laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 26 Kwi 2024, 11:36



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
 shiru shogun 10 ultimate słów kilka nowego uzytkownika 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 04 Sty 2013, 14:47
Posty: 12
Post shiru shogun 10 ultimate słów kilka nowego uzytkownika
Witam,
Swojego shiru shogun 10 ultimate mam od wczoraj. Od tej pory mam kilka spostrzeżeń, niestety głownie negatywnych.
Otóż po kolei.
1. Wykonanie tabletu jest całkiem przyzwoite, jednak nie obyło się bez wpadek. Tylna klapka zakrywająca port usb i slot na kartę microsd jest tak tragiczna, że nie wiem jak "chińscy inżynierowie" mogli wpaść na ten pomysł. Bardzo ciężko ją otworzyć i zamknąć, a zamknięta nie zawsze jest dobrze dopasowana z tyłem obudowy przez co tablet skrzypi w tym miejscu. Zresztą nie także w tym miejscu. Dolna krawędź tabletu odchodzi delikatnie od ramki z wyświetlaczem. Można tam wsadzić bez problemu paznokieć. Kolejnym miejscem źle wykonanym jest prawa strona ekranu. Gdy trzymamy tablet w pozycji poziomej przy dotykaniu ekranu słuchać coś jakby odklejanie się od siebie dwóch powierzchni. Ciężko to wyjaśnić, ale nie sprawia to wrażenia solidności i niepokoi mnie czy tablet przy dłuższym użytkowaniu nie zepsuje się. Mam także już jedną piękną rysę z tyłu obudowy, chociaż z tabletem obchodziłem się jak z jajkiem. Teraz już wiem, ze nie należy kłaść go bezpośrednio na blat biurka...
Do tego wszystkiego żeby nie było mało shiru piszczy podczas użytkowania. Delikatne świszczenie cewki (częsta przypadłość dzisiejszych sprzętów) potęguje wrażenie niesolidności.
2. Dalej wyświetlacz. Rozdzielczość full HD bardzo fajnie wygląda szczególnie podczas pracy z testem i na stronach www. Bez konieczności powiększania można odczytać treść stron internetowych. Gorzej prezentuje się jakość obrazu. Kolory są wyblakłe, podświetlenie nierównomierne, w lewym górnym rogu mam delikatny prześwit, z którego wydobywa się światło podświetlające ekran. Śmiać mi się chce bo nawet przez wejście słuchawkowe widać podświetlenie ekranu :) Reakcja na dotyk jest fatalna i nie można jej porównywać do samsunga galaxy tab 10 z którym miałem przyjemność obcować. Przesuwanie palcem po ekranie, często jest interpretowane jako stuknięcie, tak samo przy szczypaniu ekranu. Jest wg mnie największa wada tego tabletu.
3. Jakość dźwięku jest wręcz tragiczna, zarówno na wejściu słuchawkowym jak i na głośniczku z tyłu. I nie chodzi już nawet o to, że głośnik gra cicho (jest cichy i nadaję się tylko do korzystania sam na sam w cichym pokoju). Chodzi o potworne przesterowania podczas wydobywania niskich tonów. Niestety na słuchawkach jest to samo. Wrażenie jest analogiczne do tego gdy na jakimkolwiek głośniku pogłośnimy muzykę tak, że membrana nie daje rady. Może uda się coś z tym zrobić bo nie wydaje mi się, że jest to uszkodzenie fizyczne, bardziej błąd w oprogramowaniu.
4. Jakość z kamerki tylnej przemilczę. Bardziej zależało mi na możliwości wykonywania wideo-rozmów na skype z użyciem przedniej. Niestety ta także sprawuje się nie najlepiej. Obraz jest niewyraźny, wszędobylskie piksele prawie nas biją po oczach wyskakując z powierzchni wyświetlacza.
5. Tablet mimo mniejszej baterii działa dosyć długo na baterii. Na razie nie mogę powiedzieć nic poza tym, że bateria ładuję się strasznie powoli.
6. I przechodzimy do sedna. System android w wersji 4.0.4 i wydajność urządzenia także pozostawia wiele do życzenia. Jest to niezwykle dziwne, ponieważ tablet doskonale radzi sobie podczas odtwarzania filmów 1080p na youtube w firefoks lub podczas gry w Dead Triger, żeby za chwilę tragicznie razić brakiem płynności w interfejsie androidowym i na pulpicie głównym. Sytuację ratuje trochę alternatywny launcher (polecam nova lub apex). Antutu daje wynik 14527. Kolejnym błędem jest brak odtwarzania filmów w aplikacji youtube. Obraz jest czarny, z dziwnymi paskami na ekranie, wydobywa się tylko dźwięk. Tak samo jest w aplikacji Mx Player, Tvn Player, Ipla itd. Obraz w trybie pełnoekranowym po prostu się nie wyświetla. Duży MINUS. Dalej. Wifi rozłącza się gdy tablet przechodzi w tryb uśpienia/ma wyłączony ekran. W Opcjach zaawansowanych brak opcji do zmiany.

