laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 12:43



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Microsoft Longhorn - Home Edition czy aby napewno? 
Autor Wiadomość
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Lut 2005, 22:24
Posty: 855
Miejscowość: Wrocław
Post Microsoft Longhorn - Home Edition czy aby napewno?
Slyszeliscie cos na temat nowego systemu operacujnego ktory szykuje microsoft?? tyle co sie o nim dowiedzialem :twisted: to:
Longhorn ruszy na na słabszym sprzęcie
Według zapowiedzi Microsoftu, system operacyjny Longhorn, choć pełnię swoich możliwości pokaże tylko na naprawdę szybkich komputerach, ruszy także na słabszym sprzęcie. Oznacza to zmianę w filozofii giganta z Redmond, który do tej pory wyznawał zasadę, że to komputer powinien dopasować się do wymagań oprogramowania.
Aby zyskać dostęp do wszystkich możliwości Longhorna - takich jak równoczesna obsługa kilku strumieni wideo i zaawansowana grafika - potrzebny będzie najprawdopodobniej komputer z procesorem 3GHz i 512MB pamięci. Z myślą o posiadaczach starszych systemów wprowadzono jednak stopniowanie możliwości Longhorna. Do uruchomienia trybu pozbawionego interfejsu pełnego efektownych transformacji obrazu i trójwymiarowych efektów, a przypominającego raczej dzisiejsze Windows XP, powinien wystarczyć komputer ze 128MB pamięci. Skalowanie systemu nie będzie jednak dotyczyć tylko grafiki, ale i innych możliwości - co do szczegółów brak jednak jak dotąd konkretnych danych.

Microsoft zapowiedział też, że w ramach promowania Longhorna firma będzie namawiać do współpracy producentów komputerów. Mieliby oni umieszczać na swoich produktach informacje, jaką wersję systemu - np. pełną czy minimalną - będą w stanie obsłużyć.

jestem ciekaw czy to bedzie dobry nastepca xp'eka czy kolejne siano mirosoftu

a tutaj fajna tapetka longhornu :) http://rozrywka.net.pl/galeria/data/media/4/Home_Edition_2.jpg

i foto :P

(od adm: wyrzucilem zdjecie, gdyz nie dalo sie czytac postów - z reszta mozna kliknac i obejrzec - jest link powyzej, pozdrawiam)

_________________

| AMD Phenom X2 555@ X4 B55 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2
| Asus M4A78LT-LE | Kingston 6 GB DDR3 1333 |
| Sapphire HD 6870 1GB | Samsung 500GB | WD Caviar 80GB |
| Powered by Be Quiet Pure Power L7-530W + BELKIN Conserve |
| LG E2260V-PN
| @Seven Professiona l+ Office 2010 Professional
+ Belkin Conserve + Belkin Stride360 16" + Belkin Messenger 16"


Ostatnio edytowany przez PeterD, Pon 04 Lip 2005, 10:27, edytowano w sumie 1 raz



Czw 05 Maj 2005, 18:00
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 12:37
Posty: 467
Miejscowość: kiedyś X-KOM, teraz Warszawa:)
Post 
eeee

sama tapeta to lipa...
pobawilbym sie z nowym dzieckiem microsoftu:)))

_________________
Image Image


Pią 06 Maj 2005, 09:27
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 26 Sty 2005, 19:06
Posty: 90
Post Re: Microsoft Longhotn - Home Edition
Smog napisał(a):
Slyszeliscie cos na temat nowego systemu operacujnego ktory szykuje microsoft?? tyle co sie o nim dowiedzialem :twisted: to:
Longhorn ruszy na na słabszym sprzęcie
Według zapowiedzi Microsoftu, system operacyjny Longhorn, choć pełnię swoich możliwości pokaże tylko na naprawdę szybkich komputerach, ruszy także na słabszym sprzęcie. Oznacza to zmianę w filozofii giganta z Redmond, który do tej pory wyznawał zasadę, że to komputer powinien dopasować się do wymagań oprogramowania.
Aby zyskać dostęp do wszystkich możliwości Longhorna - takich jak równoczesna obsługa kilku strumieni wideo i zaawansowana grafika - potrzebny będzie najprawdopodobniej komputer z procesorem 3GHz i 512MB pamięci. Z myślą o posiadaczach starszych systemów wprowadzono jednak stopniowanie możliwości Longhorna. Do uruchomienia trybu pozbawionego interfejsu pełnego efektownych transformacji obrazu i trójwymiarowych efektów, a przypominającego raczej dzisiejsze Windows XP, powinien wystarczyć komputer ze 128MB pamięci. Skalowanie systemu nie będzie jednak dotyczyć tylko grafiki, ale i innych możliwości - co do szczegółów brak jednak jak dotąd konkretnych danych...


