laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 14:19



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 jednostka do pracy biurowej 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 08 Sty 2017, 00:58
Posty: 46
Post jednostka do pracy biurowej
Witam,

Prośba o konfigurację jednostki do pracy biurowej, sporo korzystania z voipa, vpsa i ogólne przeglądanie neta.
Zależy mi, żeby coś szybkiego było. Budżet: za 2-2,5 coś się sensownego złapie?

Dzięki,
Kamil


Pon 25 Paź 2021, 15:27
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: jednostka do pracy biurowej
Witaj,

nie wiem, czy w tym budżecie potrzebujesz system, dlatego tutaj podsyłam zestaw za 2100 zł, z buforem na system.

Zestaw za niecałe 2000 - popularna i3 10100 wraz ze zintegrowanym układem graficznym. 16GB RAM, przyzwoity dysk SSD (tutaj można zmienić na 500GB/1TB - zależy od użytkownika). Myślę, że do zwykłych prac biurowych, nie ma sensu dopłacać do i5 10400, która ma 6 rdzeni.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 26 Paź 2021, 14:06
Profil WWW
Komputerowiec
Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 05 Paź 2020, 08:41
Posty: 369
Post Re: jednostka do pracy biurowej
Moim zdaniem nawet gotowiec się sprawdzi w tym wypadku. Wybrałbym model z 6 rdzeniowym procesorem by służył dłużej. Zobacz HP Desktop Ryzen 5-4600G/16GB/512 za 2 349 zł.

_________________
Polecam ranking sprzętu komputerowego => Pan Laptop


Śro 03 Lis 2021, 10:55
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 08 Sty 2017, 00:58
Posty: 46
Post Re: jednostka do pracy biurowej
Dzięki za zestaw,

System potrzebuję, Win 10. Do I5 bym dopłacił. Dysk na liście jest, nawet 128 wystarczy, byle SSD. Obudowę bym chętnie zamienił na nieprzezroczystą. Może https://www.x-kom.pl/p/482018-obudowa-d ... m-sg1.html

Ewentualnie czy w jakimś gotowcu Vostro dostanę coś podobnego?
np.

https://www.x-kom.pl/p/593147-desktop-d ... ecyfikacja

Dzięki!


Śro 03 Lis 2021, 16:24
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 08 Sty 2017, 00:58
Posty: 46
Post Re: jednostka do pracy biurowej
A mam jeszcze pytanie odnośnie monitorów. Kupowałem do tej pory Dell P2219H, z tym że teraz kosztują po 899 zł (wcześniej 550). Coś podobnego do zarekomendowania?

Czym się różni ten monitor?

https://www.x-kom.pl/p/467481-monitor-l ... zarny.html


Śro 03 Lis 2021, 20:12
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: jednostka do pracy biurowej
Nie warto brać dysku SSD mniejszego niż 240 GB. Ledwo zainstalujesz system, kilka aplikacji i już miejsca brak. Gdybym miał rekomendować, lepie byłoby wziąć podzespoły i samemu złożyć komputer, niż kupować "gotowca" od Della - tutaj nie masz za dużego pola do rozbudowy w przyszłości.

Jeśli chodzi o monitory, to różnią się one wyposażeniem - tańszy Dell, nie posiada regulacji wysokości, czy też możliwości montażu na uchwycie Vesa. Ma też mniej portów. Dokładne różnice, możesz zobaczyć w porównywarce :)

Mógłbym Ci zaproponować kilka propozycji, ale musiałbym wiedzieć, czego oczekujesz od monitora, jakie masz wymagania..

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Czw 04 Lis 2021, 13:16
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 08 Sty 2017, 00:58
Posty: 46
Post Re: jednostka do pracy biurowej
Ok,

To jeśli chodzi o komputer to prośba o podesłanie linku z takim składakiem, żebym niczego nie pominął:

- obudowa https://www.x-kom.pl/p/482018-obudowa-d ... m-sg1.html , albo jakaś inna zakryta
- nie wiem czy tam jest dysk, może być 240 GB
- system WIN 10
- procesor, jeśli to kwestia 110 zł to wolałbym dopłacić do i5, https://www.x-kom.pl/p/564465-procesory ... tml#Opinie , chyba że to jest jakiś starszy model w porównaniu z zaproponowaną i3


Jeśli chodzi o monitor to nie mam specjalnych wymagań. W sumie dobrze jakby regulacja wysokości była, a szukałem raczej w DELLu. Cały sprzęt w biurze mam praktycznie della i jestem bardzo zadowolony. Tyle, że wtedy, cena była dużo niższa.

Dzięki!


Czw 04 Lis 2021, 18:54
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 08 Sty 2017, 00:58
Posty: 46
Post Re: jednostka do pracy biurowej
Witam,

Jest szansa, żeby ktoś mi pomógł i podobnego składaka podesłał ;-)

Dzięki!


Pon 08 Lis 2021, 19:10
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.