laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 07 Maj 2024, 07:37



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 14 posty(ów) ] 
 Tablet Ainol Novo 7 Mars 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 06 Kwi 2013, 12:39
Posty: 3
Post Tablet Ainol Novo 7 Mars
Witam,

Posiadam tablet Ainol Novo 7 Mars. Nie jestem pewien ile czasu temu go kupiłem, ale na pewno jest na gwarancji jeszcze. Nie jest to na razie istotne, ponieważ musiał bym jechać specjalnie do najbliższego sklepu i też pewnie długo czekać co się mija z celem i będzie ostatecznościom.

Głowie tablet używany rzadko, praktycznie tylko czytanie książek. Dawno go nie włączałem, chyba ze tylko coś zerknąć lub pokazać.

Dziś włączam tablet i widzę, że brak ikonek niektórych aplikacji, lecz nie zwróciłem na początku an to uwagi. Po włączeniu aplikacji BattleScribe Mobile (Google Play: https://play.google.com/store/apps/deta ... WRpdG9yIl0.) Otrzymałem komunikat, że tablet jest podłączony do komputera i nie można załadować plików z karty (tej wewnętrznej). No i faktycznie, brakujące ikony aplikacji które były na karcie i się nie włączają. Podłączyłem do komputera i tylko ładowało, ładowało i nic się nie działo, tabletu nie widać w komputerze. Zmontować karty się nie da od nowa, nic się nie dzieje.

Przywróciłem ustawienia fabryczne, lecz nic to nie dało. Dalej nie czyta pamięci, tylko wyczyściło wszytko z tabletu.

Jest jakiś inny sposób by to naprawić czy tylko oddać na gwarancję? Dodam też, że aplikacje mam na telefonie i działa poprawnie a w nim też mam internal sd.


Sob 06 Kwi 2013, 12:49
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Nie 18 Lis 2012, 21:06
Posty: 80
Post Re: Tablet Ainol Novo 7 Mars
update softu?
instrukcja : http://www.youtube.com/watch?v=8LWz2uiE72U
soft: http://androidrominfo.com/?p=70
easy as hell.


Nie 07 Kwi 2013, 12:13
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 06 Kwi 2013, 12:39
Posty: 3
Post Re: Tablet Ainol Novo 7 Mars
Załóżmy, że będę chciał wgrać ten rom. Najpierw muszę go wgrać na tablet, a komputer po usb nie widzi go. Dodatkowo jest tam pełno znaczków chińskich których nie będę rozumiał przy flashowaniu.
Na koniec jeszcze, czy nie "zepsuje to mojej gwarancji? Na ostatnie pytanie najchętniej chciałbym otrzymać odpowiedź od x-kom.

Przy okazji tego postu chciałbym zapytać o to samo jakby było z rootowaniem tabletu, ponieważ widziałem tu na forum poradnik do rootwania innego tabletu.


Nie 07 Kwi 2013, 13:13
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Nie 18 Lis 2012, 21:06
Posty: 80
Post Re: Tablet Ainol Novo 7 Mars
wejdz do meni serwisowego i zrób wszystkie wipe
aby tam wejsc - wylaczasz tableta zupelnie i wlaczasz z kombinacja klawiszy przyciszania i wlaczania.
voila, jestes w meni serwisowym ,chodzisz tam sciszaniem i przyglasnianiem i zatwierdzasz homem.
aha i wgrywasz na karte sd najpierw ten pliki zip.
albo zrobsiz to sam jeszcze dzis albo bedziesz sie 2 tyg bujal bez tabletu. twoj wybor


Nie 07 Kwi 2013, 13:20
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 06 Kwi 2013, 12:39
Posty: 3
Post Re: Tablet Ainol Novo 7 Mars
Z tym czekaniem pewnie masz racje, lecz nie jest mi on aż tak potrzebny ciągle, fajnie jakbym otrzymał wiadomość do piątku jak jest wtedy z gwarancjom to wtedy było by dobrze. Jak wejść tam itp to wiem, bo widać na filmie. Ale jest parę opcji które są tylko po chińsku, a widziałem, że trzeba wybrać model tabletu (ang akurat) ale parę jakiś potem znaczków też i nie wiem czy robić tak jak on.