Uff rozpisałem się trochę. Za cenę 1200 zł można wg mnie oczekiwać lepszej jakości produktu. Na papierze jest bowiem super. Specyfikacja świetna, wykonanie nie powala na kolana. Może po prostu trafiłem na jakiś felerny okaz?
Czy polecam więc komukolwiek ten produkt? Jeżeli jesteście w stanie przymknąć oko na wiele wad, lub przechodzicie z innego jeszcze bardziej budżetowego modelu, możecie być zadowoleni. W innym przypadku irytacja z korzystania z shiri 10 ultimate przysłani wam wszystko.
Jeżeli macie pytania, chętnie w miarę swojej wiedzy i możliwości odpowiem. Pozdrawiam.

Na koniec mam nadzieję na szybką aktualizację do androida 4.1 i root urządzenia, jednak jak będzie w tym wypadku powinien wypowiedzieć się X-KOM.

------------------------------------------------------
Mały update z mojej strony po kilku dniach użytkowania.
ad 1. Podtrzymuje część opinii. Jednak może trochę przesadziłem bo miałem do tej pory do czynienia z lepszymi czyli o wiele droższymi tabletami. W porównaniu do tego co piszą czasami ludzie o chińskich tabletach Shiru nie sprawia "większych" problemów.
ad 2. Jeśli chodzi o złą interpretację dotyku najbardziej można jej doświadczyć w standardowej przeglądarce www. W mobilnym Firefox, który działa zdecydowania najlepiej na Shiru z androidem 4.0.3 taki problem nie pojawia się nagminnie.
ad 3. Jakość dźwięku po root urządzania i wgraniu Beats Audio znacznie się poprawiła zarówno na słuchawkach i głośniczku. Polecam także usunięcie aplikacji MusicFX gdyż to najprawdopodobniej ona była wcześniej powodem złego dźwięku.
ad 4. Kamerka jest słaba jednak da się jej używać do Skype. Przy dobrym oświetleniu oczywiście.
ad 5. Tablet działa ok 5h na cały czas włączonym i przyciemnionym do 40% wyświetlaczu. W tym czasie przeglądałem zdjęcia, instalowałem apki z marketu, oraz przeglądałem www.
ad 6. Mam nadzieję na szybką aktualizację i naprawę wszystkich bolączek sprzętu. root już jest można szaleć:)


Ostatnio edytowany przez andrewdaj, Śro 09 Sty 2013, 20:06, edytowano w sumie 1 raz



Pią 04 Sty 2013, 15:49
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: shiru shogun 10 ultimate słów kilka nowego uzytkownika
W przypadku opisanych wad urządzenia, jeśli zakup został dokonany poprzez sklep internetowy, ma Pan możliwość zwrotu/wymiany bez podania przyczyny w terminie do 10 dni. O pojawieniu się aktualizacji urządzenia do nowszej wersji systemu android, powiadomimy poprzez nasze forum, wraz z zamieszczonym linkiem oraz instrukcją.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 04 Sty 2013, 16:00
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 04 Sty 2013, 14:47
Posty: 12
Post Re: shiru shogun 10 ultimate słów kilka nowego uzytkownika
Niestety zakup był wykonany w Wawie w sklepie stacjonarnym. Także nici ze zwrotu.


Pią 04 Sty 2013, 16:03
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 04 Sty 2013, 14:47
Posty: 12
Post Re: shiru shogun 10 ultimate słów kilka nowego uzytkownika
Jeszcze jedna poważna wada. Ekran ma "efekt pamięci". Na szarym tle w innych aplikacjach widać ikony z ekranu głównego!!! Tragedia.
X-KOMIE czy istnieje możliwość zwrotu pieniędzy mimo, że kupiłem go w sklepie stacjonarnym? Jestem bardzo zawiedziony tym sprzętem za nie małe pieniądze.


Sob 05 Sty 2013, 15:37
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 29 Gru 2012, 16:41
Posty: 27
Post Re: shiru shogun 10 ultimate słów kilka nowego uzytkownika
Zawsze możesz zażądać wymiany z tytułu niezgodności towaru z umową.


Sob 05 Sty 2013, 17:39
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 04 Sty 2013, 14:47
Posty: 12
Post Re: shiru shogun 10 ultimate słów kilka nowego uzytkownika
X-Komie czy jest możliwy zwrot kasy?


