laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 23:57



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 PC dla rodziców 2500 - 3000 całość 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 02 Cze 2017, 21:50
Posty: 16
Post PC dla rodziców 2500 - 3000 całość
Cześć, przed samym cyber monday rodzice poprosili mnie o wymyślenie jakiegoś zestawu do 2,5-3k (ale blizej dolnej granicy) jednak zanim sam bym ogarnął co i jak w komputerowym świecie to mielibyśmy już 2020 ;)

- Jaki jest Twój budżet na komputer? do 3000
- Czy zestaw ma zawierać samą jednostkę centralną czy również system operacyjny, monitor, peryferia (myszka, klawiatura, głośniki, listwa zasilająca itp.)? jednostka centralna, monitor IPS 24" FHD z regulacja wysokości i tiltem, przydałaby się klawiatura podświetlana na biało,nagrywarka, win10 z klucza allegro prawdopodobnie
- Opisz zastosowanie komputera (precyzyjnie) : Przeglądanie zdjęć, prace biurowe word/excel, jutuby i inne internety z kilkoma kartami generalnie same podstawowe zastosowania
- Czy masz zamiar podkręcać podzespoły (procesor, RAM, karta graficzna)? NIE
- Czy posiadasz części ze starego komputera np. dysk twardy ATA lub SATA, napęd optyczny, obudowa, peryferia? SSD Kingston HyperX Savage 240GB
- Określ priorytet komputera - wydajność/cisza/energooszczędność - z tych trzech to cisza ale nie ma się co nad tym spuszczać
- Wymagania dodatkowe - chciałbym aby obudowa weszła w miejsce starego PC max szer 210 x gł 420 x wys 470

Da się tu wcisnąć ryzena 5/intela i5? Nie wiem czy wchodzić w dedykowaną typu 1050ti czy wystarczy zintegrowana ale jak z późniejszym upgradem np za 5lat. Ramu min 8GB


Nie 01 Gru 2019, 22:36
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: PC dla rodziców 2500 - 3000 całość
Moja propozycja https://www.x-kom.pl/lista/ytqozqfyb
Nagrywarka DVD Lite-On iHAS122-14 SATA czarny OEM
Pamięć RAM DDR4 G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)
Zasilacz do komputera SilentiumPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze
Obudowa do komputera SilentiumPC Armis AR1
Procesor AMD Ryzen 5 AMD Ryzen 5 3400G
Płyta główna Socket AM4 MSI B450M-A PRO

W zupełności wystarczy zintegrowana grafika. Dysku nie podawałem, napisałes, że posiadasz.
Ewentualnie ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro oraz system Microsoft Windows 10 Home PL 32/64bit BOX USB

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 02 Gru 2019, 18:26
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.