A gdybym zrobił tylko wipe? Z jednym romem na telefonie miałem tak, że wipe tyle wyczyścił, że połowa rom'u nie chodziła i trzeba było reflashować. Widziałem też wcześniej jakiś tutorial jak przez recowery i adb sformatować tą kartę pamięci wewnętrzną i wtedy ją niby ma widać tylko wtedy nie wiedziałem jak wchodzić recowery na marsie. Jak zaraz znajdę gdzieś opis, to dopiszę.


Nie 07 Kwi 2013, 14:13
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Nie 18 Lis 2012, 21:06
Posty: 80
Post Re: Tablet Ainol Novo 7 Mars
ok, zostaw to lepiej sadzadz po drugiej czesci twojego nicku - noob...


Nie 07 Kwi 2013, 16:28
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7677
Post Re: Tablet Ainol Novo 7 Mars
W przypadku zmiany oprogramowania, prosimy pamiętać, iż poprawne wgranie nie narusza warunków gwarancyjnych, natomiast gwarant może odmówić bezpłatnej naprawy, w momencie gdy urządzenie zostanie uszkodzone podczas aktualizacji.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 08 Kwi 2013, 12:03
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 20 Cze 2013, 14:29
Posty: 2
Post Re: Tablet Ainol Novo 7 Mars
heja. znalazlem ten wątek szukając opinii o tabletach ainol. czy moglibyście powiedzieć coś na temat takiego? http://www.mediaexpert.pl/katalog/table ... abatomania

chce kupic dziewczynie na urodziny, a widze ze jest promocja


Czw 20 Cze 2013, 14:32
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 20:25
Posty: 320
Post Re: Tablet Ainol Novo 7 Mars
alladyn napisał(a):
heja. znalazlem ten wątek szukając opinii o tabletach ainol. czy moglibyście powiedzieć coś na temat takiego? http://www.mediaexpert.pl/katalog/table ... abatomania

chce kupic dziewczynie na urodziny, a widze ze jest promocja


Lepszy będzie Ainol Spark skoro już jesteś zdecydowany na sprzęt Ainola


Czw 20 Cze 2013, 15:36
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 20 Cze 2013, 14:29
Posty: 2
Post Re: Tablet Ainol Novo 7 Mars
hmmm, z tego co widze, to spark jest chyba troche drozszy? nie ukrywam, ze nie chce przeplacac za bardzo, a w media expert mam akurat darmowa dostawe, to mi sie kalkuluje


Pią 21 Cze 2013, 14:33
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 24 Cze 2013, 23:25
Posty: 1
Post Re: Tablet Ainol Novo 7 Mars
a ile chcesz na to przeznaczyć? Według mnie Ainol styknie do takiego zwykłego użytkowania, a w Media Expert akurat nie jest najdroższy.


Pon 24 Cze 2013, 23:28
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7677
Post Re: Tablet Ainol Novo 7 Mars
alladyn napisał(a):
hmmm, z tego co widze, to spark jest chyba troche drozszy? nie ukrywam, ze nie chce przeplacac za bardzo, a w media expert mam akurat darmowa dostawe, to mi sie kalkuluje


Prosimy jednak zwrócić uwagę, że nawet ofercie promocyjnej ten sam tablet w sklepie X-KOM jest dostępny o 130 zł taniej (cena regularna): http://www.x-kom.pl/p/123341-tablet-10- ... id-41.html

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 25 Cze 2013, 10:08
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 25 Cze 2013, 12:11
Posty: 1
Post Re: Tablet Ainol Novo 7 Mars
A co z darmowa dostawą, bo w Media Expert jest


Wto 25 Cze 2013, 12:25
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7677
Post Re: Tablet Ainol Novo 7 Mars
Niestety obecnie nie oferujemy darmowej dostawy przy tym modelu. Prosimy jednak uważnie śledzić naszą ofertę. :-)

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Czw 27 Cze 2013, 16:37
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 14 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.