laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 15:01



Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Opinia o zestawie 
Autor Wiadomość
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Sob 02 Wrz 2017, 22:18
Posty: 52
Post Opinia o zestawie
Cześć,
póki laptop w naprawie :cry: postanowiłem roboczo złożyć zestaw na stronie sklepu.

Wyszło mi coś takiego bez urządzeń peryferyjnych: https://www.x-kom.pl/lista/brxf2x03x

Mam kilka pytań:
1. Dopasowałem obudowę do rozmiarów pozostałych podzespołów, ale czy na pewno cooler wejdzie w tę obudowę? Nie chcę wymieniać coolera na inny czy na chłodzenie wodne.
2. Planuję w późniejszym terminie dokupić dodatkowe 2 kości RAM, czy wejdą one do płyty biorąc pod uwagę rozmiar coolera? Kości są nieco ciensze niż w przypadku starszej wersji Venegance czy kości Trident.
3. Czy taki zasilacz wystarczy, czy brać 850W?
4. Dołączone gry (po dodaniu produktów do koszyka) jako gratisy za 1gr (Battlefield i Call of Duty) są w wersji BOX czy cyfrowej?
5. Jest możliwy montaż podzespołów przed wysyłką? Jeżeli tak to czy wysyłany jest zamontowany komputer wraz z opakowaniami po poszczególnych podzespołach? I czy wnętrze obudowy jest w jakiś sposób zabezpieczone? Różnie kurierzy obchodzą się z przesyłkami.


Śro 30 Sty 2019, 21:28
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Opinia o zestawie
1.Spokojnie chłodzenie wejdzie (do obudowy max. to 179mm), mam natomiast wątpliwości co do tego chłodzenie. Znajdziesz zdecydowanie tańsze i wydajniejsze "coolery".
2.Bez przesady, tu wystarczyłby i 650W
3. Cyfrowej-dostajesz kod do realizacji na stronie.
4. Tu musi wypowiedzieć się X-kom.
Moja propozycja, z nieco mniejszym zasilaczem, mocniejszą kartą i lepszym chłodzeniem: https://www.x-kom.pl/lista/4lk04oyqs


Śro 30 Sty 2019, 23:50
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Sob 02 Wrz 2017, 22:18
Posty: 52
Post Re: Opinia o zestawie
A co jest nie tak z coolerem? Nie ukrywam, że też zależy mi na walorach wizualnych zestawu, stąd taka a nie inna karta graficzna czy cooler. Zależy mi na zgodności podzespołów z oprogramowaniem RGB Fusion.


Czw 31 Sty 2019, 11:09
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Czw 22 Mar 2018, 15:02
Posty: 484
Post Re: Opinia o zestawie
W podobnym budżecie dostaniesz wydajniejsze chłodzenie które ma 6 niklowanych ciepłowodów vs 3 miedziaki bez niklu w tym co wybrałeś. Niestety bez ledów. Polecam zerknąć na chłodzenie Nocuta NH-D15S (S - wersja slim przystosowana tak, aby nie skolidować z pamięcią ram), oraz na cooler Macho Le Grande. Ma wygięte ciepłowody i dlatego nie powinien kolidować z ramem. Zasilacz wystarczy ci Seasonic Focus 650w z certyfikatem 80 + Platinum. Ma 10 lat gwarancji. Montaż podzespołów jest możliwy. Bardzo dobrze pakują. Przed uruchomieniem komputera należy pościągać wszystkie folie w tym również te ze środka obudowy. Wskazane jest poczekać dwie godziny przed uruchomieniem komputera, aby nabrał temperatury pokojowej. Tańsze karty RTX 2070 też dobrze wyglądają i mają dobre parametry techniczne, oraz pół-pasywne chłodzenie. Nie musi być koniecznie wypasiony Aorus Extreme, no ale to już Twoja decyzja i nie uszczuplam aspiracji. Jak chcesz w coś zainwestować, to polecam zamiast kosztownej karty i talerzowego dysku HDD kupić SSD 2,5" cala na Sata3, chociaż zależy co chcesz trzymać na drugim dysku. Jak multimedia, zdjęcia itp. to trochę szkoda kasy na SSD i wystarczy HDD, ale jak większość miejsca na dysku 1TB mają zajmować gry, to rozważył bym zakup drugiego dysku SSD. Gry na SSD instalują się szybciej niż na HDD. Wczytują się też troszkę szybciej, chociaż różnica nie jest tak duża jak przy czasie instalacji.


Czw 31 Sty 2019, 18:46
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Opinia o zestawie
Przy SSD gry uruchamiają się i wczytują znacznie szybciej, różnice (większe/mniejsze) zależą jednak od konkretnego tytułu. Instalacja nie ma większego znaczenia, bo przecież nie instalujemy gry codziennie.


Czw 31 Sty 2019, 20:18
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Sob 02 Wrz 2017, 22:18
Posty: 52
Post Re: Opinia o zestawie
Zasilacz raczej podmienię na Seasonic ze względu na okres gwarancji. Z tego, co przeczytałem w sieci to producent sam w pełni produkuje zasilacz, nie korzysta z OEMów jak Corsair. Natomiast w razie czego kupię wersję 750W. Kartę i dyski zostawiam, odpowiadają moim potrzebom.

