laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 15:40



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 5200 zł Komputer (kompletny) do pracy / biura 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 27 Maj 2012, 14:09
Posty: 46
Post 5200 zł Komputer (kompletny) do pracy / biura
- Jaki jest Twój budżet na komputer?
5200 zł

- Czy zestaw ma zawierać samą jednostkę centralną czy również system operacyjny, monitor, peryferia (myszka, klawiatura, głośniki, listwa zasilająca itp.)?
Jednostka centralna, system Win10, Monitor min. 23', myszka i klawiatura

- Opisz zastosowanie komputera (precyzyjnie)
Office 2019 (word, excel, poczta, powerpoint), Corel/Photoshop (grafika wysokiej rozdzielczości), sporadycznie prosta obróbka plików video (przycinanie, łączenie, pewnie również jakości 4k), obsługa stron www / sklepów internetowych

- Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?
Chcę kupić nowy, minimum 23'/24'

- Czy masz zamiar podkręcać podzespoły (procesor, RAM, karta graficzna)?
NIE

- Czy posiadasz części ze starego komputera np. dysk twardy ATA lub SATA, napęd optyczny, obudowa, peryferia?
NIE

- Czy komputer będzie w niedługim czasie lub w przyszłości rozbudowywany?
NIE

- Określ priorytet komputera - wydajność/cisza/energooszczędność
wydajność / cisza

- Wymagania dodatkowe:
Podzespoły nie gorsze niż:
- monitor minimum 23'
- system Win10
- procesor i5/i7
- RAM 16GB
- Dysk: SSD 480GB + może być jakiś 1TB HDD (ale niekoniecznie, bo mam duży zewnętrzny)
- karta graficzna, zasilacz oraz płyt główna, które to ogarną
- peryferia: klawiatura i mysz najlepiej bezprzewodowe
- karta sieciowa dobrze gdyby była również bezprzewodowa, bluetooth mile widziany, obudowa z wejściami USB również z przodu
- napęd optyczny

Co myślicie o All-in-One, typu:
https://www.x-kom.pl/p/476066-all-in-on ... x1050.html
https://www.x-kom.pl/p/513055-all-in-on ... mx110.html
https://www.x-kom.pl/p/507989-all-in-on ... p-215.html

Fajnie wyglądają i nie zajmują miejsca - ale akurat miejsce na Desktop mam i chyba będzie on lepszym wyborem (mocniejszy za tą samą cenę + możliwość rozbudowy kiedyś?).


Czw 05 Wrz 2019, 07:49
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: 5200 zł Komputer (kompletny) do pracy / biura
Troszkę ponad budżet, ale ma b.dobry 27" monitor z matrycą IPS oraz 100%sRGB. Co najważniejsze jego rozdzielczość to już WQHD.
https://www.x-kom.pl/lista/p182m7io7
Myślę, że to dobry punkt wyjścia do ewentualnych zmian-monitora bym raczej nie zmieniał.


Czw 05 Wrz 2019, 22:33
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: 5200 zł Komputer (kompletny) do pracy / biura
Podstawowy zestaw https://www.x-kom.pl/lista/dwv9xfqko
Do tego karta graficzna przynajmniej RX570 choć osobiście wybrałbym Palit GeForce GTX 1660 Dual 6GB GDDR5

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pią 06 Wrz 2019, 13:42
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 27 Maj 2012, 14:09
Posty: 46
Post Re: 5200 zł Komputer (kompletny) do pracy / biura
Poskładałem sobie różne wypowiedzi z forum i wyszedł mi taki zestaw:

