laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 13:54



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Czy po Win10 już nie będzie nowych 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 20 Maj 2019, 14:05
Posty: 3
Miejscowość: Wrocław
Post Czy po Win10 już nie będzie nowych
Usłyszałem, że Windows 10 ma nie ma mieć już kolejnych następców? Że niby dożywotnie te licencje będą?

Właśnie jestem na etapie konfigurowania zestawy komputerowego i chciałem kupić licencję. Tylko teraz jest z tym chyba sporo problemów. Te wersje w sklepach są OEM za 450-470 zł, ale to jest na 1 maszynę o określonej konfiguracji. Teraz niby zgodnie z prawem możemy nawet odinstalować i sprzedać, ale Microsoft to ma gdzieś i wymija to trikami w licencji, że potem nawet jak się zmieni płytę główną to jest problem? Bazuję na informacjach, które przeczytałem gdzieś w sieci.

Jak to wygląda w praktyce? Co jak kiedyś zmienię płytę i procesor?

_________________
Pozdrowienia z Wrocławia


Pon 20 Maj 2019, 15:04
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 18 Sty 2019, 19:26
Posty: 45
Miejscowość: Waltz'awa
Post Re: Czy po Win10 już nie będzie nowych
Ten SZIT o nazwie WINDOWS10 jest tak głupi że jedną OEMowską licencję mam już na 4 laptopie :-)
Pierwsza licencyja aktyowana online na HP ProBook, druga na HP EliteBook, trzecia też na Elite no i czwarta ponownie.
Ten sam klucz, ta sama brygada, ten sam proc (non stop core-i7)
Ubaw po pachy...
a pamietam czasy gdzie w XP wkładając inną grafę miało się UNLEGAL system...


Wto 28 Maj 2019, 19:46
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 13 Maj 2019, 11:09
Posty: 10
Miejscowość: Katowice / Warszawa
Post Re: Czy po Win10 już nie będzie nowych
No, ale procek masz ten sam, jeśli dobrze zrozumiałem? No i HP.

BOX kosztuje chyba z 50 zł więcej.

Abstrahując od tego, że licencja na jeden konkretny sprzęt jest moim zdanie absurdalna. Ale chyba da się aktywować na nowym, jak się potwierdzi odinstalowanie na tym jednym? Czy OEM na to nie pozwala? Z drugiej strony przecież procesor można wymienić tak samo płytę główną w ramach rozbudowy komputera.


Ostatnio edytowany przez Rmalek, Pią 31 Sty 2020, 15:51, edytowano w sumie 1 raz



Czw 30 Maj 2019, 15:15
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 18 Sty 2019, 19:26
Posty: 45
Miejscowość: Waltz'awa
Post Re: Czy po Win10 już nie będzie nowych
Nie wiem co oni robią z tymi licencjami. Dla mnie osobiście W10 to porażka. Gdy W7 zdechnie (a już zdycha) siłą rzeczy zostanie jedynie MacOS lub jakiś trąbnięty Linuch. Microsoft to nie są już systemy do pracy. Co krok OPINIUJ, OCEŃ, ZADAJ PYTANIE, POMÓŻ ULEPSZYĆ SYSTEM, PRACUJEMY DLA CIEBIE, ZARAZ WSZYSTKO BĘDZIE GOTOWE... a na marginesie takowe jak: TEN PROGRAM ZOSTAŁ ZABLOKOWANY W SYSTEMIE WINDOWS10 I NIE BĘDZIE DZIAŁAĆ. Uznaliśmy że jest niebezpieczny ... i tak bez końca. Dobrze że mam już 49lat i kończę z tym informatycznym syfem.


Czw 30 Maj 2019, 19:53
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 13 Maj 2019, 11:09
Posty: 10
Miejscowość: Katowice / Warszawa
Post Re: Czy po Win10 już nie będzie nowych
Wiem, że 10 jest kiepskim systemem, ale 7 właśnie zaraz wypadnie z obiegu, a ta 10 i tak lepsza niż 8 :D

_________________
Katowice / Warszawa


Ostatnio edytowany przez Rmalek, Pią 31 Sty 2020, 15:51, edytowano w sumie 1 raz



Nie 02 Cze 2019, 19:56
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 18 Sty 2019, 19:26
Posty: 45
Miejscowość: Waltz'awa
Post Re: Czy po Win10 już nie będzie nowych
Czyżby??

http://basewin.pl
http://winclub.pl

Popatrz na modyfikowane Windows 7 i Windows 8.1
Dziesiątka szans nie ma!


Nie 02 Cze 2019, 20:47
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 13 Maj 2019, 11:09
Posty: 10
Miejscowość: Katowice / Warszawa
Post Re: Czy po Win10 już nie będzie nowych
No, ale 7 pewnie niedługo skończą aktualizować, potem przyjdzie pora na 8 i zostanie 10tka. O ile rzeczywiście to prawda, że ma to być ostatni system. Poza tym nowe podzespoły komputerów wymagają często już 10tki (podobno)


Pią 07 Cze 2019, 11:29
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.