forum.X-KOM.PL
https://forum.x-kom.pl/

Rozmywa się tusz na kartce
https://forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=59&t=18338
Strona 1 z 1

Autor:  wielkakasa [ Wto 09 Sie 2022, 09:14 ]
Temat postu:  Rozmywa się tusz na kartce

Czy to jest wina tuszu czy drukarki że jak kapnie woda na wydrukowany papier to tusz przebija na drugą stronę kartki i się rozmywa że niektóre litery mogą stać się nieczytelne. Czytałem w Google artykuły na ten temat ale tam pisało że trzeba dać tuszowi czas na zaschnięcie ale nawet po kilku miesiącach od wydrukowania gdy kartka ma kontakt w wodą to litery się rozmazują to czym się trzeba kierować przy wyborze tuszu albo drukarki żeby tusz był odporny na wodę? Są też takie wydruki z innych drukarek że jak się poleje wodą to jedynie kartka jest mokra i nic więcej. Ja używałem drukarki Brother DCP-145C i jakiś tańszy zamiennik tuszu ale na opakowaniach tego tuszu był też napisany model tej drukarki Brother DCP-145C i też czym się trzeba kierować żeby jak najdłużej działała drukarka z doświadczenia wiem że po 2 latach nawet jak się wymieni tusze na nowe to litery są po wydrukowaniu ledwo widoczne i potem wcale i drukarka przestaje być drukarką jedynie można korzystać ze skanera żeby sobie przenosić książki albo karki na komputer do pdf albo innych formatów.

Autor:  Akashkapoor [ Wto 09 Sie 2022, 20:44 ]
Temat postu:  Re: Rozmywa się tusz na kartce

Horizontal smearing indicates that there are fibers clogged at the bottom of the ink tank. If you notice this kind of problem, then take out the cartridges and start cleaning them. If your ink cartridges are more than a year old, they may have already dried out, or the print heads have become clogged with ink residue.

Autor:  Akashkapoor [ Pią 12 Sie 2022, 21:09 ]
Temat postu:  Re: Rozmywa się tusz na kartce

Akashkapoor napisał(a):
<font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;">Horizontal smearing indicates that there are fibers clogged at the bottom of the ink tank. </font><font style="vertical-align: inherit;">If you notice this kind of problem, then take out the cartridges and start cleaning them. </font><font style="vertical-align: inherit;">If your ink cartridges are more than a year old, they may have already dried out, or the print heads have become clogged with ink residue.</font></font>


https://krnl.run
https://indigocard.ltd

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/