laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 16:21



Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
 Smartfon do 900zł nie za duży do 5.5 cala 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 30 Lip 2015, 14:53
Posty: 17
Post Smartfon do 900zł nie za duży do 5.5 cala
Witam,
Potrzebuje kupić mamie telefon bo jej nokia dogorewa, zdecydowała się wskoczyć na głęboką wodę i chce koniecznie smartfona (bo już wstyd ze zwykłym telefonem).
Co powinien posiadać telefon:
- dobry aparat (robi sporo zdjęć),
- dobra bateria (dużo rozmawia),
- ma być ładny i mieć "kobiecy kolor", czytaj nie czarny :)
- ma być nie za duży, maksymalnie do 5.5 cala, najlepiej nawet mniej.

Budżet to 900zł ale może być nawet dużo tańszy telefon, nie potrzeba maszyny do gier i filmów, podejrzewam że nawet przeglądarka do internetu nie będzie używana.
Zdaję sobie sprawę że z tymi wymiarami będzie ciężko znaleźć coś nowego bo teraz same "telewizory" się produkuje powyżej 6 cala, ale nie chce jej też kupić jakiegoś przestarzałego smartfona co się będzie sporo wieszał.

Proszę o radę bo nie mam pojęcia jakie modele nawet porównać.


Pon 07 Paź 2019, 12:26
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Smartfon do 900zł nie za duży do 5.5 cala
No, żebyś się nie zdziwił jak mama po jakimś czasie zacznie używać Facebook'a i Messenger'a- wiem bo też na początku myślałem że będzie inaczej, a teraz pakiet 15GB co miesiąc musi być :).
Wracając do tematu, w zakresie 5,5-6" coś ciekawego się znajdzie. Zauważ, że nowe smartfony pomimo większej przekątnej mają takie same wymiary jak stare 5,5". Wynika to z faktu, że w nowych modelach wyświetlacz wypełnia całą powierzchnię i nie ma znanych ze starszych modeli czarnych ramek. Dlatego też nie zrażaj się, że smartfony które zaproponuje są ciut większe (jeżeli chodzi o przekątną) od tego czego oczekiwałeś.
Żeby nie było problemów, tak czy inaczej wybieraj smartfony z min. 3GB pamięci ram i procesorem Qualcomm/Exynos/Kirin. Nie specjalnie przepadam za Mediatekiem, dlatego też ich nie polecam (może te nowe Helio P90 w jakiś sposób mnie przekonają).
Przechodząc do propozycji:
Bezramkowy Samsung A20 w dwóch kolorach:
Samsung Galaxy A20e white
Samsung Galaxy A20e coral
Z podwójnym aparatem tylnym.
Nieco taniej i obecnie w bardzo dobrej ofercie dostaniesz też:
Motorola One 4/64GB Dual SIM biały + etui + 64GB
Motorola One 4/64GB Dual SIM biały + etui
Powiedziałbym, że jest nawet lepsza od Samsunga, bo ma już 4GB pamięci + 64GB na dane, do tego posiada lepszy ekran (o wyższej rozdzielczości) i typu IPS.

Na koniec dorzucę jeszcze sprawdzony model od Xiaomi- chińskiego producenta, który udowadnia, że nie wszystko z Chin jest niskiej jakości.
Xiaomi Redmi Note 5 3/32GB Blue
Dosyć tani, ale sprawdzony model z pojemnym akumulatorem i b.dobrym wyświetlaczem w świetnej cenie. Niestety jest tu już prawie 6".

Wszystkie w/w telefony dobierałem też ze względu na kobiecy styl, choć zdaje sobie sprawę, że jest to kwestia mocno indywidualna.

P.S. Na koniec pokuszę się jeszcze o porównanie smartfona 5,5" z grubymi ramkami oraz w/w Samsunga z wyświetlaczem 5,8"
HTC Desire 12 3/32GB Dual SIM czarny_________________ Samsung Galaxy A20e white
Wymiary:
Wysokość 148,5 mm _________________________________ Wysokość 147,2 mm
Szerokość 70,8 mm __________________________________ Szerokość 69,5 mm
Grubość 8,2 mm ____________________________________ Grubość 8,3 mm

Jak widać Samsung pomimo większego o 0,3" ekranu jest nawet mniejszy od 5,5" HTC.


Pon 07 Paź 2019, 20:16
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 30 Lip 2015, 14:53
Posty: 17
Post Re: Smartfon do 900zł nie za duży do 5.5 cala
Dzięki za propozycje.
Dokładnie tak jak piszesz od razu zacząłem patrzeć na rozmiar telefonu bo z tymi ekranami w calach to nie ma sensu się tym sugerować.
Motorola > Samsung
Poczytałem trochę i opinie Samsunga są średnie, szczególnie często pojawia się zarzut przegrzewania się i zamulania mimo tego że procesor jest chłodny, coś nie zagrało w tej konstrukcji ewidentnie.
Co prawda Samsung wizualnie lepiej ale po co się denerwować w użytkowaniu.
Od razu zaprzestałem szukać telefonów poniżej 500zł z tym syfiastym prockiem mediatek.
Ja bym brał Xiaomi w tej cenie no ale to ja i niestety wszystkie odpadają przez preferencje przyszłego użytkownika.

W weekend zaproponuje białą Motorolę, może się uda :)


Śro 09 Paź 2019, 11:28
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Czw 22 Mar 2018, 15:02
Posty: 484
Post Re: Smartfon do 900zł nie za duży do 5.5 cala
Lepszy parametrami jest Samsung Galaxy A40 z matrycą 5,9" AMOLED.
Samsung Galaxy A40 Black
Samsung Galaxy A40 White
Galaxy A40 został wyposażony w ośmio rdzeniowy procesor, 4GB RAM, 64GB pamięci. A40 waży zaledwie 142gramy.

