laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 14:41



Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
 Zamówienie RTX 3080 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 21 Sty 2021, 15:08
Posty: 2
Post Zamówienie RTX 3080
Witam, X-kom.

Zamówiłem Gigabyte GeForce RTX 3080 EAGLE OC 10GB GDDR6X jakoś początkiem listopada.
Według strony "https://www.x-kom.pl/p/589758-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-3080-eagle-oc-10gb-gddr6x.html", osoby które zamówiły w tym okresie powoli dostają swoje egzemplarze.
Ja natomiast (info z wczoraj) jestem od początku 230 w kolejce.

Pytanie 1:
Czy osoby, które zamówiły sprzęt z ubezpieczeniem, dostają sprzęt w pierwszej kolejności, aby nie zrezygnowały z zakupu?

Pytanie 2:
Nie pamiętam gdzie, ale przeczytałem, że rezerwacje są anulowane. Boję się, że moja rezerwacja, gdzie wtedy karta kosztowała około 800zł taniej, będzie anulowana - bo przecież nie opłaca się tak sprzedawać.
Czy to prawda o anulowanych zamówieniach?

Sprawa 3:
Nie byłem w stanie przeczytać co do mnie napisaliście na czacie. Znikają mi wiadomości od razu od Was z czatu (na telefonie w apce tylko działało wczoraj). Napisałem sprawę na strone - usunęliście. Napiszę więc na forum, gdyż komunikacja z Wami jest w moim przypadku mocno ograniczona (mam nadzieje że to przypadek).

Pytanie 4 (do klientów):
Czy osoby, które otrzymały karty, mogą napisać kiedy zamówiły i kiedy otrzymały karty? Byłbym bardzo wdzięczny, za taką informację. <3


Jak w złym dziale napisałem to proszę o przeniesienie, drodzy moderzy ;)

Pozdrawiam.


Czw 21 Sty 2021, 15:23
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Zamówienie RTX 3080
Dzień dobry,

holdon1 poniżej odpowiedzi na zadane pytania:
Pytanie 1: Czy osoby, które zamówiły sprzęt z ubezpieczeniem, dostają sprzęt w pierwszej kolejności, aby nie zrezygnowały z zakupu?
Forma płatności, dodatkowe ubezpieczenie nie wpływa na szybszą dostawę. Zamówienia są realizowane według kolejności ich złożenia.

Pytanie 2: Nie pamiętam gdzie, ale przeczytałem, że rezerwacje są anulowane. Boję się, że moja rezerwacja, gdzie wtedy karta kosztowała około 800zł taniej, będzie anulowana - bo przecież nie opłaca się tak sprzedawać.
Czy to prawda o anulowanych zamówieniach?

Nie anulujemy zamówień bez prośby Klienta. Dostępność kart jest ograniczona, ale każde oczekujące zamówienie realizujemy z ceną, jaka widniała na stronie w momencie zakupu.
Dodatkowo jeśli zamówienie było opłacone, możemy zwrócić pieniądze na konto, a ponownej płatności można dokonać w momencie dostawy karty do naszego magazynu.

Sprawa 3:
Nie byłem w stanie przeczytać co do mnie napisaliście na czacie. Znikają mi wiadomości od razu od Was z czatu (na telefonie w apce tylko działało wczoraj). Napisałem sprawę na strone - usunęliście. Napiszę więc na forum, gdyż komunikacja z Wami jest w moim przypadku mocno ograniczona (mam nadzieje że to przypadek).

Abyśmy mogli dokładnie zweryfikować tę kwestię czatu, potrzebujemy informacji:
- Jeśli byłeś zalogowany do konta x-kom - jego login.
- Informację, z jakiej przeglądarki korzystasz na komputerze oraz na jakim systemie operacyjnym.
- Model smartfona i wersję systemu, którą masz zainstalowaną.

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania, jesteśmy do dyspozycji.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 27 Sty 2021, 08:58
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 21 Sty 2021, 15:08
Posty: 2
Post Re: Zamówienie RTX 3080
Haha I mi anulowaliscie zamowienie xDDDDD

Odpiszcie na maila lepiej...


Pon 05 Kwi 2021, 15:52
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Zamówienie RTX 3080
Holdon1 prosimy o wiadomość prywatną z adresem e-mail, z którego kontaktujesz się z nami oraz numer zamówienia, którego dotyczy sytuacja. Mając te informacje, będziemy w stanie zweryfikować i opisane zgłoszenie. Dziękujemy.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 06 Kwi 2021, 13:04
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 02 Lut 2021, 14:09
Posty: 6
Post Re: Zamówienie RTX 3080
@holdon1

Ja czekam od początku listopada, tyle, że na RTX3070 :( Jestem 370 w kolejce, wątpię, że karta dojdzie do wakacji. Nie wiele się ruszyło, mógłbyś proszę dać znać jeśli coś się dowiesz?


