laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 17:35



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 Apple iPad mini 2 16gb czy warto? 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 21 Gru 2015, 12:35
Posty: 4
Post Apple iPad mini 2 16gb czy warto?
Witam. Zastanawiam się na kupieniem wymienionego wyżej tabletu. Mam pewne wątpliwości. Nigdy nie miałem styczności z urządzeniem pracującym na iOS. Szukam tabletu, który byłby mobilną pomocą w nauce, ale także rozrywce. Mam kilka pytań co do tego:
1. Czy jest możliwość swobodnej edycji windows'owskich rozszerzeń chociażby word'a, excel'a czy powerpointa, czy jest do tego wymagane kupienie płatnej apki?
2. Jak wygląda przesyłanie danych pomiędzy komputerem a tabletem? Czy jest coś w stylu katalogu, miejsca, gdzie możemy zapisywać swoje dane swobodnie? Gdzieś czytałem, że musimy pobrać dwie apki, aby mieć możliwość przesyłu danych. Było to coś w stylu apki, do której trzeba było przesłać pliki i potrzeba była apka, która działa jak katalog (nie wiem jak to wytłumaczyć :P ).
3. Jakie są minusy i plusy tego urządzenia, może jakieś alternatywy?
Dziękuję za pomoc! :)


Pon 21 Gru 2015, 12:48
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 22 Gru 2015, 00:50
Posty: 6
Post Re: Apple iPad mini 2 16gb czy warto?
Hej. Widzę że nikt nic nie pisze więc się wypowiem, ponieważ moja dziewczyna ma ipada 2 mini o którym piszesz, wiec miałem okazję korzystać :)
1. Edycja dokumentów office. Otwarcie - bezproblemowe ( o ile nie jest to openoffice). Jeśli natomiast chodzi o edycje potrzebujemy zewnętrznych apek. Na szczęście oryginalny office microsoftu jest darmowy,

Mała dygresja na temat systemu. Cały sklep iplowy jest jakby trochę "opustoszały" . Nie jest to bieda jak w windowsie ze niczego popostu nie ma a jak jest to niedopracowane, ale często za aplikacje żądana jest opłata, podczas gy odpowiednik tego samego (!) producenta na androida jest bezpłatny, co jest po prostu chore. Dodatkowo, jeśli lubisz przed zainstalowaniem przeczytać recenzje użytkowników to na ios zapomnij - nikt w sklepie prawie nie komentuje ani nie ocenia aplikacji.
Co do systemu - cały ios jest "bezproblemowy" - przyjemnie się go naprawdę używa, jest ładny, kolorowy i wgl. Mozna wszystko przeglądać, ściągać dokumenty które działają tak po prostu. Ale ogólnie jak chcesz zrobic cos bardziej skomplikowanego to są problemy o których człowiek by mógł nawet nie pomyśleć.
Na przykład aby usunąć wszystkie kontakty z telefonu trzeba połączyć ipada z komputerem przez itunes. I ogólnie do wszystkiego potrzebny jest itunes - nawet jeśli chcesz używać innego programu do zarządzania plikami w ipadzie to i tak itunes musi być zainstalowany. Wiąże się to z tym że każda wymiana plików nie jest łatwa. Sam itunes z kolei jest nie konsekwentny i na pewno nie intuicyjny. Sam musiałem oglądać tutoriale jak zrobić za jego pośrednictwem jakieś prozaiczne rzeczy.
Nie wspomnę też o całej pompie apple na to abyś czuł że masz gorsze urządzenie. Miałem ipada mini 1 z systemem 8, który już zamulał, mimo że na 7 było idealnie płynnie a zbyt dużo funkcji nie doszło. Oczywiście o opcji downgroadu zapomnij...
Myślę , kupię dziewczynie mini 2, w końcu 2 generacje procesora wyżej oraz 2x więcej ram, to na pewno uciągnie ta 8...
A tu nic . Zamula jak mój ipad mini. Jaki z tego wniosek? Urządzenia są specjalnie zamulane przez soft po to abyś kupił najnowsze.... Chore.

No i konkluzja taka - jak stać cie na płatne apki, a do tego lubisz prestiż apple oraz nie chcesz robić nic wymagającego tylko czytać neta, oglądać youtube, czytać książki - polecam. Smartcover, o ile kupisz oryginał naprawdę jest genialny, ipadzik lekki, proporcje ekranu świetne, aparaty naprawdę dobre, i to że jak nie używasz tabletu to nie ciągnie prawie nic baterii (około 5% w tydzień jak jest zgaszony) - to jak najbardziej polecam. Ładny, chudy, metalowy, wygodny.

Jeśli wymagasz czegoś więcej - nawigacji, edycji plików tak jak piszesz etc - nie bierz.

Z alternatyw - jeśli potrzebujesz do zadań raczej profesjonalnych - windows. Tylko ze pamiętaj o ładowarce bo windows po zgaszeniu ekranu i tak po 3 dniach zje cała baterie. Jeśli chcesz coś pośrodku - android.

Pozdro.


Wto 22 Gru 2015, 01:15
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.