laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 16 Kwi 2024, 12:22



Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Problem z tabletem Colorovo CityTab Supreme 8 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 31 Lip 2015, 20:55
Posty: 11
Post Re: Problem z tabletem Colorovo CityTab Supreme 8
https://en.wikipedia.org/wiki/Compariso ... g_software
Który polecacie program?
Bo tu jest ich dużo.
A ja właśnie testuję Windowsa 10 na laptopie i działa dobrze :)


Sob 01 Sie 2015, 16:30
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 07 Maj 2013, 18:48
Posty: 31
Post Re: Problem z tabletem Colorovo CityTab Supreme 8
W poprzednim poście napisałem ci jak wykonać obraz systemu i kopie partycji przywracania. Specjalnie dla ciebie dziś na swoim kiano (specyfikacja ta sama co w twoim colorovo) popróbowałem różnych sposobów wgrania windows 10 i się wkoncu udało:
-Na wszelki wypadek wykonaj obraz systemu i kopie partycji przywracania.
-Tablet przywróć do ustawień fabrycznych
-W między czasie na innym sprzęcie sciągnij to https://www.microsoft.com/en-us/softwar ... /windows10
-Po włączeniu tego programu wybierz: "Utwórz nośnik instalacyjny dla innego komputera" - wybierz język polski, wersja windows 10 home, architektura wersja 32-bitowa (x86). Utwórz najlepiej na przyszłość plik ISO.
-Po zrobieniu się pliku iso utwórz z nim pendrive bootowalny (polecam darmowy program PowerISO)
-Na tablecie po przywróceniu ustawień fabrycznych nic nie wgrywaj, żadnych aktualizacji z windows update bo braknie miejsca, odinstaluj pakiet Office
-Naładuj tablet aby ci nie padł przy następnych krokach
-Podłącz przygotowany pendrive do tableta
-Wejdź w niego i odpal plik setup
-Nastąpi pytanie czy chcesz sprawdzić czy są możliwe uaktualnienia systemu, nie wybieraj tego. Zaznacz "Nie Teraz"
-Dalej już sobie poradzisz, system się instaluje około 1 godzine.

Po instalacji na windows 10 narazie mam około 2GB wolnego miejsca. Postaram się jeszcze zrobić więcej wolnej przestrzeni i jutro napisze co trza najwyżej zrobić.
Myślę że pomogłem :) .


Sob 01 Sie 2015, 23:24
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 31 Lip 2015, 20:55
Posty: 11
Post Re: Problem z tabletem Colorovo CityTab Supreme 8
A czy jak skopiuję wszystko z C to będzie ok?
Jeszcze nie idzie mi za bardzo z backupem partycji odzyskiwania.


Nie 02 Sie 2015, 07:57
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 07 Maj 2013, 18:48
Posty: 31
Post Re: Problem z tabletem Colorovo CityTab Supreme 8
Obraz systemu to jest kopia C, w przyszłości będziesz mógł ją użyć i system wróci do momentu kiedy go wykonałeś, wszystkie pliki i programy przywrócą się z tamtego momentu. Obraz systemu zrób na kartę pamięci (format ntfs), a kopia dysku odzyskiwania na pendrive (na pusty bo system sobie go sformatuje).



Posprawdzałem na windows 10 sprawę miejsca i udało mi się uzyskać prawie 7GB wolnego miejsca na dysku C.
Tutaj w przeciwieństwie do windows 8.1 partycja recovery nie jest w ogóle związana z pracą systemu, więc można ją bezpiecznie usunąć (możesz oczywiście zrobić jej kopie dla bezpieczeństwa na przyszłość (dla win 10)) i połączyć to nieprzydzielone miejsce do C.

Jak masz jakieś problemy z tym to pisz, pomogę.


Nie 02 Sie 2015, 11:05
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 31 Lip 2015, 20:55
Posty: 11
Post Re: Problem z tabletem Colorovo CityTab Supreme 8
Co do obrazu systemu to system protestuje i nic nie mogę zrobić - podłączam pendrive 7.60 gb to nie, kartę pamięci jako dysk wymienny (do usb), dysk zewnętrzny 500 gb też nie.


Nie 02 Sie 2015, 18:55
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 07 Maj 2013, 18:48
Posty: 31
Post Re: Problem z tabletem Colorovo CityTab Supreme 8
Aby wykonać obraz systemu potrzebna jest karta pamięci (nie wiem dlaczego), nie wkładaj ją przez zewnętrzny czytnik do usb tylko do czytnika w tablecie.


Nie 02 Sie 2015, 20:04
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 31 Lip 2015, 20:55
Posty: 11
Post Re: Problem z tabletem Colorovo CityTab Supreme 8
Jak tak zrobiłem nastąpiło wczytywanie bez końca.


Nie 02 Sie 2015, 21:34
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 07 Maj 2013, 18:48
Posty: 31
Post Re: Problem z tabletem Colorovo CityTab Supreme 8
Dobra to olej robienie tych kopii, w razie czego na stronie colorovo widzę, że udostępnili windows 8.1 do niego http://www.mmnt.net/db/0/0/ftp.abcdata. ... 208-8%203G


Nie 02 Sie 2015, 21:49
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 31 Lip 2015, 20:55
Posty: 11
Post Re: Problem z tabletem Colorovo CityTab Supreme 8
Przy pobieraniu Windowsa 10 na 32 bit jest coś takiego, że na laptopie (Win 8 64 bit) jest error coś o tym żeby zrebootować laptopa, ale to nic nie daje.


Nie 02 Sie 2015, 22:44
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.