PROCESOR: Intel Core i7-9700 - 1569 zł
PŁYTA GŁÓWNA: ASRock Z390 PHANTOM GAMING 4 - 469 zł
KARTA GRAFICZNA: Palit GeForce GTX 1660 Dual 6GB GDDR5 - 1059 zł
RAM: HyperX 16GB 3200MHz Predator Black CL16 (2x8GB) - 389 zł
DYSK: Transcend 1TB M.2 PCIe NVMe 220S - 649 zł
ZASILACZ: be quiet! Pure Power 11 CM 500W 80 Plus Gold - 329 zł
CHŁODZENIE PROCESORA: SilentiumPC Fera 3 120mm - 105 zł
OBUDOWA: Fractal Design Define S USB 3.0 - 339 zł
KLAWIATURA: HP Pavilion 600 (czarny) - 249 zł
MYSZ: Logitech G305 LIGHTSPEED czarna - 239 zł
NAGRYWARKA (ZEWNĘTRZNA): Lite-On eBAU108 Slim USB czarny BOX - 85 zł
SYSTEM: Microsoft Windows 10 Home PL 64bit OEM DVD - 499 zł
MONITOR: iiyama XUB2792QSU czarny - 1379 zł
lub
MONITOR: LG 34UM69G - 1399 zł

SUMA: 7359 zł - niestety sporo przekracza zakładany budżet. W związku z tym, mam kilka pytań. Będę wdzięczny za odpowiedzi i porady:
1. Po pierwsze, czy wszystko z tym zestawem OK, czy nie ma jakichś błędów, niekompatybilności lub coś jest zbyt mocne w porównaniu z pozostałymi podzespołami albo czegoś mu może brakuje?
2. Czy do moich zastosowań ten zestaw nie jest za mocny i za drogi? A jeżeli tak, to z czego byście zeszli w dół (proszę o podanie co czym zastąpić).
3. Procesor ma wbudowaną grafikę, czy dodatkowa karta graficzna jest wskazana do moich potrzeb? I na jakiej zasadzie współpracowałyby te dwa układy graficzne. Może jakiś słabszy procesor (bez zintegrowanej grafiki) z tą kartą? Gdyby odrzucić kartę, bardziej zbliżyłbym się do zakładanego budżetu.
4. RAM - czy te 3200 MHz będą wykorzystane z tą płytą główną, czy może wstawić tu jakąś słabszą i tańszą pamięć, która nie obniży wydajności zestawu?
5. Dysk twardy - w sumie mam zewnętrzny magazyn kilka TB, więc tu mógłbym wziąć o połowę mniejszy i zaoszczędzić 300 zł.. Jeśli tak, to jaki wybrać do tego zestawu?
6. Monitor - może coś tańszego i nieco mniejszego (obecnie mam 23/24 calowego Della i jest OK - ale muszę kupić kolejny, bo tego oddaje z dotychczasowym zestawem). Szczególnie obawiam się, czy ten LG nie byłby za duży, choć z drugiej strony mogłoby się okazać, że super się na nim pracuje..
7. Klawiatura/Mysz - może tutaj coś ciekawego, a tańszego, bądź równie dobrego, ale przewodowego?
8. Czy pozostałe składniki można zastąpić słabszymi i tańszymi, które będą jednak wystarczające do moich potrzeb (podanych w 1 wątku).
9. Czy usługa złożenia w x-kom jest coś płatna i czy system jest jakoś wstępnie zainstalowany? Zastanawiam się nad podziałem dysku - ile potrzebuje system, aby nie było w przyszłości problemu? I czy w x-kom mi to dzielą, czy zestaw przychodzi z niezainstalowanym systemem i niepodzielonym dyskiem i wszystko robię sam?

Przepraszam za tyle pytań.. Gdyby ktoś jednak był chętny na nie odpowiedzieć, byłbym bardzo wdzięczny :)