Xiaomi Redmi Note 7 4/64GB Neptune Blue
Fajny jest też Xiaomi Redmi Note 7. Ma wprawdzie ekran o przekątnej 6,3", ale z cienkimi ramkami, które zmniejszają jego gabaryty.


Nie 13 Paź 2019, 02:13
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Smartfon do 900zł nie za duży do 5.5 cala
@pabloesc, dlaczego podajesz telefony, które przekraczając znacznie zakładany budżet lub mają przekątną o którą autor zdecydowanie nie prosił (6,3"!!!) ???
W takiej cenie te samsungi mają mocną konkurencję, więc ich "lepsze parametry" nie zachwycają bo konkurencja oferuje to samo.


Nie 13 Paź 2019, 04:37
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Czw 22 Mar 2018, 15:02
Posty: 484
Post Re: Smartfon do 900zł nie za duży do 5.5 cala
@Blazer
Racja. 6,3 jest wygodne do przeglądania neta, ale trochę duże. To w takim razie Samsung 5,8" z Twojej propozycji, lub
Xiaomi Mi A3 4/64GB Blue
Mi A3 z ekranem 6" cali.

LG Q7 Czarny
Z mniejszych modeli LG Q7 oprócz koloru również spełnia wszystkie wymagania Autora. Jest lekki a ekran 5,5" 18:9 wygodnie leży w dłoni.


Nie 13 Paź 2019, 06:47
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Smartfon do 900zł nie za duży do 5.5 cala
Mi A3 nadal powyżej 6".
Q7 z procesorem MediaTek, cóż w tej klasie wolę telefony ze Snapdragon'em, no i te grube ramki. Względem Motoroli słabo to wygląda, mniejsza ilość pamięci ram, mniejsza ilość pamięci wewnętrznej i Q7 jest do tego droższy :?
Nie wiem po co te propozycje, chyba żeby tylko zaistnieć.


Nie 13 Paź 2019, 08:44
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Czw 22 Mar 2018, 15:02
Posty: 484
Post Re: Smartfon do 900zł nie za duży do 5.5 cala
Apple iPhone 6s Plus 32GB Space Gray
Smartfony do 5,5" oprócz Appla iPhona, który jest ponad budżet, to w większości budżetowe serie takie jak choćby Xiaomi Redmi 7A z ekranem 5,45".
Xiaomi Redmi 7A 32GB Dual SIM LTE Gem Blue

W budżecie do 900zł można wymagać więcej pamięci RAM i większego ekranu z wyższą rozdzielczością, oraz lepszego aparatu, stąd w mojej propozycji znalazło się kilka propozycji z większymi matrycami. Ciekawymi smartfonami z wyższej półki wykonania w niewygórowanej cenie są też Samsung i LG z Twojej propozycji. Taki Samsung A20E 5,9", czy Motorola 5,8" waży tyle co budżetowy 5,5", więc moim zdaniem warto dopłacić.


Nie 13 Paź 2019, 23:36
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Smartfon do 900zł nie za duży do 5.5 cala
Heheh, rozumiem że musisz odpowiadać z propozycjami które są bez sensu :).


Pon 14 Paź 2019, 08:14
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 19 Lis 2015, 19:51
Posty: 30
Post Re: Smartfon do 900zł nie za duży do 5.5 cala
A co powiesz na Xaomi mi A 2 lite?

Plusy

Rozmiar ekranu 5,84 ale na prawde dobrze leży w dłoni
Bateria 4000 mAh co daje nawet do 7 h na ekranie
Co do wyglądu fakt tył jest brzydki jak noc choć są wersje niebieskie
Da się to rozwiązać przez kupienie etui udającego szklaną obudowe
Przód mi się podoba ale to kwestia gustu
Aparat cudem nie jest ale jest ok. Jeżeli chciałbyś coś małego to wtedy xiaomi 9se ale to koszt ok 1200-1300 na dobrej promocji
Dobre aparaty ma Redmi Note7 i Note 8
Pierwszy to deska do krojenia a drugi przekracza budżet bo to koszt 1100 zł
A7 wymienione powyżej jest małe i ma bardzo wydajną baterie ale jeżeli chodzi o aparat i estetyke to nie ma o czym mówić
No i 2 gb ram kontra 4gb( są dwie wersje a2 lite 3gb i 4 gb)

Małe i ładne telefony to A20 ale czy czymś szczególny się wyróżniają to bym nie powiedział- choć wyglądem i gabarytami zachwycają

Życzę powodzenia w szukaniu

_________________
www.sprawdzamypromocje.pl blog o promocjach i rabatach bierdonka ,lidl tesco


Wto 15 Paź 2019, 20:46
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 30 Lip 2015, 14:53
Posty: 17
Post Re: Smartfon do 900zł nie za duży do 5.5 cala
Dziękuję za propozycje.
Ja bym brał Xiaomi lub motorolę ale w weekend stało się coś nieprzewidywalnego... Zanim w ogóle coś zaproponowałem usłyszałem:
"Chcę Samsunga" i zamiast wybierać pomiędzy telefonami to wybieraliśmy kolory, czy biały czy koralowy! :lol:

Także będzie Samsung Galaxy A40 w kolorze białym :mrgreen:
Chyba jedyny sensowny Samsung w tych pieniądzach. W zasadzie to spełnia prawie wszystkie kryteria, może po za baterią.


Śro 16 Paź 2019, 23:00
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.