laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 19 Kwi 2024, 21:31



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Rękojmia Acer Nitro 5 i Lenovo Legion - historia 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 22 Kwi 2021, 09:26
Posty: 3
Post Rękojmia Acer Nitro 5 i Lenovo Legion - historia
Dzień dobry,

Do tej pory aż do 2021.04.22 nie zawiodłem na sklepie X-kom.

Zacznę może od początku potrzebowałem nowego laptopa i kupiłem 2020.12.21   

Notebook / Laptop 15,6 Lenovo Legion 5i-15 i7-10750H/8GB/512 RTX2060 120Hz

za 4999 zł. Niestety po około tygodniu laptop przestał się włączać i na nic nie reagował.

Zatem 2021.01.03 zgłosiłem go na rękojmie. Ale 2021.01.04 X-kom poinformował mnie, że należy mi się zwrot do 14 dni. Tak więc wysłałem oryginalnie zapakowanego laptopa z pudełkiem i czekałem.

Po analizie, czy laptop nie ma uszkodzeń mechanicznych dostałem zwrot 2021.01.13.

W między czasie pooglądałem na youtube, jak otwierają Laptopy Legiona tego typu i okazało się, że bardzo często pękają w nich zawiasy oraz obudowa jest tak mało wzmocniona ze zwykłe delikatne otwieranie laptopa może uszkodzić płytę główną. Oczywiście nie mówię, że tak jest ze wszystkimi, ale są to często zgłaszane usterki.

Chciałbym zaznaczyć, że nadal nie miałem laptopa. Nie zrażony tą sytuacją 2021.01.18 kupiłem laptopa Acer Nitro 5 i7-10750H/16GB/512 144Hz za 5199 zł dokładna data zakupów to 2021.01.19, bo wtedy X-kom prawdopodobnie rozpoczął realizację zamówienia.

Niestety po ok dwóch miesiącach użytkowania laptop zaczął się psuć i objawiało się to tym, że :

- ścinał się ekran

- gasnął ekran

- myszka zatrzymywała

- pojawiały się artefakty graficzne podczas oglądania modeli 3d

Wszystko działo się to głównie podczas korzystania z przeglądarki internetowej.

Bardzo możliwe, że zepsuł się układ graficzny zintegrowany w procesor, bo laptopy tego typu działają tak, że podczas korzystania z przeglądarki korzystają z zintegrowanego układu, a na przykład podczas grania lub obróbki filmów korzystają z głównego układu graficznego w tym przypadku z RTX2060.

O razu jak to zauważyłem zgłosiłem to do Xkom w dniu 2021.03.26 na rękojmie z roszczeniem o zwrot gotówki, bo naprawiany laptop może się potem w przyszłości prędzej popsuć, a ja już długo czekam na nowego laptopa.

2021.04.07 – otrzymałem informację, że laptop zostaje wysłany do serwisu zewnętrznego. Przyszło mi dalej czekać.

I dochodzimy do dnia 2021.04.22 roku – otrzymałem decyzję o zmianie mojego roszczenia ze zwrotu gotówki na wymianę płyty głównej i do prowadzeniu mojego sprzętu do stanu zgodnego z umową.

Tylko, że ja domagałem się zwrotu, ponieważ wada jest istotna uniemożliwiająca mi korzystanie z komputera. Nawet jeśli sprzedawca przy pierwszej reklamacji może odmówić zwrotu gotówki to uważam, że nie tak traktuje się klienta zwłaszcza prawie od grudnia pozostaje bez potrzebnego mi do pracy laptopa.

Pomimo tej sytuacji planowałem po zwrocie kupić od państwa laptopa z firmy msi w podobnej cenie, ponieważ ma brat ma już dwa lata i dzielnie mu służy. Skoro zarówno na Lenovo Legion, jak i Acer Nitro 5 mnie zawiódł.

Uniemożliwiając mi to tracę wiarę w sklep X-kom i przyszłe zakupy, a do tej pory się na państwu nie zawiodłem.

Nie ukrywam, że mocno się rozczarowałem, bo laptopy w tej kategorii cenowej do budżetowych nie należą. Byłoby inaczej, gdyby popsuł się po roku lub przed końcem rękojmi, ale nie po 2 miesiącach.


Czw 22 Kwi 2021, 11:32
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7673
Post Re: Rękojmia Acer Nitro 5 i Lenovo Legion - historia
Adrianie, wyślij nam w wiadomości prywatnej numer zgłoszenia reklamacyjnego, abyśmy mogli zweryfikować wszystkie informacje i wrócić do Ciebie z odpowiedzią :)

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Czw 22 Kwi 2021, 14:47
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 22 Kwi 2021, 09:26
Posty: 3
Post Re: Rękojmia Acer Nitro 5 i Lenovo Legion - historia
Numer reklamacji wysłałem w wiadomości prywatnej.


Czw 22 Kwi 2021, 15:42
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 22 Kwi 2021, 09:26
Posty: 3
Post Re: Rękojmia Acer Nitro 5 i Lenovo Legion - historia
Historia zakończyła się zwrotem kosztów.
Pozdrawiam serdecznie


Czw 29 Kwi 2021, 15:18
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 65 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.