laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 13:55



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 problemy z zamówieniem komputera stacjonarnego 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 31 Sty 2021, 11:52
Posty: 1
Post problemy z zamówieniem komputera stacjonarnego
Witam,
chciałbym podzielić się moimi doświadczeniami w zakresie zamówienia komputera stacjonarnego ( z usługą montażu przez x-kom). Komputer miał być złożony w oparciu o Procesor AMD Ryzen 5 5600X oraz Gigabyte GeForce RTX 3070 EAGLE 8GB GDDR6. Zamówienie zostało złożone 14 listopada 2020 (na stronie były adnotacje o pełnej dostępności podzespołów) i tego samego dnia opłacone. Po ok 2 tygodniach i kontakcie telefonicznym z mojej strony poinformowano mnie, że są kłopoty z dostępnością procesora i karty graficzne. Mają jako taką orientację co się dzieje na rynku, nie byłem tym zaskoczony i postanowiłem cierpliwie poczekać. W połowie grudnia poinformowano mnie o dostępności procesora. - 28 grudnia w związku z ciągłym brakiem "mojego modelu karty" zaproponowano mi inne modele: Gigabyte GeForce RTX 3070 VISION OC 8GB GDDR6 , Gigabyte GeForce RTX 3070 EAGLE OC 8GB GDDR6, Gigabyte GeForce RTX 3070 GAMING OC 8GB GDDR6. Po mojej akceptacji wersji Eagle lub Gaming zostałem poinformowany po wewnętrznych konsultacjach x- kom, że już tych kart również nie ma na stanie. Po wielu kolejnych rozmowach telefonicznych, oczywiście każdorazowo z inną osobą, usłyszałem, że jestem w kolejce oczekujących pod nr 550. Przy okazji już w grudniu proponowano mi zwrot pieniędzy. 16 stycznia po raz kolejny zaproponowano mi wersję karty GAMING OC z ceną wyższą od zamawianej o ok 600 zł i jednoczesną adnotacją, ze jej nie ma i bez jakiejkolwiek gwarancji terminu dostaw. W trakcie rozmowy poinformowano mnie, że przy edycji mojego zamówienia (zmiana karty) mogę stracić dostępność zarezerwowanego dla mnie procesora. Konsultant powiedział mi w czasie tej rozmowy, że moje zamówienie (oryginalne datowane na 14 listopada) jest 150. w kolejce. W kolejnej rozmowie 30 stycznia z innym konsultantem okazało się , że jestem w kolejce oczekujących na pozycji 550 -560.
W związku z opisaną powyżej sytuacją chciałbym, żeby osoby mające wpływ na poziom obsługi klienta, zapoznały się z moim przypadkiem, udzieliły mi wyczerpujących wyjaśnień dlaczego firma celowo wprowadzała w błąd klientów poprzez oferowanie przez stronę internetową produktów nieposiadanych na stanie oraz jakie proponuje rozwiązanie mojej sprawy. Pomysł "kup sobie pan później jak karty będą po 5 tys a procesory po 3 tys" trąci Bareją. Mam nadzieję, że tak renomowana firma w imię zadowolenia klienta jest w stanie poświęcić kilkaset zł zysku na dwóch produktach.


Nie 31 Sty 2021, 12:38
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Śro 18 Mar 2020, 12:36
Posty: 107
Post Re: problemy z zamówieniem komputera stacjonarnego
Nie rozumiem jednego,
jak można opłacać zamówienie, które ma zostać dopiero co złożone. Trzeba było opłacać, jak komputer będzie złożony.

Takich osób jak ty, są setki i to nie tylko w Polsce. Nie wiem, czego oczekujesz. Karty ci nie wyczarują. Skoro takie rzeczy dzieją się od grudnia, trzeba było wziąć to co jest, a kartę kupić za w czasu w innym sklepie, a teraz nie pozostaje nic innego jak czekać.


Poza tym, coś kręcisz. Sam składałem kompa w listopadzie i wiem, że te procesory jak były dostępne w xkomie to tylko na chwilę, na premierę. Później były praktycznie cały czas niedostępne, a jeśli był na stronie, miały napisane "dostawa wkrótce, zapytaj o termin dostawy". Ja się nauczyłem na to patrzeć, jak zamawiałem słuchawki, a wiem, że ludzie na to nie zwracają uwagi, a potem mają problemy.


Pon 01 Lut 2021, 16:48
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.