edit - po przemyśleniu zejdę z dyskiem SSD o połowę i klawiatura/mysz tańsza - czy ten zestaw jest w miarę logiczny?
PROCESOR: Intel Core i7-9700 - 1569 zł
PŁYTA GŁÓWNA: ASRock Z390 PHANTOM GAMING 4 - 469 zł
KARTA GRAFICZNA: Palit GeForce GTX 1660 Dual 6GB GDDR5 - 1059 zł
RAM: HyperX 16GB 3200MHz Predator Black CL16 (2x8GB) - 389 zł
DYSK: ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro - 369 zł
ZASILACZ: be quiet! Pure Power 11 CM 500W 80 Plus Gold - 329 zł
CHŁODZENIE PROCESORA: SilentiumPC Fera 3 120mm - 105 zł
OBUDOWA: Fractal Design Define S USB 3.0 - 339 zł
KLAWIATURA+MYSZ: Microsoft Wireless Desktop 900 - 199 zł
NAGRYWARKA (ZEWNĘTRZNA): Lite-On eBAU108 Slim USB czarny BOX - 85 zł
SYSTEM: Microsoft Windows 10 Home PL 64bit OEM DVD - 499 zł
MONITOR: iiyama XUB2792QSU czarny - 1379 zł
SUMA: 6790 zł


Pią 20 Wrz 2019, 02:02
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: 5200 zł Komputer (kompletny) do pracy / biura
Wszystko można zastąpić tańszymi odpowiednikami, najbardziej zastanawia mnie obróbka video, bo to dosyć wymagające zadanie, jeżeli będzie to jednak robione sporadycznie i będą to jakieś krótkie filmy, to można zejść tu do i5.
Kolejny element to płyta główna i pamięć- tu rzeczywiście cena płyty jest ale z drugiej strony różnica pomiędzy sensowną B360 a z 390 to tylko 100zł więc pozostałbym przy tym co jest.
Co do karty graficznej, to wszystko rozbija się o to czy chcesz mieć możliwość wyświetlania obrazu na więcej niż 3 monitorach, i ponownie czy chcesz korzystać z dedykowanej karty do obróbki wideo-jeżeli nie, to wystarczy integra. W sumie jak zdecydujesz, że karta graficzna jest Ci potrzebna to po prostu ją kupisz i dołożysz do zestawu-z tym nie ma problemu, a można sporo zaoszczędzić.
Skracając temat, jeżeli obróbka wideo nie jest priorytetem to spokojnie wystarczy Ci zestaw z procesorem i5, bez karty. Nie rezygnowałbym natomiast z 1TB SSD.
Zestaw mógłby wyglądać tak (obudowa, karta i myszka to kwestia gustu więc można wymienić na coś innego) https://www.x-kom.pl/lista/n5upw82da


Ostatnio edytowany przez Blazer, Nie 22 Wrz 2019, 22:34, edytowano w sumie 1 raz



Sob 21 Wrz 2019, 10:36
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 27 Maj 2012, 14:09
Posty: 46
Post Re: 5200 zł Komputer (kompletny) do pracy / biura
Nie działa link z Twoim zestawem?

Obróbka video - czasem coś się pojawi i wykonuję jakieś raczej proste zadanie (np. wycięcie fragmentów z dłuższego filmu i sklejenie ich w krótszą całość), ale to może raz na rok.
Nie będę miał raczej możliwości późniejszej rozbudowy komputera. Zakup musi być jednorazowy :)
Ale za to mogę zwiększyć teraz budżet nawet do tego co wyszło, czyli ok. 6,8k.
Chce wydać to na jak najlepszą konfigurację, aby na kilka lat był spokój i żebym mógł spokojnie wykonywać zadania.
Co do SSD 1TB, to mam do dyspozycji dysk zewnętrzny 2TB oraz 20TB na dyskach sieciowych, więc nie zależy mi jakoś bardzo na dużym dysku w tym zestawie. Chyba, że ten dysk ma jeszcze jakieś zalety, poza rozmiarem, których nie dostrzegam?


Ostatnio edytowany przez texwit, Nie 22 Wrz 2019, 22:39, edytowano w sumie 1 raz



Nie 22 Wrz 2019, 22:27
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: 5200 zł Komputer (kompletny) do pracy / biura
Poprawione.


Nie 22 Wrz 2019, 22:35
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 27 Maj 2012, 14:09
Posty: 46
Post Re: 5200 zł Komputer (kompletny) do pracy / biura
OK. Dzięki za poradę. Mam nad czym myśleć :)


Nie 22 Wrz 2019, 23:07
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.