laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 16:00



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 PC za 3000pln 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 18 Cze 2019, 08:42
Posty: 6
Post PC za 3000pln
cześć, chce kupić PC za około 3000 pln (PC+monitor).

na podstawie analizy własnej, poradników itp zbudowałem własną propozycje.

https://www.x-kom.pl/lista/s0jm7g9oz

- komputer głównie do grania

- przystosowany do przyszłej modernizacji, (stąd ta płyta i zasilacz), za 2 lata chciałbym swobodnie móc wymienić procesor i kartę graficzna na lepszą.

- posiadam dysk SSD i system operacyjny

- RAM planuje jak najszybciej powiększyć do 16

- czy możecie polecić monitor? najlepiej poniżej 500pln



co sądzicie? czy płytę i zasilacz poprawnie dobrałem do przyszłej modernizacji?

co do CPU i GPU wiem że na ten moment spełnią moje oczekiwania.


Wto 18 Cze 2019, 09:07
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: PC za 3000pln
Zestaw jest kompatybilny choć jeżeli ma być przyszłościowy warto by wybrać płytę główną która umożliwi w przyszłości OC.
MSI MPG Z390 GAMING PLUS
Zasilacz osobiście wybrałbym z certyfikatem gold
SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Wto 18 Cze 2019, 16:42
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: PC za 3000pln
A to AsRock nie umożliwia OC?


Wto 18 Cze 2019, 22:06
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 18 Cze 2019, 08:42
Posty: 6
Post Re: PC za 3000pln
czy to samo się tyczy ?
https://www.x-kom.pl/p/454034-plyta-glo ... ing-x.html

dostełm odp na innym forum iż nie opłaca się budować PC do modernizacji za 2lata
"za dwa lata to będą już inne procki , ramy ddr5, płyty, grafiki, dyski - więc sensu nie ma w kupowaniu na zapas [tym bardziej że nie ma z czego budżet niewielki] po co masz starego rumpla reanimować - sprzedajesz i bierzesz następnego"

ile w tym prawdy? jest szansa że nie bedzie już podsepołów pasujących do moje płyty za 2-3 lata? (nowych)


Śro 19 Cze 2019, 08:23
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: PC za 3000pln
grinchoo napisał(a):
czy to samo się tyczy ?
https://www.x-kom.pl/p/454034-plyta-glo ... ing-x.html

dostełm odp na innym forum iż nie opłaca się budować PC do modernizacji za 2lata
"za dwa lata to będą już inne procki , ramy ddr5, płyty, grafiki, dyski - więc sensu nie ma w kupowaniu na zapas [tym bardziej że nie ma z czego budżet niewielki] po co masz starego rumpla reanimować - sprzedajesz i bierzesz następnego"

ile w tym prawdy? jest szansa że nie bedzie już podsepołów pasujących do moje płyty za 2-3 lata? (nowych)

Może tak być, szczególnie że jest to intel, który potrafi wprowadzać na rynek co generacja nowe chipsety i podstawki które nie są np. zgodne z poprzednią generacją.
Za 2-3 lata jest duża szansa że nie kupisz nowego procesora/zakup nie będzie opłacalny, ale oczywiście używki jak najbardziej.


Śro 19 Cze 2019, 12:08
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 18 Cze 2019, 08:42
Posty: 6
Post Re: PC za 3000pln
a jak bym poszedł w AMD, z ryzen 5 2600?
z tego co wiem tam rzadziej się coś zmienia. jak długo jest obecna konfiguracja (chipsety i podstawki)? są jakieś informację co do wprowadzenia nowych?


Śro 19 Cze 2019, 12:22
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: PC za 3000pln
Aktualnie podstawka AMD, czyli AM4 nie zmienia się od dłuższego czasu- można by powiedzieć że już wchodzi 3-generacja chipsetów, a nadal gniazdo jest to samo i nawet na starszym chipsecie uruchomimy nowsze procesory (z małymi wyjątkami).
Niedługo będą nowe procesory i chipsety.


Śro 19 Cze 2019, 17:46
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.