Ale całego News'a nie musiałeś "Ctrl+C Ctrl+V" :), chociaż cudzysłów by się przydał :D

Pozdro

_________________
Telefonia internetowa VOIP
600598329
503197709
------------------
GG: 2078911


Pią 06 Maj 2005, 19:02
Profil WWW
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 03 Lut 2005, 23:43
Posty: 126
Post 
Hehe, jak ja lubię dyskusje na temat czegoś co praktycznie nie istnieje. :)

Więc może zacznę od końca:

Cytuj:

Po pierwsze tapeta, którą wkleiłeś nie jest tapetą, która znajdzie się w Longhornie. To jakiś zwykły (beznadziejny dodam) fotomontaż.

Cytuj:
jestem ciekaw czy to bedzie dobry nastepca xp'eka czy kolejne siano mirosoftu

Ludzie, Wy macie jakąś dziwną tendencję do tego aby mieszać z błotem wszystkie produkcje Microsoftu. Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego tak jest? Bo jakoś nie wydaje mi się, że potraficie napisać coś co chociaż przypominałoby system operacyjny. :?

Cytuj:
Longhorn ruszy na na słabszym sprzęcie
Według zapowiedzi Microsoftu, system operacyjny Longhorn, choć pełnię swoich możliwości pokaże tylko na naprawdę szybkich komputerach, ruszy także na słabszym sprzęcie. Oznacza to zmianę w filozofii giganta z Redmond, który do tej pory wyznawał zasadę, że to komputer powinien dopasować się do wymagań oprogramowania.
Aby zyskać dostęp do wszystkich możliwości Longhorna - takich jak równoczesna obsługa kilku strumieni wideo i zaawansowana grafika - potrzebny będzie najprawdopodobniej komputer z procesorem 3GHz i 512MB pamięci. Z myślą o posiadaczach starszych systemów wprowadzono jednak stopniowanie możliwości Longhorna. Do uruchomienia trybu pozbawionego interfejsu pełnego efektownych transformacji obrazu i trójwymiarowych efektów, a przypominającego raczej dzisiejsze Windows XP, powinien wystarczyć komputer ze 128MB pamięci. Skalowanie systemu nie będzie jednak dotyczyć tylko grafiki, ale i innych możliwości - co do szczegółów brak jednak jak dotąd konkretnych danych.

Microsoft zapowiedział też, że w ramach promowania Longhorna firma będzie namawiać do współpracy producentów komputerów. Mieliby oni umieszczać na swoich produktach informacje, jaką wersję systemu - np. pełną czy minimalną - będą w stanie obsłużyć.

News bez wklejonego źródła pochodzenia jest naruszeniem własności intelektualnej serwisu z którego pochodzi. Grożą za to kary pieniężne, a nawet więzienie. :o

No a teraz coś na temat samego Longhorna:

Ogólnie jestem pod wrażeniem. Ostatnio zaprezentowano Longhorna na konferencji WinHEC 2005 i muszę powiedzieć, że wprowadzono kilka ciekawych zmian ale wydaje mi się to trochę mało w porównaniu do ostatniej wersji z przed roku. Ogólnie takie bajery jak Glass Effect i DWM fajnie wyglądają ale działają tylko na kartach z obsługą DX9.0.

Dużą ciekawość budzi we mnie nowy silnik graficzny Longhorna (i nie tylko) - Avalon. Możliwości Avalona i xaml'a są po prostu ogromne! :)

Dodam jeszcze, że Longhorn to nazwa robocza, która może zostać jeszcze zmieniona. :P

_________________
Mów zawsze, co czujesz, i czyń, co myślisz.
Mój blog:


Pią 06 Maj 2005, 21:07
Profil WWW
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Lut 2005, 22:24
Posty: 855
Miejscowość: Wrocław
Post 
ja powiem ze nic nie pisalo na temat praw autorskich oraz tego typy ze zabroninone kopiowanie czy cóś :) :wink:

