laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 30 Lip 2021, 21:46

Odpowiedz  [ 1 post ] 
 Problem ze stanem baterii w nowym laptopie HP 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Post Problem ze stanem baterii w nowym laptopie HP
Cześć, mam problem z baterią w nowym laptopie HP Pavilion 15-eg0016nw / i5-1135G7 (laptop używam od przedwczoraj).

Mianowicie, windows nie odświeża automatycznie czasu, który pozostał do rozładowania i nie wyświetla aktualnego poziomu baterii. Wygląda to mniej-więcej tak, że gdy włączam laptopa widnieje przykładowo 80% naładowania baterii i ten poziom w ogóle nie zmienia się wraz z upływem czasu, dopiero po wygaśnieciu ekranu, ów poziom się aktualizuje. Analogicznie wygląda sytuacja z czasem, który pozostał do rozładowania - chociaż z nim jest również taki problem, że jest on bardzo niedokładny i mocno się waha.

Aktualizowałem BIOS, sprawdzałem czy są dostępne jakieś sterowniki na stronie HP (wykryło jedynie sterowniki do grafiki Intel HD), próbowałem odinstalować ręcznie sterowniki baterii Microsoft ACPI i ponownie je zainstalować, instalowałem również wszystkie aktualizacje z Windows Update i problem nadal występuje - a jest on dość irytujący, ponieważ aby dowiedzieć się kiedy mam podłączyć zasilacz, muszę zamknąć i otworzyć laptopa co nie zawsze jest możliwe. Tym samym nie jestem pewien co do poprawności wywoływania powiadomień o niskim poziomie baterii, tj. nigdy nie rozładowywałem baterii więcej niż do 10%, więc nie jestem pewien czy powyżej tego poziomu jakiś komunikat powinien się pojawić - niemniej jednak u mnie nic takiego nie ma miejsca. To samo tyczy się w zasadzie zmiany trybu pracy na baterii (tzn. przy 20% powinno automatycznie załączyć się oszczędzanie energii, a załącza się ono dopiero wtedy, kiedy ręcznie zaaktualizuje poziom baterii i nagle okazuje się, że nie ma przykładowo 30% naładowania, tylko 15%).

Co może być przyczyną takiej sytuacji?
Poza tym byłbym wdzięczny jakby ktoś podzielił się średnim czasem pracy na baterii w tym konkretnym modelu, ponieważ wydaję mi się, że producent deklarował coś w rodzaju 8 godz., a ja mam wrażenie, jakby u mnie ten czas był z jakieś dwa razy krótszy (mimo, że zazwyczaj używam trybu "Lepsza bateria" lub oszczędzanie baterii, a poziom jasności matrycy ustawiony jest na 50%).

//EDIT - jakby to miało jakieś znaczenie, to przy ładowaniu poziom baterii normalnie się odświeża, procent za procentem. problem występuje tylko przy pracy na samej baterii

Śro 14 Kwi 2021, 17:47
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: sledzik oraz 5 gości