laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 14:01



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 dom/praca do 3500 zł - dell / lenovo / hp 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 30 Mar 2020, 11:54
Posty: 6
Post dom/praca do 3500 zł - dell / lenovo / hp
Cześć,
Szukam laptopa głównie do zastosowań domowo-biurowych - internet , film , word (bez gier - nie gram). Zależy mi na stabilności i szybkości, otwieram wiele kart w przeglądarce, obecnym laptop się od tego muli, czego nie znoszę. Moje minimum to intel core i5, 8 gb ram, ssd 256 plus miejsce na dysk sata , ewentualnie ss 512 gb , ekran 14 lub 15,6 matowy IPS.
Zgłupiałem jeśli chodzi o markę, model. Wstępnie wybrałem sobie dell vostro 3490, może 5490, hp pavilion 15 i lenovo thinkpad (może starszy e480 lub e490 - nawet z intel core 8 gen - nie wiem nawet czy są istotne różnice między 8 a 10 generacją, czy to ma wielkie znaczenie). A może jakiś tańszy ideapad lenovo - cena gra oczywiście rolę. Sam nie wiem. Nie chciałbym aby laptop był głośny bądź grzał się za mocno. Dobrze byłoby też, aby pochodził możliwie długo, aby był porządnie poskładany.
Dzięki za jakieś sugestie.


Pon 30 Mar 2020, 12:05
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: dom/praca do 3500 zł - dell / lenovo / hp
Do Twoich zastosowań spokojnie wystarczą modele z procesorem niskonapięciowym np:
MSI Modern 14 i5-10210U/8GB/512/Win10
Bardzo fajny model z dobrą matrycą i dobrym układem chłodzenia, jest przy tym lekki i dobrze wykonany. Zaletą jest możliwość wymiany ramu do 16GB, choć sama operacja do najłatwiejszych nie należy.

Acer Swift 3 i5-1035G1/8GB/512/W10 IPS Żelazny
Bardzo dobrze wykonany laptop z portem Thunderbolt 3. Jest lekki i wydajny- wadą jest wlutowane 8GB pamięci, ale do tych zastosowań taka ilość spokojnie wystarczy.
Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/512/Win10 FHD
Znany model Huaweia, charakteryzuje się b.dobrą ceną i wykonaniem, podobnie jak w Acerze pamięć jest wlutowana. Zaletą jest natomiast obecność dosyć wydajnej (przynajmniej w porównaniu z intelem) zintegrowanej karty Vega 8.
Ewentualnie z 15"
Acer Aspire 5 i5-10210/16GB/512/Win10 MX250 Czarny
Udany i znany model Acer'a, kompletnie wyposażony. Charakteryzuje się dobrymi czasami pracy na akumulatorze, dobrym wykonaniem oraz wydajnym i cichym układem chłodzenia. Obudowa jest częściowo aluminiowa, można tu też zamontować 2 dysk na złączu SATA.
HP avilion 15 Ryzen 7-3700/16GB/512/Win10 Silver
HP Pavilion 15 Ryzen 7-3700/8GB/512/Win10 Silver
To dobrze wykonae modele z procesorem AMD Ryzen, Mają wszystko czego potrzebujesz, a przy okazji nie ważą za dużo. Pamięć działa w trybie dwukanałowym, przez co ogólna wydajność też jest nieco lepsza. Obudowa podobnie jak w Acerze jest częściowo aluminiowa.


Pon 30 Mar 2020, 15:33
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: dom/praca do 3500 zł - dell / lenovo / hp
10 generacja jest trochę wydajniejsza, lecz praktycznie w biurowo-domowym użytkowaniu tego nie odczujesz.

Z modeli mniejszych
Lenovo ThinkPad E490 i5-8265U/16GB/480+1TB/Win10P
Biznesowy model od Lenovo, przyzwoite wykonanie, matryca FULL HD IPS, od razu 16 GB ram, większy dysk SSD oraz HDD na dane, wygodna klawiatura, system w wersji PRO.

Alternatywa Dell Vostro 5490 i5-10210U/8GB/256/Win10P ALU FPR
Również model z serii biznesowe, matryca WVA również zapewnia szerokie kąty widzenia, solidne wykonanie tutaj dodatkowo aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, 3-letnia gwarancja biznesowa od Dell. Model również posiada slot na dodatkowy dysk SATA.

Z typowych Ultrabooków
ASUS ZenBook 14 UX433FAC i5-10210U/8GB/512/Win10
Znana seria Zenbook, dobrej jakości matryca FULL HD IPS, procesor 10 generacji, podświetlana klawiatura, lekki mobilny, dobre wyniki pracy na baterii.

Z większych modeli Lenovo ThinkBook 15 i5-10210U/8GB/256/Win10
Nowa seria od Lenovo, połaczenie Ultrabooka z modelem biznesowym. Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa, procesor 10 generacji, możliwość rozbudowy ram oraz dysku. Całkiem lekki jak na 15-cali.

Ewentualna alternatywa HP Pavilion 15 i5-1035G1/8GB/480/Win10 Silver

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 30 Mar 2020, 17:41
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.