laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Śro 24 Kwi 2024, 20:14



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Uwaga! Nowe Ainol Crystal są wyposażone w matryce TN! 
Autor Wiadomość
Komputerowiec
Komputerowiec

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 20:25
Posty: 320
Post Re: Uwaga! Nowe Ainol Crystal są wyposażone w matryce TN!
Ludzie, nie trzeba być doktorem od ekranów żeby się domyślić że jak patrzycie na ekran od dołu i zielenieje lub przechodzi w negatyw to jest to ordynarne TN, a nie żadne MVA. Niech ktoś z takim tabletem, i dobrą lustrzanką zrobi fotkę przykładając obiektyw do ekranu włączonego tabletu z białym tłem na ekranie. I zobaczymy układ pikseli.


Śro 09 Sty 2013, 19:53
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 06 Sty 2013, 12:16
Posty: 7
Post Re: Uwaga! Nowe Ainol Crystal są wyposażone w matryce TN!
Dokładnie najlepiej jakby ktoś zrobił zdjęcie macro dobrym aparatem jak wyglądają piksele z bliska. Ale też jednak wydaje mi się, że to jest TNka, bo porównywałem z monitorem LCD ;).
Dobra, ale w moim przypadku tydzień na zwrot bez podania przyczyny już się nie liczy, więc czy można oddać jako towar niezgodny z opisem/umową ?. Nie znam się na tym, bo nigdy jeszcze nic nie oddawałem, ani nie reklamowałem.


Śro 09 Sty 2013, 20:25
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 09 Sty 2013, 08:36
Posty: 2
Post Re: Uwaga! Nowe Ainol Crystal są wyposażone w matryce TN!
Opson napisał(a):
Ludzie, nie trzeba być doktorem od ekranów żeby się domyślić że jak patrzycie na ekran od dołu i zielenieje lub przechodzi w negatyw to jest to ordynarne TN, a nie żadne MVA. Niech ktoś z takim tabletem, i dobrą lustrzanką zrobi fotkę przykładając obiektyw do ekranu włączonego tabletu z białym tłem na ekranie. I zobaczymy układ pikseli.

Nie trzeba ale są ludzie co jednak o tym nie mają pojęcia. X-kom twierdzi,że to matryca MVA. Zrobię test u siebie. Mogę zrobić zdjęcia w miarę możliwości ale nie chce mi się wierzyć,że bezczelnie x-kom by twierdził iż matryca to MVA a tak na prawdę jest TN.

//Edit 11.01.2013
Opson
Coś te poniższe filmy Ci mówią?
http://www.youtube.com/watch?v=dCVgb5LCPMw&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=Ss4tIwqvigg&feature=youtu.be


Czw 10 Sty 2013, 12:57
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 11 Sty 2013, 08:48
Posty: 1
Post Re: Uwaga! Nowe Ainol Crystal są wyposażone w matryce TN!
to jest zwykła TN !
MVA nigdy nie zrobi się negatywem podczas patrzenia z dołu !

obrazek kąty TN: http://static.cms.netshare.pl/cms/2011/09/265321_lg-flatron-w2234s-dell-2209wa_lg_ekran.jpg
kąty IPS (MVA ma podobne tylko bledsze kolory): http://static.cms.netshare.pl/cms/2011/09/265321_lg-flatron-w2234s-dell-2209wa_dell_ekran.jpg


Pią 11 Sty 2013, 08:56
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 06 Sty 2013, 12:16
Posty: 7
Post Re: Uwaga! Nowe Ainol Crystal są wyposażone w matryce TN!
To mamy rozwiązanie !. A x-kom nieładnie pisał, że są tylko trochę gorsze od IPS, czyli sugerowali, że tam jest MVA. No to ludzie oddawajcie na niezgodność towaru z umową, lub jak jeszcze 10 dni od daty zakupu nie minął, to możecie oddać bez podania przyczyny. Oczywiście najlepiej żeby był w niemal idealnym stanie i z folią na ekranie, bo Wam nie przyjmą, jak będzie nosić znaczne ślady użytkowania.


Pią 11 Sty 2013, 10:10
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 12 Sty 2013, 08:35
Posty: 6
Post Re: Uwaga! Nowe Ainol Crystal są wyposażone w matryce TN!
Witam

Kupiłem Ainol Novo 7 Crystal (czarna obudowa) pod koniec grudnia na aukcji x-com.pl i ciekaw jestem, jak faktycznie jest z moją matrycą. Gdzie można znaleźć numer seryjny sprzętu, bo coś nie mogę go zauważyć?
Z moich obserwacji wynika, że na moim tablecie nie ma rażacego spadku jakości obrazu przy przechyłach ekranu. Napewno nie ma efektu przejścia w negatyw, czy tez zielenienia ekranu.
Pozdrawiam forumowiczów i czekam na wskazówkę dotyczącą nr. seryjnego

Edit. Udało mi sie znaleźć numer mojego urzędzenia (grawerowany na obudowie, nie wiem jak go przegapilem :D )
SN: A NOVO7CRYSTAL120908G00446


Sob 12 Sty 2013, 08:46
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 06 Sty 2013, 12:16
Posty: 7
Post Re: Uwaga! Nowe Ainol Crystal są wyposażone w matryce TN!
Czyli prawdopodobnie trafiłeś na IPS, bo te z najnowszej partii 121208 mają już montowany inny ekran, gorszej jakości.


Sob 12 Sty 2013, 14:52
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 12 Sty 2013, 08:35
Posty: 6
Post Re: Uwaga! Nowe Ainol Crystal są wyposażone w matryce TN!
Wygląda, że tak :)
Ale mam problem ze stałym poziomem 100% baterii. Ale o tym inny watek.
Pozdrawiam


Sob 12 Sty 2013, 15:29
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.