laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 20:41



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Ocena zestawu komputerowego za 10k 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 23 Cze 2014, 22:50
Posty: 11
Post Ocena zestawu komputerowego za 10k
Witam,

Bardzo proszę o ocenę wybranych przeze mnie podzespołów do budowy nowego zestawu komputerowego.

Lista podzespołów

Komputer ma służyć głównie do gier, sporadycznie do obróbki zdjęć, wideo itp. Karta graficzna będzie podłączona do monitora AOC 24 cale 1080p 144hz G-Sync, oraz do telewizora 4k 60hz, który również posłuży do grania w natywnej rozdzielczości 4k. Do zestawu w niedalekiej przyszłości dokupię większy dysk SSD na sata (do gier). Bardzo proszę o opinie, czy warto coś zmienić w podanym wyżej zestawie.

PS: Jak wiadomo ceny procesorów Intela są na chwile obecną nie do przyjęcia, aczkolwiek wole zostać przy tej jednostce czekając aż ceny opadną, bądź kiedy natrafię na jakąś promocję obniżającą koszt całego zestawu o około 1 tys. złotych :D.

Pozdrawiam.


Czw 15 Lis 2018, 13:23
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Ocena zestawu komputerowego za 10k
Z intelem racja, ale myślę, że będzie lepiej od razu wziąć i9-9900K 3.6 GHz 16MB BOX dopłata 700zł, ale później wymiana i7 na i9 będzie tym bardziej nieopłacalna.
Wziąłbym też większy dysk SSD np.: ADATA 480GB M.2 PCIe XPG SX8200


Czw 15 Lis 2018, 20:16
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 23 Cze 2014, 22:50
Posty: 11
Post Re: Ocena zestawu komputerowego za 10k
Blazer napisał(a):
Z intelem racja, ale myślę, że będzie lepiej od razu wziąć i9-9900K 3.6 GHz 16MB BOX dopłata 700zł, ale później wymiana i7 na i9 będzie tym bardziej nieopłacalna.
Wziąłbym też większy dysk SSD np.: ADATA 480GB M.2 PCIe XPG SX8200


Czy i9 9900k nie będzie zdecydowanym overkillem dla samego gamingu? Analizując testy wydajnościowe pod kątem gier i9 nie zyskuje żadnej przewagi w stosunku do i7, w aplikacjach produkcyjnych owszem, jednak nie na tym zależy mi najbardziej. Mam pytanie odnośnie pamięci ram, czy te kości o taktowaniu 3200mhz CL16 wystarczą? - tutaj sugerowałem się stosunkiem ceny do wydajności. Jeśli chodzi o dysk SSD wiadomo pamięci nigdy za wiele. Na M.2 planowałem trzymać tylko system, oraz wszelkie programy oraz aplikacje, do gier planuje zakup SSD na sata 500-1000 gb, z tego co zauważyłem gry na M.2 ładują się tak samo szybko jak na SSD Sata, więc nie chciałem przepłacać, ale różnica w cenie nie jest duża więc myślę że się skusze na ten większy dysk od A-Daty.


Pią 16 Lis 2018, 10:17
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Ocena zestawu komputerowego za 10k
Chodzi o to że przy zakupie różnica pomiędzy i7, a i9 to 700zł i tak naprawdę kupując obecnie i7 niejako blokujesz sobie wymianę procesora na i9, bo skoro teraz zakup "i dziewiątki" stoi pod znakiem zapytania, to tym bardziej w przyszłości wymiana i7->i9 będzie nieopłacalna. Co do ramu to oczywiście im szybciej tym lepiej. W sumie za 130zł więcej są: HyperX 16GB 3600MHz Predator RGB CL17 (2x8GB). Co do SSD na SATA i PCIe, to po prostu te drugie dyski praktycznie wyrównały się cenami z SATA więc skoro w tej samej/podobnej cenie można mieć coś lepszego/szybszego, to moim zdaniem warto.


Pią 16 Lis 2018, 19:47
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Czw 22 Mar 2018, 15:02
Posty: 484
Post Re: Ocena zestawu komputerowego za 10k
Windowsa z płyty DVD zainstalujesz w obudowie, która nie ma miejsca na napęd, jeżeli masz zewnętrzny napęd, lub jak utworzysz bootable na nośniku usb. Do Dark Rocka 4 jest dołączona pasta. Jak za jakiś czas straci swoje właściwości termoprzewodzące, to wtedy wymienisz. RAM wybrał bym 3600Mhz. W dobrej cenie jest SSD Samsung 500GB 2,5'' SATA SSD 860 EVO. Pod tak mocny sprzęt można też dać większą obudowę, aby podzespoły miały chłodniej. Z obudów Fractala warto dopłacić do Define R6. Jest wyciszona, oraz wygodna w czyszczeniu. W cenie Meshify jest większy Phanteks Enthoo Pro M czarna z oknem. Zasilacz dał bym Seasonic Focus 650w z certyfikatem 80 + Platinum, aby zamiast w większą moc zasilacza zainwestować w jego lepszą sprawność, ponieważ 650w spokojnie do tego zestawu wystarczy.


Sob 17 Lis 2018, 21:34
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 23 Cze 2014, 22:50
Posty: 11
Post Re: Ocena zestawu komputerowego za 10k
Dzięki wielkie za pomoc :) Windowsa planuje zainstalować z pendrive, a z dodatkowej pasty zrezygnowałem i użyje tej dołączonej do chłodzenia, mam nadzieje, że nie będę narzekał na jej wydajność i wytrzymałość :) W koszyku również zmieniłem ramy na HyperX 16GB 3600MHz Predator RGB CL17 (2x8GB), zasilacz również wymieniłem na Seasonic Focus 650w z certyfikatem 80 + Platinum, mam nadzieję, że do OC wystarczy. Przy obudowie raczej zostanę, bardzo mi się podoba, do tego ma bardzo łatwy dostęp do wszystkich filtrów. Tutaj małe pytanko, czy dodatkowe 2 wentylatory na topie SilentiumPC Zephyr 140 - 8,9 dBA 700obr wystarczą do wyciągania ciepła w tej obudowie? Na przód planuje dołożyć kolejne 2x SilentiumPC Zephyr 120 PWM, mam nadzieję że przy takiej konfiguracji będzie w miarę chłodno, a na ciszy nie zależy mi aż tak bardzo dlatego chciałbym chociaż trochę na wentylatorach przyoszczędzić :)

Pozdrawiam
Sebatsian


Pon 19 Lis 2018, 14:15
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Ocena zestawu komputerowego za 10k
Jeżeli nie zależy Ci aż tak bardzo na ciszy, to oczywiście:
SilentiumPC Zephyr 140 - 8,9 dBA
SilentiumPC Sigma PRO 120
Będą Ok, tym bardziej że w każdej chwili możesz je wymienić. Wentylatory to akurat najmniejszy problem w przypadku konieczności upgrade'u.


Pon 19 Lis 2018, 23:44
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.