_________________

| AMD Phenom X2 555@ X4 B55 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2
| Asus M4A78LT-LE | Kingston 6 GB DDR3 1333 |
| Sapphire HD 6870 1GB | Samsung 500GB | WD Caviar 80GB |
| Powered by Be Quiet Pure Power L7-530W + BELKIN Conserve |
| LG E2260V-PN
| @Seven Professiona l+ Office 2010 Professional
+ Belkin Conserve + Belkin Stride360 16" + Belkin Messenger 16"


Nie 22 Maj 2005, 22:19
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 12:37
Posty: 467
Miejscowość: kiedyś X-KOM, teraz Warszawa:)
Post 
:)))

_________________
Image Image


Pon 23 Maj 2005, 00:14
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 26 Sty 2005, 19:06
Posty: 90
Post 
Smog napisał(a):
ja powiem ze nic nie pisalo na temat praw autorskich oraz tego typy ze zabroninone kopiowanie czy cóś :) :wink:



... bo to się poprostu wie :), a tak na marginesie to zazwyczaj na samym dole strony wypisane są informacje na temat właściela samej strony i jej zawartości ;)

Pozdro.

_________________
Telefonia internetowa VOIP
600598329
503197709
------------------
GG: 2078911


Wto 24 Maj 2005, 00:43
Profil WWW
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Lut 2005, 22:24
Posty: 855
Miejscowość: Wrocław
Post 
i tak bedzie smiesznie jestem ciekaw jaki bedzie "ekran smierci" heh

_________________

| AMD Phenom X2 555@ X4 B55 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2
| Asus M4A78LT-LE | Kingston 6 GB DDR3 1333 |
| Sapphire HD 6870 1GB | Samsung 500GB | WD Caviar 80GB |
| Powered by Be Quiet Pure Power L7-530W + BELKIN Conserve |
| LG E2260V-PN
| @Seven Professiona l+ Office 2010 Professional
+ Belkin Conserve + Belkin Stride360 16" + Belkin Messenger 16"


Czw 26 Maj 2005, 22:15
Profil WWW
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 03 Lut 2005, 23:43
Posty: 126
Post 
Smog napisał(a):
i tak bedzie smiesznie jestem ciekaw jaki bedzie "ekran smierci" heh


Widzę, że użytkownika nie interesuje już funkconalność tylko jakiś "ekran smierci"... :roll:

_________________
Mów zawsze, co czujesz, i czyń, co myślisz.
Mój blog:


Sob 28 Maj 2005, 10:26
Profil WWW
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Lut 2005, 22:24
Posty: 855
Miejscowość: Wrocław
Post 
GhostRider napisał(a):
Smog napisał(a):
i tak bedzie smiesznie jestem ciekaw jaki bedzie "ekran smierci" heh


Widzę, że użytkownika nie interesuje już funkconalność tylko jakiś "ekran smierci"... :roll:

interesuje mnei interesuje lecz zobacz ile mial z tym problemow win 98se xp juz mniej tylko zeby w longhornie nie bylo tego co w xp ze jak jest problem to trzeba wysylec gdzies je a powiedzicie mi kto wysyla :D

_________________

| AMD Phenom X2 555@ X4 B55 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2
| Asus M4A78LT-LE | Kingston 6 GB DDR3 1333 |
| Sapphire HD 6870 1GB | Samsung 500GB | WD Caviar 80GB |
| Powered by Be Quiet Pure Power L7-530W + BELKIN Conserve |
| LG E2260V-PN
| @Seven Professiona l+ Office 2010 Professional
+ Belkin Conserve + Belkin Stride360 16" + Belkin Messenger 16"


Sob 28 Maj 2005, 10:38
Profil WWW
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 03 Lut 2005, 23:43
Posty: 126
Post 
Smog napisał(a):
GhostRider napisał(a):
Smog napisał(a):
i tak bedzie smiesznie jestem ciekaw jaki bedzie "ekran smierci" heh


Widzę, że użytkownika nie interesuje już funkconalność tylko jakiś "ekran smierci"... :roll:

interesuje mnei interesuje lecz zobacz ile mial z tym problemow win 98se xp juz mniej tylko zeby w longhornie nie bylo tego co w xp ze jak jest problem to trzeba wysylec gdzies je a powiedzicie mi kto wysyla :D


Ja na przykład. 8) Poza tym raportowanie błędów można w bardzo łatwy sposób wyłączyć.