Śro 07 Kwi 2021, 10:18
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 27 Maj 2021, 19:14
Posty: 4
Post Re: Zamówienie RTX 3080
podobno nie anulujecie zamówień a dziś dostałem maila z anulowanie zamówienia na rtx 3080 który zamówiłem w przed sprzedaży 17 września 2020 roku zaraz po otwarciu możliwości składnia zamówień.
po dziewięciu miesiącach piszecie ze anaulujecie zamówienie jednocześnie ofrujecie te karty w zestawach które sprzedajecie tj komputerach stacjonarnych z logo x-kom jest to wysoce nie stosowne wobec wszystkich kliejentów


Czw 27 Maj 2021, 19:18
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 28 Maj 2021, 17:10
Posty: 2
Post Re: Zamówienie RTX 3080
Też zamawiałem w dniu premiery kartę 3080 od MSI. Obsługa klienta mówi mi, że żadnych dostaw od dawna nie było. Dziwnym trafem okazuje się, że jednak dostawa kart 3080 od MSI niedawno była, i są montowane w gotowych zestawach komputerowych.

Może czas na rozprawę sądową z art. 135 kodeksu wykroczeń: "kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny" - już pomijam masę innych przepisów i prawideł prawnych, że umów należy dotrzymywać.


Pią 28 Maj 2021, 17:14
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 27 Maj 2021, 19:14
Posty: 4
Post Re: Zamówienie RTX 3080
jak widać przedstawiciel sklepu nie poczuwa się do odpowiedzi skąd posdiada karty do zestów które składa, bo dla zamawiających jakoś ich nie ma. Spekulacja kwitnie no cóż po raz kolejny dowodi to że duży może więcej i olewają ludzi którzy od lat u nich kupowali


Pią 28 Maj 2021, 18:22
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 27 Maj 2021, 19:14
Posty: 4
Post Re: Zamówienie RTX 3080
Ciekawi mnie też jak to sie dzieje że karty ktorych jeszcze nie ma w ofercie sklepu sa sprzedawane na portalach aukcyjnych i oferuja wystawienie faktury w xkom warszawa lub łódź chodzi o karty msi rtx 3080 gaming z trio na alegro juz dostepne. Czyli xkom sprzedaje je poza oficjalna dystrybucja


Wto 01 Cze 2021, 17:46
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Zamówienie RTX 3080
MSI RTX 3080 GAMING X TRIO nie jest stosowany w naszych desktopach x-kom G4M3R. Anulowanie zamówień wynika z rezygnacji producenta na dalszą produkcję tego modelu, przez co nie otrzymamy oczekiwanych dostaw.
W przypadku pozostałych wariantów RTX 30xx, gdy tylko mamy nowe informacje o dostępności, natychmiastowo przekazujemy je do czekających w kolejce klientów.
Niestety problemy z dostępnością są globalne i niezależne od nas, a my bardzo chcielibyśmy dostarczyć karty do wszystkich klientów.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 02 Cze 2021, 08:50
Profil WWW
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Śro 18 Mar 2020, 12:36
Posty: 107
Post Re: Zamówienie RTX 3080
Taką fakturę, to każda ogarnięta osoba jest w stanie przerobić w jakimś paincie czy innym programie. Z ciekawości, przejrzałem wszystkie aukcje z trio, czy to lokalnie czy allegro. Oczywiście nigdzie nie ma wzmianki o fakturach z xkomu, czy nawet nie widziałem innego większego sklepu.
Takie gadanie, że sklepy sprzedają karty na lewo, jest męczące i nudne. Pomijam fakt, że macie pretensje o dostępność karty, która oficjalnie przestała być produkowana.

Poza tym, na logikę xD na pewno jakby sklep chciał na lewo sprzedać kartę, chwaliłby się tym, że może wystawić fakturę...

mon97 napisał(a):
Ciekawi mnie też jak to sie dzieje że karty ktorych jeszcze nie ma w ofercie sklepu sa sprzedawane na portalach aukcyjnych i oferuja wystawienie faktury w xkom warszawa lub łódź chodzi o karty msi rtx 3080 gaming z trio na alegro juz dostepne. Czyli xkom sprzedaje je poza oficjalna dystrybucja


Śro 02 Cze 2021, 09:07
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 28 Maj 2021, 17:10
Posty: 2
Post Re: Zamówienie RTX 3080
A co z Ventusem? Albo Suprimem? Też nie są montowane w zestawach?


Śro 02 Cze 2021, 15:18
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 12 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.