laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 01:23



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 Upgrade/Nowy Komputer 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 21 Gru 2019, 23:14
Posty: 1
Post Upgrade/Nowy Komputer
Siemka,

kieruję się z prośba o pomoc w upgrade kompa z 2k12 tak się prezentuje obecnie mniej więcej:
Image

Mniej więcej bo jeszcze dodałem do niego dysk SSD 250gb Cruciala, wentylatory + chłodzenie procka (SilentiumPC Spartan). Procesor to: I5 3570K nie był podkręcany.
Muszę doprecyzować jedną rzecz: jakiś czas temu przestał mi działać port HDMI w karcie graficznej + w trakcie gry np. No Man Sky mam totalnie przesterowany wygląd (moze dlatego ze karta za slaba), ale obawiam się że może to już być kres karty graficznej. Dodatkowo komplikuje mi to możliwość podłączenia 2giego i 3ciego monitora. Więc zastanawiam się czy jest sens modernizować obecny zestaw i czy nie złożyć nowego (jak tak to jaki?).
Tak czy siak mógłbym wtedy co miesiąc kupować jakąś/jakieś moduły i bym sobie sam powoli składał.

Dodatkowo, też szukam na ten moment 2 monitorów do 1000zł - głównie do pracy - czyli dużo tekstu + wykresy + czasami jakaś gierka.
Zanim zdecydowałem się te 7 lat temu na obecny monitor czyli Benq to myślałem nad Dell-em 27", teraz patrzylem na WQHD i FullHD (myslac przyszłościowo) i jest kilka co mi się spodobały, co polecacie?
https://www.x-kom.pl...ipx-czarny.html
https://www.x-kom.pl...ell-p2719h.html
https://www.x-kom.pl...27mp89hm-s.html

Co prawda myślę też, żeby nie dołożyć więcej do Della U2718Q.
Dodam tylko że zależy mi by ramki były cienkie bo chce używać 3 monitorów.

Szukałem też jakiś podzespołów co by się mogły przydać albo do nowego kompa, albo do obecnego:

https://www.x-kom.pl...ix-s11-pro.html

Jeżeli chodzi o kwotę którą jestem w stanie przeznaczyć to w zależności od tego czy na raz czy kupowane miesięcznie, ale gdzieś tak 1tys.zł na miesiąc.
Tylko nowe części.

Będę wdzięczny za każdą opinię i produkt.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.


Sob 21 Gru 2019, 23:24
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Upgrade/Nowy Komputer
Witaj
Możliwość etapami jest, ale w ograniczonym zakresie (ze względu na budżet).
Na początku wymieniłbym kartę graficzną na:
Gainward GeForce GTX 1660 SUPER Ghost OC 6GB GDDR6
Później można wymienić obudowę i zasilacz na:
SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black
SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold
Zaoszczędzone pieniądze można przenieść na następny miesiąc, gdzie koszty będą znaczne, bo razem z płytą i procesorem trzeba też wymienić i ram.
Przykładowo:
AMD Ryzen 5 2600
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Patriot 16GB 3600MHz Viper 4 Blackout CL17 (2x8GB)
Co razem daje:1257zł


Nie 22 Gru 2019, 10:03
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Upgrade/Nowy Komputer
Z mojej strony
Zotac GeForce GTX 1660 SUPER Twin Fan 6GB GDDR6

Obudowa
SilentiumPC Armis AR5 TG

Ram
Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT RED CL15 (2x8GB)

Procesor i płyta główna
MSI B450-A PRO MAX
AMD Ryzen 5 2600

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Nie 22 Gru 2019, 21:36
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.