że pojawi się aktualizacja i rozwiąże tę część, która wygląda na softwareową.

A tak przy okazji - dawno nie używałem Palringo. Co się z nim stało? Przestał być odpowiednikiem Mirandy na PC? Czym go zastąpić?


Śro 05 Gru 2012, 21:02
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 24 Lis 2012, 17:02
Posty: 28
Post Re: Shiru Samurai 10 - pierwsze wrażenia po kilku godzinach.
Palringo podobno zrezygnowało z świadczenia swoich usług , były jakieś plotki w internecie, że miało wrócić.
Ale jakiś czas temu próbowałem się zalogować i bez skutku.


Sob 08 Gru 2012, 17:47
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 23:33
Posty: 25
Post Re: Shiru Samurai 10 - pierwsze wrażenia po kilku godzinach.
Areecki napisał(a):
Palringo podobno zrezygnowało z świadczenia swoich usług , były jakieś plotki w internecie, że miało wrócić.


Pogooglałem, poczytałem...
Palringo jest, działa. Tylko stwierdziło, że ma mało userów korzystających z zewnętrznych protokołów i wycięli je.

Ale jest konkurencja... Znalazłem uTalk. Tylko nie wiedzieć czemu skrót nazywa się Palringo, wygląda i działa bliźniaczo. Tylko ICQ nie ma :(


Nie 09 Gru 2012, 02:09
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Shiru Samurai 10 - pierwsze wrażenia po kilku godzinach.
Dziękujemy za podzieleniem się opinią dotyczącą urządzenia. :)

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 11 Gru 2012, 12:22
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 50 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.