laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 14:58



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Ram i dysk SSD do GL552VW 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 17 Paź 2019, 19:38
Posty: 3
Post Ram i dysk SSD do GL552VW
Witam bardzo serdecznie, planuję usprawnić działanie swojego laptopika z płytą głowną: GL552VW
Planuje dołożyć do niego ramu i dysk ssd ale chce się jeszczę na 100% upewnić czy wszystko dobrze zamawiam i czy będzie śmigało.
Dysk SSD
Pamięć Ram
Wszystko będzie ok? Czy macie może jakieś ciekawsze propozycje tych produktów? :?


Czw 17 Paź 2019, 20:10
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Ram i dysk SSD do GL552VW
Sprawdź dokładnie jaki ram aktualnie posiadasz, wydaje mi się że powinno być
GOODRAM 8GB 2400MHz CL17
Dysk wymieniłbym na PNY 250GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 21 Paź 2019, 09:39
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 17 Paź 2019, 19:38
Posty: 3
Post Re: Ram i dysk SSD do GL552VW
Sprawdziłem dokładnie ram i tak jak podałem wcześniej był to 2133MHz CL15 i wszystko śmiga.
System natomiast nie wykrywa mi tego dysku ssd, nie ma go w ,,zarządzaniu dyskami" ani w biosie i nie mam zielonego pojęcia jaka może być tego przyczyna. Jakieś pomysły?


Śro 23 Paź 2019, 18:12
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Ram i dysk SSD do GL552VW
Aktualizowałeś BIOS?
Generalnie powody mogą być dwa- laptop nie obsługuje dysków PCIe- co wynikałoby ze specyfikacji na stronie X-kom:
ASUS GL552VW-DM777T i7-6700HQ/8GB/1TB/Win10 GTX960
Z drugiej strony Asus gdzieś tam małymi literkami daję jednak pewną nadzieję: https://www.asus.com/pl/ROG-Republic-Of ... fications/
Jeżeli nie zaktualizowałeś Biosu- zrób to w pierwszej kolejności i daj znać czy jest lepiej.


Śro 23 Paź 2019, 21:32
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 17 Paź 2019, 19:38
Posty: 3
Post Re: Ram i dysk SSD do GL552VW
Aktualizacje biosu zupełnie nic nie zmieniła. Wychodzi więc chyba na to że oficjalna strona asusa wprowadziła mnie w błąd i kupiłem zły dysk...
Image
Znakomicie...


Śro 23 Paź 2019, 23:23
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Ram i dysk SSD do GL552VW
Możesz jeszcze spróbować tego sposobu:
Cytuj:
I just recently bought the ACHI version of the sm951 and I can't get the laptop to recognize it either.

Here is a link to what I bought: http://www.newegg.com/Product/Produc...82E16820147425

I've been on with Asus support multiple times and the latest time they gave me the following instructions:

1. Go to BIOS >> Advance Settings
2. Change SATA Mode to IDE/AHCI (backward compatible) in PCI Storage Configuration
3. Set SATA Support to All Devices
4. Enable CSM and set

Boot Device control: UEFI and Legacy OPROM
Boot from Storage Devices: Legacy Only
Boot from Network Devices: Legacy Only
Boot from PCI-E/PCE Expansion Devices: UEFI Driver First

5. Disable Secure Boot (Set to Other OS)
6. Set Booting Order: 1st priority M.2 SSD 2280, 2nd DVD-ROM
7. Install Windows at selecting disk step, at drive option, delete any partition of M.2 SSD

If the M.2 SSD is not showing in the BIOS then you will need to try a different M.2 SSD.

https://rog.asus.com/forum/showthread.p ... r-M-2-Slot


Czw 24 Paź 2019, 00:16
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.