laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 19:12



Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Pomoc w upgrade dysku w laptopie 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 22 Maj 2019, 15:08
Posty: 8
Post Re: Pomoc w upgrade dysku w laptopie
Blazer napisał(a):
Dopytam się- nie łatwiej byłoby Ci zainstalować system od nowa, zamiast klonować?


W sumie może by i było. Zwłaszcza że i tak przymierzam się do instalacji Linuksa obok Windowsa, tyle że nie bardzo wiem jak się zabrać za taki proces. Chciałbym uniknąć odpinania dysku HDD. Myślałem też czy nie postawić Linuksa na HDD, a windowsa na SSD+dać mu połowę HDD na pliki. Ale póki jeszcze laptop jest na gwarancji to chciałem zostawić wbudowane aplikacje producenta.


Nie 02 Cze 2019, 09:31
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Pomoc w upgrade dysku w laptopie
HLPKRK napisał(a):
Blazer napisał(a):
Dopytam się- nie łatwiej byłoby Ci zainstalować system od nowa, zamiast klonować?


W sumie może by i było. Zwłaszcza że i tak przymierzam się do instalacji Linuksa obok Windowsa, tyle że nie bardzo wiem jak się zabrać za taki proces. Chciałbym uniknąć odpinania dysku HDD. Myślałem też czy nie postawić Linuksa na HDD, a windowsa na SSD+dać mu połowę HDD na pliki. Ale póki jeszcze laptop jest na gwarancji to chciałem zostawić wbudowane aplikacje producenta.

Skoro jest na gwarancji- wymontuj HDD (schowaj do szuflady). W razie czego ponownie go zamontujesz (a swój SSD wymontujesz) i wyślesz na gwarancji w fabrycznej konfiguracji.
Ściągnij sobie Windowsa 10 ze strony Microsoftu nagraj na pendrive i zainstaluj, dzięki temu będziesz miał laptopa z czystym systemem bez dodatków producenta (ewentualnie te których potrzebujesz sobie zainstalujesz). Jak skończy się gwarancja zamontujesz HDD i go sformatujesz. Linux'a montowałbym również na SSD.
P.S. Jakiego masz laptopa?


Nie 02 Cze 2019, 19:14
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 22 Maj 2019, 15:08
Posty: 8
Post Re: Pomoc w upgrade dysku w laptopie
HP omen 15-ax200nw.

Zatem tak zrobię. Niestety klonowanie dysku się nie sprawdza bo nawet po jego inicjalizacji w zarządzaniu dyskami podczas ponownego uruchamiania nie włącza się program do klonowania tylko normalnie odpada się system. Mam nadzieję że czysta instalacja się powiedzie normalnie


Nie 02 Cze 2019, 20:42
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Pomoc w upgrade dysku w laptopie
HLPKRK napisał(a):
HP omen 15-ax200nw.

Zatem tak zrobię. Niestety klonowanie dysku się nie sprawdza bo nawet po jego inicjalizacji w zarządzaniu dyskami podczas ponownego uruchamiania nie włącza się program do klonowania tylko normalnie odpada się system. Mam nadzieję że czysta instalacja się powiedzie normalnie

Po takiej operacji musisz ustawić kolejność bootowania nośników w Biosie, ewentualnie można odłączyć na chwilę HDD i sprawdzić czy proces klonowania przebiegł prawidłowo.


Nie 02 Cze 2019, 22:37
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 22 Maj 2019, 15:08
Posty: 8
Post Re: Pomoc w upgrade dysku w laptopie
Będę próbował jutro. Gdyby pojawiły się jakieś problemy to zapewne napiszę tutaj. W każdym razie dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi i rady;)


Nie 02 Cze 2019, 23:00
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Pomoc w upgrade dysku w laptopie
Daj znać jak zakończył się rezultat.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 03 Cze 2019, 17:52
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 22 Maj 2019, 15:08
Posty: 8
Post Re: Pomoc w upgrade dysku w laptopie
Gajwer napisał(a):
Daj znać jak zakończył się rezultat.


"Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk ma styl partycji GPT"

Dziwne, bo ustawiałem na taki styl jaki miał oryginalny dysk. Zmieniłem na MBR i próbuje zainstalować.
Może jakieś tipy masz na to?

Zainstalowało się. Jednak system nie startuje z SSD, a z HDD. Mimo ręcznego wybrania SSD do odpalenia. Ładuje się okno windowsa, a potem się przełącza na HDD.

Udało się za 5 razem. Niestety domyślnie nadal startuje z HDD. W jaki sposób zmienić domyślny dysk bootowania?

Kolejna edycja. Śmiga aż miło. Niestety tak szybko, że zapomina zainstalować aktualizacji i sterowników... Nie widzi dedykowanej karty graficznej, nie ma połączenia Bluetooth i takie tam.


Pon 03 Cze 2019, 20:01
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Pomoc w upgrade dysku w laptopie
wejdź w menadżera urządzeń i kliknij nieznane urządzenie->aktualizuj sterownik.


Śro 05 Cze 2019, 21:17
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pon 19 Cze 2017, 21:38
Posty: 52
Post Re: Pomoc w upgrade dysku w laptopie
Dzięki, pomogło. Śmiga aż miło. Dlatego chciałbym teraz dokupić SSD do drugiego komputera. Tym razem nie żadne NVME, wystarczy zwykły SATA III 2,5". Macie jakiś dobry, godny polecenia model 200-500GB?

Druga sprawa. Jak rozwiązać sprawę z zasilaniem? Niestaty zostały wolne tylko takie końcówki jak widać na zdjęciach. Czy rozdzielacz zasilania na 2 wyjścia się tutaj sprawdzi? Po podłączeniu kabla do tych dwóch wolnych portów również tam powinno działać, prawda? Mógłbym odpiąć nagrywarkę, ale jest czasem używana, więc wolę ją pozostawić.

fot1
fot2
fot3


Pią 21 Cze 2019, 20:35
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Pomoc w upgrade dysku w laptopie
Z mniejszych:
Crucial 240GB 2,5" SATA SSD BX500
HP 250GB 2,5'' SATA SSD S700 3D NAND
ADATA 256GB 2,5'' SATA SSD Ultimate SU800 3D NAND
Crucial 250GB 2,5" SATA SSD MX500
Z większych:
Crucial 480GB 2,5" SATA SSD BX500
Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500

Zasilanie:
SHIRU molex->SATA (zasilanie SATA HDD/ODD)


Pią 21 Cze 2019, 23:27
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Pomoc w upgrade dysku w laptopie
Ewentualnie na kościach MLC
ADATA 256GB 2,5'' SATA SSD Ultimate SU900 3D MLC NAND
ADATA 512GB 2,5'' SATA SSD Ultimate SU900 3D MLC NAND

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Sob 22 Cze 2019, 12:20
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.