Nie 06 Sty 2013, 01:41
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 02 Sty 2013, 17:27
Posty: 4
Post Re: shiru shogun 10 ultimate słów kilka nowego uzytkownika
Witam przymierzam się do zakupu tego tabletu tylko troche odstrasza mnie sprawa softu. Ogladałem tablet w sklepie X-kom. Szukałem informacji i dogrzebałem się że jest to klon Ramos W30HDhttp://www.ramos.com.cn/product.ph ... view&id=88 i tam jest opublikowana aktualizacja dla tego modelu z datą publikacji 04.01.13 Pytanie czy ktoś z uzytkowników juz próbował aktualizować http://dl.vmall.com/en_US/c0gg8an9wn


Nie 06 Sty 2013, 18:32
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 29 Gru 2012, 16:41
Posty: 27
Post Re: shiru shogun 10 ultimate słów kilka nowego uzytkownika
krzysztof194 napisał(a):
Witam przymierzam się do zakupu tego tabletu tylko troche odstrasza mnie sprawa softu. Ogladałem tablet w sklepie X-kom. Szukałem informacji i dogrzebałem się że jest to klon Ramos W30HDhttp://www.ramos.com.cn/product.ph ... view&id=88 i tam jest opublikowana aktualizacja dla tego modelu z datą publikacji 04.01.13 Pytanie czy ktoś z uzytkowników juz próbował aktualizować http://dl.vmall.com/en_US/c0gg8an9wn



Ten tablet jest dokładnie Ramosem W30HD ( nawet tak jest wykrywany przez CF-bench )

Soft, który został opublikowany 4.01.13 jest softem "startowym" czyli tym samym, który znajduje się na tabletach wychodzących ze sklepu.

Ramos nadal nie podał informacji o dacie update'u swoich W30HD, patrząc na to, jak "aktywnie" reagują na posty ludzi, których sięga ten problem, możemy spodziewać się aktualizacji po długim czasie.


Nie 06 Sty 2013, 18:50
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 29 Gru 2012, 16:41
Posty: 27
Post Re: shiru shogun 10 ultimate słów kilka nowego uzytkownika
andrewdaj napisał(a):
X-Komie czy jest możliwy zwrot kasy?



Przyłączam się do zapytania/prośby.


Nie 06 Sty 2013, 18:51
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 02 Sty 2013, 17:27
Posty: 4
Post Re: shiru shogun 10 ultimate słów kilka nowego uzytkownika
Dzięki czyli nadal trzeba czekać. Współczuje tym którzy kupili ale dzięki że piszą o kłopotach. Pozdrawiam


Nie 06 Sty 2013, 19:04
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 02 Sty 2013, 17:27
Posty: 4
Post Re: shiru shogun 10 ultimate słów kilka nowego uzytkownika
Nie dawno doczytałem ż necie że poprawna obsługe You Tube pozwala zainstalowanie Adobe AIR z gogle play pytam bo jestem zielony w tych sprawach


Nie 06 Sty 2013, 19:41
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 04 Sty 2013, 14:47
Posty: 12
Post Re: shiru shogun 10 ultimate słów kilka nowego uzytkownika
krzysztof194 napisał(a):
Nie dawno doczytałem ż necie że poprawna obsługe You Tube pozwala zainstalowanie Adobe AIR z gogle play pytam bo jestem zielony w tych sprawach


Sprawdziłem, nadal nie działa apka youtuba.


Nie 06 Sty 2013, 19:48
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 06 Sty 2013, 20:35
Posty: 6
Post Re: shiru shogun 10 ultimate słów kilka nowego uzytkownika
Koniecznie musi byc szybka aktualizacja do androida 4.1.Tablet jest sprzetowo mega wypasiony ale na androidzie 4.04 chodzi strasznie beznadziejnie.Wolno, zacina sie, czasami potrzebny byl reset, a dotyk kiepski .Sprzet wypuszczony na rynek bez dopracowanego softu androida.Mysle ze aktualizacja do 4.1 poprawi wszystko co na pierwszy rzut oka widac.Ramos w30hd podobno wypuscil anroida 4.1.Nawet sa sposoby zrootowania sprzetu.
http://ramos.com.cn/download.php?action=view&id=372
Link do 4.1 androida


Nie 06 Sty 2013, 21:00
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 29 Gru 2012, 16:41
Posty: 27
Post Re: shiru shogun 10 ultimate słów kilka nowego uzytkownika
robert26 napisał(a):
Koniecznie musi byc szybka aktualizacja do androida 4.1.Tablet jest sprzetowo mega wypasiony ale na androidzie 4.04 chodzi strasznie beznadziejnie.Wolno, zacina sie, czasami potrzebny byl reset, a dotyk kiepski .Sprzet wypuszczony na rynek bez dopracowanego softu androida.Mysle ze aktualizacja do 4.1 poprawi wszystko co na pierwszy rzut oka widac.Ramos w30hd podobno wypuscil anroida 4.1.Nawet sa sposoby zrootowania sprzetu.
http://ramos.com.cn/download.php?action=view&id=372
Link do 4.1 androida


Jak już pisałem wcześniej, to jest nadal android 4.0.4, co więcej, dokładnie ten sam, jaki jest na naszych tabletach ( no może z dodatkiem chińskich aplikacji )


Nie 06 Sty 2013, 22:20
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 06 Sty 2013, 20:35
Posty: 6
Post Re: shiru shogun 10 ultimate słów kilka nowego uzytkownika
Podaje linka jak zrobic root na ramos w30hd
http://rawberries.blogspot.com/2013/01/guide-to-rooting-ramos-w30hd.html?m=1

A tu recenzja ramos w30hd,
http://rawberries.blogspot.com/2013/01/ramos-w30hd.html?m=1


Nie 06 Sty 2013, 23:41
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 50 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.