laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 11:48



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 5700XT problemy 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 13 Sty 2019, 17:34
Posty: 11
Post 5700XT problemy
Zakupiłem niedawno kartę graficzną gigabyte 5700XT gaming oc.
I od wmontowania w komputer mam z nią problemy. Są to problemy natury software'owej. Różnego rodzaju bsod'y, czarny ekran, ścinki i tym podobne.
Update'owałem jej sterowniki oraz bios, odinstalowywałem poprzednie drivery. Udało mi się częściowo zneutralizować problemy ale pozostaje dalej losowo wypadający czarny ekran (ekrany(2) tracą sygnał, słychać dalej dźwięki np. z yt, komputer nie reaguje, wiatraki się kręcą)
Sprawdzałem czy karta czasem się nie przegrzewa ale logi z hwinfo pokazują stanowczo, że nie (~80*C) i dodatkowo wrzuciłem ją na 20 min do Furmarka. Bez zająknięcia.
Pytanie brzmi czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co mogę zrobić aby ją ustabilizować.
Spec: R2700x@stock | msi B450 tomahawk | g.skill ripjaw@3200mhz(xmp) | PSU seasonic 650W | Gigabyte 5700XT gaming oc @ stock

Karta fabrycznie przyszła z lekko wygiętymi blaszkami od heat exchanger'a (https://imgur.com/a/MCddjM0)

Wiem że chcę ją zwrócić i mam do wyboru 3 kombinacje:
-Wymiany towaru z wadą fabryczną i wytestowanie nowej
-Wymiany towaru z wadą fabryczną i 14 dniowy zwrot
-14 dniowy zwrot
Nie chcę zrobić wtopy i gdy wybiorę np. opcję 3 to powiedzą mi w sklepie że ją uszkodziłem dlatego tez proszę o radę


Nie 17 Lis 2019, 20:04
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: 5700XT problemy
Może i dziwne pytanie, ale masz najnowszy Bios płyty głównej?


Nie 17 Lis 2019, 21:06
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 13 Sty 2019, 17:34
Posty: 11
Post Re: 5700XT problemy
https://pl.msi.com/Motherboard/support/B450-TOMAHAWK
Posiadam E7C02AMS.1C0
Najnowszy non-beta 7C02v1C i ten wybrałem do update'u
Mogę spróbować jeszcze z wersją beta ale wątpię żeby pomogło.


Nie 17 Lis 2019, 22:05
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 22 Lis 2013, 10:50
Posty: 25
Post Re: 5700XT problemy
A jak dziennik zdarzeń systemu windows, sprawdzałeś ramy, sprawdzałeś dysk? Kiedy zakupiłeś komputer?

ps. łatwiej od szukania błędów w windows, jak to napisałeś software'owych jest czysta instalka, spróbuj (o ile to możliwe) zainstalować system na innym dysku, żebyś nie musiał formata robić. Użyj oficjalnej strony do pobrania najnowszego obrazu systemu windows + pendrive + rufus


Pon 18 Lis 2019, 08:32
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 13 Sty 2019, 17:34
Posty: 11
Post Re: 5700XT problemy
Komputer zakupiłem w styczniu tego roku i do tego czasu wszystko ładnie śmigało na gtx950, od zakupu rx5700 są problemy.
W logach raczej czysto, a ram i dyski był nietykany od prawie roku.

Dodatkowo wczoraj coś mnie podkusiło i zrobiłem jeszcze benchmarka 'userbenchmark' i o zgrozo!
Benchmark może nie jakiś wystrzałowy ale takiej rozbieżności w wynikach się nie spodziewałem(# określa kolejne podejście):
#1 GPU: AMD RX 5700-XT - 42.6%
#2 GPU: AMD RX 5700-XT - 99.5%
#3 GPU: AMD RX 5700-XT - 114.7%
#4 GPU: AMD RX 5700-XT - 45.2%
#5 GPU: AMD RX 5700-XT - 45.2%
Pozostałe podzespoły miały rozbieżność w wynikach w granicach 1%
Jak patrzyłem to gpu jakoś się bardzo nie grzało podczas testów.

Nie wydaję mi się żeby taki rozstrzał był normalny.


Pon 18 Lis 2019, 10:10
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: 5700XT problemy
Jeżeli to nie problem, to spróbowałbym tego beta.


Pon 18 Lis 2019, 20:29
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.