laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 17:20



Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
 Problem z nowym dyskiem SSD 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 01 Maj 2013, 18:18
Posty: 12
Post Problem z nowym dyskiem SSD
Witam, zakupiłem nowy dysk ze sklepu X-Kom Silicon Power 1TB M.2 PCIe NVMe 80, lecz problem polega na tym, iż znika on w trakcie grania i automatycznie wyrzuca mnie do pulpitu. Dysk kupiłem nowy, ze względu na poprzedni który się zawieszał. Nie wiem co już mam robić i jak mam rozwiązać takowy problem, a próbowałem już wszystkiego. Dodam tylko, że dysk wykrywa i ma podobne zalecane odczyty i zapisy.

Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu.


Czw 24 Lut 2022, 23:31
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Problem z nowym dyskiem SSD
Cześć,
na początku proponuje sprawdzić (o ile masz taką możliwość) czy dysk będzie działał poprawnie w innym komputerze. Jeśli nie masz takiej możliwości, dysk możesz zwrócić do 15 dni od momentu zakupu, i zakupić nowy egzemplarz.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 25 Lut 2022, 12:49
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 11 Sty 2022, 19:41
Posty: 27
Post Re: Problem z nowym dyskiem SSD
Piszesz, że miałeś problem z poprzednim dyskiem twardym, więc można wziąć pod uwagę problemy z płytą główną. Warto zaktualizować Bios w płycie głównej. Podpiąć ssd do innego komputera.


Pią 25 Lut 2022, 20:34
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Problem z nowym dyskiem SSD
Prośba do wszystkich piszących- podawajcie specyfikacje-bo jest problem, ale nic nie wiadomo czy to PC, czy laptop, jaka konfiguracja itp. itd. .
Skąd wiadomo że dyski znika, jaki był poprzedni dysk, jaka płyta, jaki procesor, jaki zasilacz ..... .


Sob 26 Lut 2022, 19:25
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 01 Maj 2013, 18:18
Posty: 12
Post Re: Problem z nowym dyskiem SSD
Dzień dobry ponownie. Brak możliwości sprawdzenia pod inny zestaw, jeśli chodzi o aktualizacje BIOS'u jest on obecnie aktualny w wersji 2701 (z dnia 2021/08/11).

Konfiguracja obecna
Płyta Główna: ASUS ROG MAXIMUS X HERO (WI-FI AC)
Procesor: Intel Core i7-8700K
Pamięć RAM: G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black
Zasilacz: be quiet! Straight Power 11 750W 80 Plus Gold

Dysk (aktualny - systemowo/progamowo): Samsung 250GB 970 EVO M.2 2280 NVMe
Dysk 2 (tylko pod gry - obecny): Silicon Power 1TB M.2 PCIe NVMe 80 (zastąpiony z Samsung 500GB M.2 PCIe NVMe 970 EVO), który działał bez problemowo. Lecz nie pamiętam, kiedy zaczęły się problemy, więc został zakupiony nowy.


Pon 28 Lut 2022, 14:47
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Problem z nowym dyskiem SSD
Który dysk jest w którym slocie, bo masz 2 złącza m.2.
Skoro poprzedni się zawieszał i nowy się zawiesza, to może problem jednak nie leży w dysku.
Jak rozumiem więcej dysków nie ma.


Pon 28 Lut 2022, 20:58
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 01 Maj 2013, 18:18
Posty: 12
Post Re: Problem z nowym dyskiem SSD
Blazer napisał(a):
Który dysk jest w którym slocie, bo masz 2 złącza m.2.
Nie ma znaczenia w któym jest nowy dysk. Po prostu znika.

Blazer napisał(a):
Skoro poprzedni się zawieszał i nowy się zawiesza, to może problem jednak nie leży w dysku.
Jest problem w dysku, to jest potwierdzone, bo dzisiaj testowałem na moim Samsung 250GB 970 EVO M.2 2280 NVMe i wystąpił bluescreen (ale po 3h grania), ale to tylko dlatego że dysk jest już w użyciu.

Blazer napisał(a):
Jak rozumiem więcej dysków nie ma.
No cóż, jak ktoś fundnie, to potestuje. Nie stać na nowy, wiedząc że nowy aktualny jest wadliwy.


Pon 28 Lut 2022, 23:23
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Problem z nowym dyskiem SSD
Cytuj:
Jest problem w dysku, to jest potwierdzone, bo dzisiaj testowałem na moim Samsung 250GB 970 EVO M.2 2280 NVMe i wystąpił bluescreen (ale po 3h grania), ale to tylko dlatego że dysk jest już w użyciu.

Tego ciągu myślowego nie rozumiem, ale skoro wiesz swoje.
Pozdrawiam


Śro 02 Mar 2022, 22:10
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 11 Sty 2022, 19:41
Posty: 27
Post Re: Problem z nowym dyskiem SSD
@Marco sprawdź kondycję swoje dysku programem CrystalDiskInfo. Za pomocą programu HD Tune wykonaj test Error_Scan oraz w zakładce Health > Status poszukaj "warning".


Czw 03 Mar 2022, 22:07
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 01 Maj 2013, 18:18
Posty: 12
Post Re: Problem z nowym dyskiem SSD
Witam ponownie. Po oględzinach, niestety ale problem wynikał tylko po stronie karty graficznej ASUS GeForce GTX 1080 Ti Strix ROG OC 11GB, który to powodował problemy. Oczywiście karta graficzna została podmieniona na starszy model Gigabyte GeForce 960 WindForce 4GB. Dysk, który miał powodować rzekomy problem działa bez zarzutu po testach na innym komputerze (po zamianach), ja mam teraz dysk Gigabyte 1TB M.2 PCIe NVMe od innej osoby.

P.S:
sebaw napisał(a):
@Marco sprawdź kondycję swoje dysku programem CrystalDiskInfo. Za pomocą programu HD Tune wykonaj test Error_Scan oraz w zakładce Health > Status poszukaj "warning".
Tak, robiłem i o dziwo nic nie wykryto. Mogę powiedzieć, że wszystkie dyski NVMe działają (prawidłowo). Jedyny problem to dysk talerzowy, ale to inna historia.


Dziękuje za udzielenie pomocy w jakiejkolwiek formie.

Pozdrawiam.


Pon 07 Mar 2022, 13:10
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Problem z nowym dyskiem SSD
Czyli jednak miałem rację że to nie wina dysku.


Pon 07 Mar 2022, 22:24
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.