laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 01:04



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4 posty(ów) ] 
 Problem z DVD -wyłanczający się komputer- 
Autor Wiadomość
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 06 Lut 2005, 20:00
Posty: 74
Post Problem z DVD -wyłanczający się komputer-
Witam, mam problem z napędem DVD. Mam Asusa, czasami przy normalnej pracy kompa, (granie, net, czy jakieś tam bzdety w Windowsie) komp się zawiesza wszystko staje w miejscu, myszką ruszam a kursor stoi w miejscu i musze kompa resetować. I jak muszę kompa wlączyć jeszcze raz to mi np. nie wykrywa tego napędu albo jeszcze czasami dysku twardego. Nie wiem czego to jest wina? Taśm czy może plyty głónwnej, no nie wiem, może ktoś ma podobną sytuację i wie jak z niem wybrnąć.

_________________
|| Barton 2500 || Epox 8RDA3IPro || 2x256 Twinmos Twister 400MHz CL2 || Caviar 80GB 7200 8MB || Gigabyte GeForce 6600GT || SBLive+Creative T5900 || LG F700P || DVD-RW NEC || DVD Asus || Chieftec 360W HPC-360-302-DF ||
(..)MAY THE FORCE BE WITH YOU(...)


Wto 17 Maj 2005, 19:33
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Mój kumpel miał ostatnio podobny problem...

Tasiemkę praktycznie można wykluczyć. U niego nic nie dawało rezultatu... ani zabawa z przerwaniami, ani wymiana tasiemki czy przełączanie do innego kontrolera, nawet reinstalka windy...

Jego też się wieszał i po restarcie często rzucał "boot failure". Pomagało dopiero wyłączenie całkowite kompa...

Panaceum na ten problem okazała się niestety wymiana napędu

Na Twoim miejscu spróbowałbym wyłączyć DMA i zobaczyć co wtedy będzie. Może to głupie ale nie grzeje Ci się mostek południowy? Powodów może być masa... niestety.

A tak wogóle to czemu uważasz, że to wina DVD? Wiesza Cię tylko kiedy pracuje?

_________________
w moderacji...


Śro 18 Maj 2005, 10:03
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 06 Lut 2005, 20:00
Posty: 74
Post 
no wlaśnie wiesza się tylko jak np. zgrywam cos z tego napedu, wątpie że jest walnięty bo mam go dopiero kilka miechów i tak sie robi dopiero od pewnego czasu.

_________________
|| Barton 2500 || Epox 8RDA3IPro || 2x256 Twinmos Twister 400MHz CL2 || Caviar 80GB 7200 8MB || Gigabyte GeForce 6600GT || SBLive+Creative T5900 || LG F700P || DVD-RW NEC || DVD Asus || Chieftec 360W HPC-360-302-DF ||
(..)MAY THE FORCE BE WITH YOU(...)


Śro 18 Maj 2005, 15:01
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Czy jest walnięty, najlepiej sprawdzisz podłączając go u kogoś innego...

Musisz pokombinować z tymi tasiemkami i kontrolerami, z dma, irq i takie tam... Jak to nie pomoże to najprawdopodobniej to wina napędu.
Bo wątpię, żeby to był zasilacz.

A nie da się jakiegoś nowszego firmware'u wgrać?

_________________
w moderacji...


Śro 18 Maj 2005, 15:59
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.