A powiedz mi jakie problemy miał win '98 w funkcjonalności? Problemy pojawiły się gdy pojawił się nowy sprzęt! To chyba oczywiste, że wtedy zaczną się pojawiać problemy ze stabilnością itd.

Poza tym powodem niestabilności systemów operacyjnych może być wadliwy sprzęt, nadmierne podkręcanie, źle napisane sterowniki, można wymieniać i wymieniać. Jakby się dobrze zastanowić to system operacyjny nie jest winien niestabilnej pracy.

Pzdr. :)

_________________
Mów zawsze, co czujesz, i czyń, co myślisz.
Mój blog:


Sob 28 Maj 2005, 15:55
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 12:37
Posty: 467
Miejscowość: kiedyś X-KOM, teraz Warszawa:)
Post 
zgadzam sie w 100%;)
zdecydowanie user przyczynia sie do stabilnosci pracy systemu...

najlepiej jest dobierac system do konkretnych zastosowan, bo niestety nie ma OS'a idealnego do wszytskich zastosowan...

pozdr

_________________
Image Image


Pon 30 Maj 2005, 15:07
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 28 Sty 2005, 11:32
Posty: 11
Post 
A testowal ktos ten wynalazek:
Windows.XP.x64.Pro.Corporate ?? Jakis wzrost wydajnosci na A64 ?


Pią 03 Cze 2005, 09:31
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 26 Sty 2005, 19:06
Posty: 90
Post 
^Diabelek^ napisał(a):
A testowal ktos ten wynalazek:
Windows.XP.x64.Pro.Corporate ?? Jakis wzrost wydajnosci na A64 ?


Powiem tak Windows 64 Bit wręcz wspaniale radzi sobie z aplikacjami 32-bitowymi. Pod tym względem system został zoptymalizowany w każdym najmniejszym calu :D Jednak na pierwszy rzut oka widać tutaj że 64-bitowy kod to nadal kwestia przyszłości, i tak pozostanie do puki firmy zajmujące się produkcją softu nie zaczną poważnie myśleć o przejściu na 64-bitowe rozszerzenia ...

Pozdro.

_________________
Telefonia internetowa VOIP
600598329
503197709
------------------
GG: 2078911


Nie 05 Cze 2005, 10:48
Profil WWW
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 14 Lut 2005, 22:24
Posty: 855
Miejscowość: Wrocław
Post 
GhostRider napisał(a):
Smog napisał(a):
GhostRider napisał(a):
Smog napisał(a):
i tak bedzie smiesznie jestem ciekaw jaki bedzie "ekran smierci" heh


Widzę, że użytkownika nie interesuje już funkconalność tylko jakiś "ekran smierci"... :roll:

interesuje mnei interesuje lecz zobacz ile mial z tym problemow win 98se xp juz mniej tylko zeby w longhornie nie bylo tego co w xp ze jak jest problem to trzeba wysylec gdzies je a powiedzicie mi kto wysyla :D


Ja na przykład. 8) Poza tym raportowanie błędów można w bardzo łatwy sposób wyłączyć.

A powiedz mi jakie problemy miał win '98 w funkcjonalności? Problemy pojawiły się gdy pojawił się nowy sprzęt! To chyba oczywiste, że wtedy zaczną się pojawiać problemy ze stabilnością itd.

Poza tym powodem niestabilności systemów operacyjnych może być wadliwy sprzęt, nadmierne podkręcanie, źle napisane sterowniki, można wymieniać i wymieniać. Jakby się dobrze zastanowić to system operacyjny nie jest winien niestabilnej pracy.

Pzdr. :)

moze dalbys wskazowe gdzie mozne wylaczyc to raportowanie bledow bo tego nie wiem w rejstrze :roll: :?

_________________

| AMD Phenom X2 555@ X4 B55 + Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2
| Asus M4A78LT-LE | Kingston 6 GB DDR3 1333 |
| Sapphire HD 6870 1GB | Samsung 500GB | WD Caviar 80GB |
| Powered by Be Quiet Pure Power L7-530W + BELKIN Conserve |
| LG E2260V-PN
| @Seven Professiona l+ Office 2010 Professional
+ Belkin Conserve + Belkin Stride360 16" + Belkin Messenger 16"


Nie 03 Lip 2005, 22:52
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.