Co do chłodzenia... Może lepiej poszukać chłodzenia wodnego w tej cenie i wiatraczki przykręcić do górnej części obudowy? Coś to da?
Myślałem o Silentum PC Navis RGB lub Silentum PC Navis Pro, oba w wersji 240. Corsair odpada ze względu na ceny a jak przejrzałem kilka stress testów z i7-7700 z OC do 5 GHz to różnica wynosiła około 2*C na korzyść Corsaira.
Między Navis RGB a Navis PRO jest bardzo niewielka różnica, więc może skuszę się na RGB ze względu na możliwość integracji z RGB Fusion.


Czw 31 Sty 2019, 21:34
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Opinia o zestawie
Fractal Design Celsius S24 (5 lat gwar) możesz śmiało kupić do zestawu.
SilentiumPC Navis RGB 240 - to już budżetowo.

Tak zdecydowanie warto AIO dołożyć niż wydawać na takie klocki 350zł

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Czw 31 Sty 2019, 21:54
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Sob 02 Wrz 2017, 22:18
Posty: 52
Post Re: Opinia o zestawie
Montaż wentylatorów od AIO na górną część obudowy będzie ok, czy trzeba rezygnować z przednich wentylatorów?


Czw 31 Sty 2019, 23:27
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Opinia o zestawie
Śmiało możesz dać na top.

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pią 01 Lut 2019, 00:25
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Sob 02 Wrz 2017, 22:18
Posty: 52
Post Re: Opinia o zestawie
Przemyślałem sobie temat i zdecydowałem się na taki zestaw: https://www.x-kom.pl/lista/yzydra8l0

Z karty trochę zjechałem, bo ledy na wiatrakach będą niewidoczne przy standardowym montowaniu, a szkoda mi zachodu na risery.

Zamiast HDD 1TB dałem mniejszy SSD i taka pojemność mi wystarczy (ważne pliki i zdjęcia mam w chmurze a muzyki słucham ze Spotify). Te dwa SSD starczą na kilka IDE i kilka gier ze Steama.

Obudowę dobrałem pod rozmiar jej samej i możliwości zainstalowania RTX 2070 oraz pod zgodność z Aorus RGB Fusion. Dodałem 3 wentylator taki, jak już są w obudowie. Czy może lepiej ten z tyłu dać na przód a na tył wybrać coś mocniejszego? Chłodzenie wodne będzie zamontowane na górze. Nie szalałem z Corsairem czy Krakenem, bo aż tak znaczących różnic nie ma a cena powala.

Reszta w sumie od początku nie zmieniła się.


Nie 03 Lut 2019, 13:38
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Opinia o zestawie
Zasilacz można by dać nieco mniejszy spokojnie powinien wystarczyć tu i 650W, jeżeli jednak chcesz 750W (bo np. ma większy zakres pracy w trybie pasywnym), to z 10-letnią gwarancją jest: Seasonic 750W Focus+ 80 Plus Platinum BOX, też z certyfikatem 750W.


Nie 03 Lut 2019, 20:03
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Sob 02 Wrz 2017, 22:18
Posty: 52
Post Re: Opinia o zestawie
On jest na pewno lepszy od Corsaira? Nie miałem nigdy zasilacza tej firmy. :(


Nie 03 Lut 2019, 21:52
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Opinia o zestawie
patrykTe07 napisał(a):
On jest na pewno lepszy od Corsaira? Nie miałem nigdy zasilacza tej firmy. :(

Nie tyle może i lepszy, ale na tym samym poziomie.


Pon 04 Lut 2019, 08:23
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Czw 22 Mar 2018, 15:02
Posty: 484
Post Re: Opinia o zestawie
Zarówno Corsar jak i Seasonic robią dobre zasilacze. Niektóre Corsary bazowały na podzespołach Seasonika. :) Godny polecenia jest też BeQuiet, który w kilku modelach bazował na zasilaczach FSP Fortron. Ważna jest sprawność zasilacza. 80+ Platinum to zasilacz o bdb. sprawności. Niżej i taniej 80+ Gold. Skoro do karty 2080Ti rekomendowana moc zasilacza to 650w, to w razie konkretnie czego chcesz brać zasilacz o mocy 750w pod kartę 2070, do której rekomendowana moc zasilacza to 550w. Moim zdaniem zasilacz o mocy 650w wystarczy Ci z zapasem. Ludzie często wybierają produkty z serii Aorus, ale MSI ma też dobre karty z led-ami takie jak GAMING za 2,6k, lub Armor i płytę GAMING EDGE AC w cenie Aorusa Z390. Drugi zestaw lepiej wypada w relacji cena - wydajność. Gladius GD8 ma już w standardzie 3x wentylatory (2x12fi przód / 1x12fi tył).


Pon 04 Lut 2019, 12:17
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Sob 02 Wrz 2017, 22:18
Posty: 52
Post Re: Opinia o zestawie
Gdybym pewnego dnia chciał zrobić OC procesora i karty to te 650W będzie nadal wystarczające?


Pon 04 Lut 2019, 17:08
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.